Fallout: Vše, co potřebujete vědět o seriálu založeném na populární herní sérii

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Fallout je název chystaného seriálu, který vzniká na základě stejnojmenné série videoher. Seriál má být věrnou adaptací herního světa, který je zasazen do postapokalyptické budoucnosti, kde lidé přežívají v podzemních bunkrech zvaných vaulty.

Seriál má mít premiéru na streamovací službě Amazon Prime v dubnu 2024. V tomto článku se podíváme na to, co o seriálu víme a na co se můžeme těšit.

Kdo za seriálem stojí?

Seriál Fallout je produkován společností Amazon Studios ve spolupráci s Kilter Films a Bethesda Game Studios. Bethesda je tvůrcem a vydavatelem herní série Fallout, která začala v roce 1997 a dosud má sedm hlavních dílů a několik spin-offů. Kilter Films je produkční společnost, která stojí za úspěšným sci-fi seriálem Westworld, který běží na HBO.

Za seriálem Fallout stojí dva hlavní tvůrci: Lisa Joy a Jonathan Nolan. Joy a Nolan jsou manželé a společně vytvořili Westworld, kde působí jako scenáristé, režiséři a výkonní producenti. Joy a Nolan jsou také fanoušky série Fallout a prohlásili, že chtějí zachovat její ducha, humor a atmosféru.

Kdo v seriálu hraje?

Seriál Fallout má již několik potvrzených herců, kteří ztvární hlavní postavy. Mezi nimi jsou:

  • Walton Goggins jako Maximus, hlavní hrdina seriálu, který je obyvatelem vaultu 33 a vydává se do zpustošeného Los Angeles.
  • Kyle MacLachlan jako Dr. Edmunson, vědec a vůdce vaultu 33, který má tajné plány s Maximem a ostatními obyvateli.
  • Ella Purnell jako Steph, mladá žena, která žije v Los Angeles a pomáhá Maximovi přežít v nebezpečném světě.
  • Moises Arias jako Norm, kamarád Maxima z vaultu 33, který je závislý na nápoji Nuka-Cola a má smysl pro humor.
  • Johnny Pemberton jako Thaddeus, další kamarád Maxima z vaultu 33, který je nadšeným sběratelem starých věcí a technologií.
  • Rodrigo Luzzi jako Reg, vůdce skupiny nájezdníků, kteří terorizují Los Angeles a mají zájem o vault 33.
  • Annabel O’Hagan jako Birdie, členka skupiny nájezdníků, která má slabost pro Maxima a je v konfliktu s Regem.
  • Aaron Moten jako Davey, člen skupiny nájezdníků, který je loajální Regovi a nenávidí Maxima a jeho přátele.
  • Leer Leary jako Chet, člen skupiny nájezdníků, který je brutální a nemilosrdný.
  • Xelia Mendes-Jones jako Moldaver, tajemný a mocný muž, který ovládá Los Angeles a má spojení s vaultem 33.

Jaký je rozpočet seriálu?

Seriál Fallout má mít velký rozpočet, který by měl odpovídat kvalitě a rozsahu herní série. Zatím nejsou známy přesné částky, ale podle některých zdrojů by měl seriál stát kolem 150 milionů dolarů za osm dílů první série. To by znamenalo, že každý díl by měl rozpočet kolem 19 milionů dolarů, což je srovnatelné s nejdražšími seriály, jako je například Hra o trůny nebo Pán prstenů.

O čem bude seriál?

Seriál Fallout bude sledovat příběh Maxima, který opouští svůj domov v vaultu 33 a vydává se do zdevastovaného Los Angeles, kde se setkává s různými postavami, frakcemi a nebezpečími. Seriál by měl být věrnou adaptací herního světa, který je zasazen do alternativní historie, kde se po druhé světové válce rozvinula atomová technologie a způsobila globální jadernou válku v roce 2077.

Seriál by měl zachovat typické prvky série Fallout, jako je retrofuturistický design, černý humor, morální dilemata, volba a následky, boj a průzkum. Seriál by měl také obsahovat ikonické lokace, předměty a postavy z her, jako je například Red Rocket, Nuka-Cola, Pip-Boy, supermutanti, ghúlové, bratrstvo oceli, enclave a další.

Kolik bude mít seriál dílů a sérií?

Seriál Fallout má mít první sérii složenou z osmi dílů, které budou mít délku kolem 60 minut. Seriál má mít premiéru 12. dubna 2024 na streamovací službě Amazon Prime, kde budou všechny díly k dispozici najednou. Zatím není jasné, zda seriál bude mít více sérií, ale podle tvůrců má seriál potenciál pokrýt celé Fallout univerzum a vyprávět různé příběhy z různých časů a míst.

Teaser trailer

Z čeho seriál vychází?

Seriál Fallout vychází z populární série videoher, která začala v roce 1997 a dosud má sedm hlavních dílů a několik spin-offů. Hry jsou z žánru RPG (role-playing game), kde hráč ovládá svou postavu a prochází postapokalyptickým světem, kde se setkává s různými postavami, frakcemi a nebezpečími.

Hry jsou známé svou volností, interaktivitou, atmosférou a humorem. Hry jsou také ovlivněny staršími sci-fi filmy, knihami a komiksy, jako je například Mad Max, A Boy and His Dog, Planet of the Apes, The Road Warrior, The Omega Man a další.

Závěr

Seriál Fallout je jedním z nejočekávanějších seriálů roku 2024, který má přinést na obrazovky postapokalyptický svět z oblíbené herní série. Seriál má být věrnou adaptací herního světa, který je plný akce, dobrodružství, humoru a napětí.

Seriál má mít velký rozpočet, kvalitní herecké obsazení a zkušené tvůrce, kteří jsou fanoušky série Fallout. Seriál má mít premiéru 12. dubna 2024 na streamovací službě Amazon Prime. Pokud jste fanoušky série Fallout nebo máte rádi sci-fi a postapokalyptické žánry, seriál Fallout by vás neměl zklamat.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ