Jak se hraje Polytopia? Vše, co potřebujete vědět o nejoblíbenější hře Elona Muska

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Pokud jste fanouškem strategických her, pravděpodobně jste už slyšeli o Polytopii, hře, která je jednou z nejoblíbenějších her Elona Muska, zakladatele Tesly a SpaceX. Polytopia je hra o budování civilizace a boji proti jiným kmenům v nízkopolygónovém světě. Hra je dostupná na různých platformách a nabízí rychlé a zábavné hraní pro jednoho i více hráčů. V tomto článku se podíváme na to, co je to za hru, jaké jsou její principy, kolik stojí a proč je tak oblíbená.

Co je to Polytopia?

Polytopia je tahová strategická hra, která byla vyvinuta švédskou herní společností Midjiwan AB. Hra byla poprvé vydána v roce 2016 pro iOS a Android zařízení, později byla portována na PC, Mac, Linux, Tesla auta a Nintendo Switch. Hra je inspirována klasickými 4X hrami (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate), jako je Civilization nebo Age of Empires, ale s jednodušší grafikou a pravidly.

Jak se hraje Polytopia?

Hráč si vybere jeden z šestnácti kmenů, které mají různé vlastnosti, kulturu a herní zážitek. Každý kmen začíná s jedním městem na náhodně generované mapě. Cílem hry je získat co nejvíce bodů během daného počtu tahů nebo porazit všechny nepřátelské kmeny. Hráč může zlepšovat své město tím, že staví budovy, sbírá zdroje, vylepšuje technologie a rekrutuje jednotky. Jednotky se mohou pohybovat po mapě, objevovat nová území, bojovat s nepřáteli nebo plnit speciální úkoly. Hra nabízí tři herní módy: Dokonalost (Perfection), Dominance (Domination) a Kreativita (Creative). V módu Dokonalost se hráč snaží dosáhnout co nejvyššího skóre během 30 tahů. V módu Dominance se hráč snaží vyhladit všechny ostatní kmeny. V módu Kreativita si hráč může nastavit vlastní pravidla a hrát bez omezení.

Kolik stojí Polytopia?

Polytopia je zdarma ke stažení a hraní na mobilních zařízeních pro iOS a Android. Na PC, Mac a Linuxu stojí hra 99 Kč. Na Nintendo Switch stojí hra 199 Kč. V Tesla vozidlech je hra dostupná pro majitele zdarma. Hra nabízí také možnost zakoupit si další kmeny za cenu od 25 do 75 Kč. Každý kmen přidává nové prvky do hry a obohacuje její rozmanitost.

Proč je Polytopia tak oblíbená?

Polytopia má několik předností, které ji činí atraktivní pro širokou škálu hráčů. Jednou z nich je její jednoduchost a přístupnost. Hra nemá složité menu ani tutoriál, ale spoléhá na intuitivní ovládání a ikony. Hra také není příliš dlouhá ani náročná na čas. Jedna hra trvá průměrně 15 až 30 minut, což je ideální pro krátké přestávky nebo cestování. Další předností je její grafický styl. Hra využívá nízkopolygónovou grafiku, která je barevná, roztomilá a originální. Hra tak působí jako pohádka nebo animovaný film. Hra také nabízí hodně zábavy a výzvy. Hra má vysokou znovuhratelnost díky náhodným mapám, různým kmenům a různým herním módům. Hra také podporuje multiplayer, kde si hráči mohou zahrát proti sobě online nebo lokálně. Hra je také oblíbená mezi slavnými osobnostmi, jako je Elon Musk, který ji označil za „super zábavnou“. Musk je známý svou vášní pro videohry, technologii a vesmír, což jsou tématy, které se odrážejí v Polytopii.

Závěr

Polytopia je hra, která si zaslouží pozornost všech fanoušků strategických her. Je to hra, která nabízí rychlé, jednoduché a zábavné hraní pro jednoho i více hráčů. Je to hra, která má originální grafiku, rozmanitou hratelnost a vysokou znovuhratelnost. Je to hra, kterou miluje Elon Musk, jeden z nejvýznamnějších vizionářů současnosti. Pokud jste ještě nezkusili Polytopii, doporučujeme vám to udělat co nejdříve. Uvidíte, že se vám bude líbit.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ