Jak vrátit hru na Steamu: Kompletní průvodce krok za krokem

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (4 votes)

Steam je nejpopulárnější platforma pro digitální distribuci her na světě. Nabízí širokou škálu titulů od nezávislých vývojářů až po velké vydavatele. Pokud jste si koupili hru na Steamu a zjistili jste, že vám nevyhovuje, nebojte se. Steam má velmi štědrou politiku vrácení peněz, která vám umožní vrátit hru za určitých podmínek. V tomto článku vám vysvětlíme, jak vrátit hru na Steamu krok za krokem.

Podmínky pro vrácení hry na Steamu

Než začnete s procesem vrácení hry, musíte se ujistit, že splňujete podmínky pro vrácení peněz na Steamu. Tyto podmínky jsou následující:

 • Musíte požádat o vrácení peněz do 14 dnů od data nákupu hry.
 • Musíte mít v hře odehráno méně než 2 hodiny. Čas strávený v hře se počítá od okamžiku, kdy spustíte hru poprvé, až do okamžiku, kdy požádáte o vrácení peněz.
 • Musíte mít hru zakoupenou přímo na Steamu. Pokud jste si koupili hru na jiné platformě nebo od jiného prodejce, musíte se obrátit na ně.
 • Musíte mít hru ve své knihovně her (Counter Strike 2, Call of Duty, Polytopia, Fallout …) na Steamu. Pokud jste hru darovali nebo ji přijali jako dárek, nemůžete ji vrátit.
 • Musíte mít platný důvod pro vrácení hry. Steam vám umožní vrátit hru z jakéhokoli důvodu, například že vám hra nefunguje správně, že vám nejde na vašem počítači, že jste si ji koupili omylem, nebo že vám prostě nelíbí. Nicméně, Steam si vyhrazuje právo zamítnout vaši žádost, pokud zjistí, že jste zneužili systém vrácení peněz.

Pokud splňujete tyto podmínky, můžete pokračovat k dalšímu kroku.

Jak požádat o vrácení hry na Steamu

Pokud chcete vrátit hru na Steamu, musíte postupovat podle těchto kroků:

 1. Přihlaste se do svého účtu na Steamu a klikněte na Knihovna v horní části obrazovky.
 2. Najděte hru, kterou chcete vrátit, a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Zvolte možnost Podpora.
 3. Na nové stránce klikněte na možnost Chci vrátit peníze.
 4. Vyberte možnost Chci vrátit peníze za tuto položku a klikněte na Pokračovat.
 5. Vyplňte formulář, kde uvedete důvod pro vrácení hry a způsob, jakým chcete dostat peníze zpět. Můžete si vybrat mezi vrácením peněz na váš Steam účet nebo na původní platební metodu. Klikněte na Odeslat žádost.
 6. Po odeslání žádosti obdržíte potvrzovací e-mail od Steamu. Steam zpravidla zpracovává žádosti o vrácení peněz do 24 hodin, ale může to trvat i déle v závislosti na objemu žádostí. Pokud je vaše žádost schválena, uvidíte výsledek na stránce Historie transakcí ve vašem Steam účtu. Pokud je vaše žádost zamítnuta, můžete se obrátit na zákaznickou podporu Steamu a požádat o přezkoumání.

Závěr

Vrácení hry na Steamu je jednoduchý a rychlý proces, pokud splňujete podmínky pro vrácení peněz. Pokud jste si koupili hru na Steamu a zjistili jste, že vám nevyhovuje, neváhejte využít této možnosti. Steam je velmi vstřícný k zákazníkům a chce, aby byli spokojeni s jejich nákupy. Doufáme, že vám tento článek pomohl s vrácením hry na Steamu. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete další pomoc, napište nám do komentářů.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ