Dlouhodobá recenze tenisek Vans Old Skool – zkušenosti, diskuze

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
4.2/5 - (10 votes)

Strávil jsem 13 hodin procházením recenzí a názorů odborníků, natěšených sneakerheadů, prostých fanoušků i laiků na model Vans Old Skool, přidal neocenitelnou osobní zkušenost a vykrystalizovalo mi následující hodnocení:

12 důvodů, proč si Vans Old Skool rozhodně KOUPIT

 • Tenisky jsou velmi prodyšné a vhodné na letní měsíce roku
 • Většina majitelů si oblíbila speciální edice (Toy Story, Disney princess, Spongebob…)
 • 82 % zákazníků přijde obuv velmi stylová
 • Vhodný model pro lidi s úzkými chodidly
 • Mnoho dostupných barevných variant
 • Podrážka nabízí výbornou přilnavost, což oceníte zejména při skejtování
 • Při správné údržbě toho hodně vydrží
 • Velmi příznivá cena
 • Špičový poměr cena / výkon
 • Tenisky Vans Old Skool jsou dostupné v mnoha dámských i pánských velikostech
 • Mnoho majitelů by tento model doporučili svým kamaradům i známým
 • Jedná se o model s velkou a bohatou historií

3 důvody, proč si Vans Old Skool nekoupit

 • Tenisky je třeba rozchodit
 • Menšině zákazníků bota nesedí a mají problémy při dlouhodobém nošení
 • Některým majitelům vadí, že má Old Skooly každý, kupují tedy jen limitované a speciální edice

Footshop.cz (Aktuální)
Kupón

Na Footshop.cz jsou v akci modely Nike Air Max, Vans Authentic a Slip-On, Adidas Superstar, Jordan Mars 270, Adidas UltraBoost a další se slevou 70 %.

More Less

 

Z čeho je teniska vyrobena?

Svršek: Textilie – je lehkým materiálem, jenž je nabízen ve velmi široké barevné škále a je využíván především pro výrobu letní obuvi.
Podešev: vaflová

Stručné ohlédnutí za modelem Vans Old Skool

Sneakers Vans Old Skool začínaly jako skejtová obuv, avšak od té doby se hodně změnilo a nyní si trůní v roli lifestové ikony. Jedná se o jedny z nejpopulárnějších tenisek vůbec. Zkuste si malý test. Zastavte se na nějakém rušném místě ve městě a koukejte mladým lidem na boty, minimálně jednotky párů během pár minut najdete určitě.

Historie modelu sahá do roku 1977, kdy bráchové Paul a James Van Dorenovi přemýšlí, jak by se vyrovnali v té době již velmi populárním brandům Nike či Adidas. Značka Vans už nějakou dobu existuje, stejně tak jako předchůdce Old Skoolů, model „Styl 36“. Leč úspěch není příliš valný. Bratři si lámou hlavu, jak by mohli svoje tenisky zatraktivnit a nastartovat prodeje. Jednoho dne nakreslí jeden z nich ikonické logo, tzv. „Jazz Stripe” a hodí ho na novou siluetu Old Skool. Jednoduše tak vzniká legenda. Tenisky se téměř ihned stávají velmi populární ve skejtové komunitě. V teniskách Vans Old Skool jezdí své závody PROFI skejťáci Guy Mariano či Henry Sanchez. Receptem na úspěch je nakonec jednoduchý – zapamatovatelný design, kvalitní zpracování zpracování i velmi příznivá cena. V 80. letech prodeje dále podpoří customizace tenisek. To znamená, že si zákazníci mohou navrhnout vlastní design Old Skoolů. Vans s tímto zlepšovákem přichází na trh jako vůbec první výrobce. V devadesátkách přichází na řadu kolaborace s dalšími slavnými brandy jako je NY ikona Supreme. V novém tisíciletí bota svojí pozici jen a jen upevňuje. Na trhu jsou limitované edice Vans x Marvel, Vans x Van Gogh Museum, Vans x Disney princess, Vans x Spongebob a mraky dalších.

Tenisky jsou sice populární a líbivé na pohled, ale mají i své mouchy. Některé modely se musí rozšlápnout . Občas se je i přes veškerou snahu rozchodit nepodaří. Pak vznikají puchýře. Jestliže se chystáte trajdat celý den, doporučíme, abyste na svou cestu zvolili jinou obuv. V některých recenzích zaznívá i to, že tenisky nejsou vhodné pro profi skejtování. Nicméně, nic není dokonalé a tyhle malé chyby se dají s klidem odpustit, zvlášť když přihlédnete na cenu, celkovou odolnost boty, krásný minimalistický design nebo si vyberete pár jedné z mnoha tématických limitovaných edicí.

Styl, Look, Outfits

Tenisky Vans Old Skool jsou jednoduchá, minimalistická až unisexová silueta, která zaujme široké spektrum zákazníků. K dispozici jsou desítky barevných kombinací, jak v dámských, tak i v pánských velikostech. Sneakers se pro svoji univerzálnost hodí téměř ke všem outfitům. Dají se nosit i na boso, protože skvěle dýchají. Existují ve verzi Low i Hi, což dává široké možnosti kombinace outfitů. Jasným poznávacím znakem je waflová podrážka, logo „Jazz Stripe” na boku či logo Vans na patě. Tenisky jsou téměř vždy vyrobeny z kvalitního textilu s koženými nebo semišovými prvky.

Věděli jste že?
Společnost Vans začínala původně jako gumárenská společnost. Továrnu bratři Van Dorenovi rozjeli v Anaheimu. Na výrobu bot se dali až později.

Velikosti a číslování

Číslování je standardní. U velikostí se nevyskytují žádné anomálie. V klidu si tedy pořiďte botu ve velikosti na jakou jste zvyklý. Tenisky jsou dostupné v dámských velikostech v rozmezí 3,5 až 16 US, i v pánských v rozmezí 5 až 17,5 US.

A co cena?

Jedním z důvodů, proč si tenisky získaly tak obrovskou popularitu, je i velmi sympatická cena. Vans Old Skool začínají na ceně kolem 1 500 Kč za stadardní colorway. Jedná se o velmi dobře investované peníze. Sneakers se postupně stávají pohodlnější a pohodlnější. Dalším cennou vlastností je odolnost. V pohodě vydrží i drsnější zacházení.

Video recenze a zajímavosti z Youtube

Shrnutí a závěrečný verdikt

Za málo peněz, hodně muziky. Za příznivou cenu dostanete botu velmi slušné kvality, navíc si můžete vybrat z desítky různých barevných kombinací a limitovaných edic. Prim hraje i dlouhá historie tenisek, dostupná customizace dle vlastní fantazie či velká odolnost sneakers. Jasný kandidát na koupi. Ne nadarmo se jedná o vůbec nejprodávanější model tenisek v ČR.

PODOBNÉ RECENZE:

zdroj: runrepeat.com

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ