Přehledně: Jak vybrat správnou velikost bot

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
4.9/5 - (20 votes)

Objem prodeje a sortiment internetových obchodů se stále rozšiřuje a kupovat si dnes oblečení či boty přes internet není nic neobvyklého. E-shopy totiž zpravidla nabízí větší výběr a atraktivnější ceny. Problém nastává, když nevíte jakou máte velikost bot. Jak svoji velikost zjistit? K tomu vám poslouží níže uvedený, rychlý návod.

Základní pojem, který vás bude zajímat je orentační délka stélky (vnitřní délka vložky boty). Každá bota má jiný střih, proto je nutno měřit délku stélky, jak na délku, tak na šířku.

Jak změřit délku stélky?

V obuvích či specializovaných prodejnách sneakers je k dispozici měřidlo stélky. Pokud zrovna nemáte obchod s obuví poblíž, postavte se ke zdi. Patu opřete o zeď. A teď buďto Vy nebo druhá osoba udělá těsně před koncem nejdelšího palce rysku. Vzdálenost od zdi po rysku je délka vašeho chodidla a podle toho volte velikost obuvi.

Vaše měření může být však nepřesné. Proto je nejpohodlnější a nejspolehlivější kouknout na velikost u svých stávajících bot (zjistíte délku stélky), udávanou v CM nebo CHN. Tento údaj najdete na krabici či zpravidla na vnitřní straně jazyka boty. Následně tuto hodnotu převedete na US velikost dle níže uvedených tabulek. POZOR! – u každé značky se převod z CM či CHN na US velikost liší. Například máte-li velikost stélky 26,7 CM, u Adidas tenisek je to velikost US 10, ale u Nike 9,5 až 10.

Šířku obuvi označujeme i velikostmi – F (normální šíře), G (středně široká) a H (široká), resp. H1/2 (extra široká) u dámských bot, pánská obuv se označuje pro široké boty písmenem K. Aby v tom byl ještě větší hokej, číslování bot se rozlišuje na americké, evropské a anglické. Dle vámi naměřených údajů velikosti stélky následně zjistíte jaká obuv je pro vás ta nejvhodnější. Přehledné velikostní tabulky výrobců tenisek najdete v odkazu níže.

[inbound_button font_size=“20″ color=“#11d05a“ text_color=“#ffffff“ url=“https://sneakerstenisky.cz/velikostni-tabulky“ width=““ target=“_self“]Kouknout na oficiální velikostní tabulky výrobců[/inbound_button]

Autor: Krusty

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ