Recenze Lenovo Legion Go: Přenosná herní konzole, která vás ohromí

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Pokud hledáte zařízení, které vám umožní hrát PC hry kdekoli a kdykoli, možná jste narazili na Lenovo Legion Go. Jedná se o novinku na trhu přenosných herních počítačů, která nabízí vysoký výkon, flexibilitu a kvalitní zobrazení. V této recenzi si představíme hlavní vlastnosti a výhody tohoto produktu, který by mohl být ideálním společníkem pro každého nadšeného hráče.

Co je Lenovo Legion Go?

Lenovo Legion Go je přenosný herní počítač, který se skládá z 8,8palcového dotykového displeje s rozlišením QHD+ a odnímatelných ovladačů Legion TrueStrike. Zařízení je poháněno procesory AMD Ryzen Z1 Series, které jsou optimalizovány pro nízké napětí a vysoký výkon. Díky tomu je Lenovo Legion Go schopné spouštět náročné hry s vysokou kvalitou grafiky a plynulostí. Lenovo Legion Go také podporuje Windows 11 s nadstavbou Legion Space UI, nejnovější operační systém od Microsoftu, který je navržen pro lepší herní zážitek.

Jaké jsou hlavní výhody Lenovo Legion Go?

Lenovo Legion Go má několik výhod, které ho odlišují od jiných přenosných herních zařízení. Mezi ně patří:

Více režimů pro více způsobů hraní:

Lenovo Legion Go nabízí čtyři různé režimy, které se přizpůsobují vašim preferencím a potřebám. V režimu handheld můžete hrát hry přímo na zařízení, které je lehké a kompaktní. V režimu detachable můžete odpojit ovladače a použít je bezdrátově pro pohodlnější ovládání.

V režimu FPS můžete připojit zařízení k volitelné základně pro ovladače, která vám umožní používat levou stranu jako klávesy WASD a pravou stranu jako vertikální myš pro lepší míření. A v režimu Legion Glasses můžete propojit zařízení s kompatibilními brýlemi pro rozšířenou realitu a prozkoumat nové dimenze hraní.

Vynikající zobrazení:

Lenovo Legion Go disponuje 8,8palcovým displejem Lenovo PureSight Gaming, který vás ponoří do úžasných vizuálů. Displej má rozlišení QHD+, jasnost 500 nitů a podporuje 97 % barevného prostoru DCI-P3. Můžete si také nastavit frekvenci obnovování mezi 60 Hz a 144 Hz podle vašich potřeb. Displej je také dotykový a podporuje desetibodové dotykové ovládání pro snadnější navigaci.

Vysoký výkon a dlouhá výdrž baterie:

Lenovo Legion Go je vybaven procesory AMD Ryzen Z1 Series, které jsou založeny na architektuře Zen 4 a grafice RDNA 3. Tyto procesory nabízejí až 8 jader, 16 vláken a 8,6 TFLOPS výpočetního výkonu. Díky tomu je Lenovo Legion Go schopen zvládnout i ty nejnáročnější hry s vysokou úrovní detailů a plynulosti. Lenovo Legion Go také disponuje 16 GB paměti LPDDR5X s frekvencí 7500 MHz a 512 GB úložištěm PCIe Gen4, které zajišťují rychlé načítání a multitasking.

A pokud jde o výdrž baterie, Lenovo Legion Go má kapacitu 49,2 Wh, která umožňuje dlouhé herní sezení. Navíc podporuje technologii Super Rapid Charge Express, která nabíjí zařízení rychle a umožňuje hrát i při připojení k napájení díky režimu Power Bypass.

Jaké jsou nevýhody?

Lenovo Legion Go je sice skvělý přenosný herní počítač, ale má i některé nevýhody, které byste měli znát, než si ho koupíte. Mezi ně patří:

  • Váha a rozměry: Lenovo Legion Go je těžší a větší než jeho konkurenti, jako je Steam Deck nebo ROG Ally. S váhou 850 gramů je to zařízení, které si nebudete moc dlouho držet v rukou. Naštěstí má Lenovo Legion Go vestavěný stojánek, který vám umožní postavit ho na stůl nebo jiný povrch a hrát pohodlněji. Nicméně, pokud hledáte opravdu přenosné zařízení, které si můžete vzít kamkoli, Lenovo Legion Go možná není pro vás.
  • Zpomalení a zamrzání: Lenovo Legion Go má sice výkonné procesory AMD Ryzen Z1 Series, které zvládají i ty nejnáročnější hry, ale někdy se může stát, že zařízení zpomalí nebo zamrzne. To se může dít hlavně při načítání her nebo přechodu mezi aplikacemi. Hraní samotné by mělo být většinou hladké a plynulé, ale pokud jste nároční na dokonalou odezvu a stabilitu, můžete být zklamáni.
  • Úložiště: Lenovo Legion Go používá SSD typu M.2 2242, které jsou méně běžné než SSD typu M.2 2230, které používají jiná přenosná herní zařízení, jako je Steam Deck nebo ROG Ally. To může omezit vaše možnosti pro budoucí rozšíření úložiště, protože nejlepší SSD pro Steam Deck nemusí být kompatibilní s Lenovo Legion Go. Pokud plánujete instalovat mnoho her na zařízení, můžete narazit na problém s nedostatkem místa.

Kolik stojí Lenovo Legion Go a kde ho můžete koupit?

Lenovo Legion Go je k dispozici v několika konfiguracích, které se liší podle typu procesoru, úložiště a příslušenství. Základní model s procesorem AMD Ryzen Z1, 512 GB úložištěm a ovladači Legion TrueStrike stojí 18 989 KčPokročilejší model s procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme, 1 TB úložištěm, ovladači Legion TrueStrike a základnou pro ovladače stojí 27 989 Kč. Lenovo Legion Go si můžete koupit na oficiálních webových stránkách společnosti Lenovo nebo u vybraných prodejců.

Alternativy

Pokud hledáte alternativy k Lenovo Legion Go, můžete zvážit některá z následujících zařízení, která jsou také určena pro přenosné hraní PC her:

  • Steam Deck: Steam Deck je přenosná herní konzole od společnosti Valve, která vám umožní hrát hry z vaší knihovny Steam na 7palcovém dotykovém displeji s rozlišením 1280 x 800 a frekvencí obnovování 60 Hz. Steam Deck je poháněn vlastním procesorem AMD Ryzen Zen 2 APU a grafikou RDNA 2, které nabízejí výkon srovnatelný s herními notebooky. Steam Deck má 16 GB paměti LPDDR5 a úložiště SSD s kapacitou 64 GB, 256 GB nebo 512 GB. Steam Deck běží na operačním systému SteamOS, který je založen na Linuxu a podporuje spouštění her z jiných platforem, jako je Windows, pomocí kompatibility Proton. Steam Deck má také vestavěný stojánek, stereo reproduktory, 3,5mm audio jack, USB-C port, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 a slot pro microSD kartu. Steam Deck je k dispozici od 399 dolarů.
  • Asus ROG Ally: Asus ROG Ally je přenosná herní konzole od společnosti Asus, která vám umožní hrát hry z vašeho PC na 7palcovém dotykovém displeji s rozlišením 1920 x 1080 a frekvencí obnovování 120 Hz. Asus ROG Ally je poháněn procesorem AMD Ryzen Z1 nebo Z1 Extreme, které jsou založeny na architektuře Zen 4 a grafice RDNA 3. Asus ROG Ally má 16 GB paměti LPDDR5 a úložiště SSD s kapacitou 256 GB nebo 512 GB. Asus ROG Ally běží na operačním systému Windows 11 Home, který vám umožní hrát jakoukoli hru, kterou máte na vašem PC. Asus ROG Ally má také stereo reproduktory, 3,5mm audio jack, USB-C port, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 a slot pro PCIe kartu. Asus ROG Ally je k dispozici od 599 dolarů.
  • Nintendo Switch: Nintendo Switch je přenosná herní konzole od společnosti Nintendo, která vám umožní hrat hry z vaší knihovny Nintendo na 6,2palcovém dotykovém displeji s rozlišením 1280 x 720 a frekvencí obnovování 60 Hz. Nintendo Switch je poháněn vlastním procesorem Nvidia Tegra X1 a grafikou Maxwell, které nabízejí dostatečný výkon pro hraní exkluzivních her od Nintendo, jako je Super Mario, Zelda nebo Pokemon. Nintendo Switch má 4 GB paměti LPDDR4 a úložiště eMMC s kapacitou 32 GB. Nintendo Switch běží na operačním systému Nintendo Switch OS, který je optimalizován pro hraní her na dotykovém displeji nebo na televizi pomocí dokovací stanice. Nintendo Switch má také stereo reproduktory, 3,5mm audio jack, USB-C port, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.1 a slot pro microSD kartu. Nintendo Switch je k dispozici od 299 dolarů.

Závěr

Lenovo Legion Go je přenosný herní počítač, který vám umožní hrát PC hry kdekoli a kdykoli. Nabízí vysoký výkon, flexibilitu a kvalitní zobrazení. Je to ideální zařízení pro každého, kdo chce mít neomezené možnosti hraní. Pokud vás tento produkt zaujal, neváhejte si ho pořídit a užijte si nezapomenutelný herní zážitek.

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ