5 tipů na nejlepší LEGO sety pod stromeček pro děti i dospělé

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Pokud hledáte originální a zábavný dárek pro své blízké, nebo pro sebe, nemůžete šlápnout vedle s LEGO sety. LEGO je oblíbená stavebnice, která baví děti i dospělé, podporuje kreativitu, logické myšlení a spolupráci. LEGO nabízí širokou škálu témat a modelů, které uspokojí různé zájmy a preference.

V tomto článku vám představíme pět aktuálních unikátních LEGO setů, které jsou ideální jako vánoční dárek. Popíšeme vám, v čem jsou unikátní, proč byste si je měli koupit, co obsahují a jaké jsou jejich parametry. 

Věž Avengerů

Pokud jste fanoušci Marvelovských superhrdinů, určitě vás zaujme LEGO set Věž Avengerů. Tento set je součástí série LEGO Marvel Super Heroes a je inspirován filmem Avengers: Endgame. Věž Avengerů je impozantní stavba, která má 69 cm na výšku a 40 cm na šířku. Obsahuje 5 podlaží plných detailů a funkcí, jako jsou otočné brány, výtah, vězení, heliport, laboratoř, konferenční místnost, byt Nicka Furyho a další. Součástí setu je také 7 minifigurek superhrdinů: Iron Man, Black Widow, Captain America, Thor, Hulk, Hawkeye a Ant-Man. Set je určen pro děti od 18 let a obsahuje 5201 dílků. Cena setu je 12699 Kč.

Proč si koupit Věž Avengerů?

 • Je to skvělý dárek pro fanoušky Marvelu a filmu Avengers: Endgame.
 • Je to velkolepý a detailní model, který vypadá impozantně na polici nebo stole.
 • Nabízí mnoho možností pro hru a rekonstrukci scén z filmu.
 • Obsahuje 7 minifigurek oblíbených superhrdinů, které lze kombinovat s dalšími LEGO Marvel sety.

Concorde

Pokud máte rádi letadla a historii, zamilujete si LEGO set Concorde. Tento set je součástí série LEGO Creator Expert a je věrnou replikou legendárního nadzvukového dopravního letounu, který létal mezi Evropou a Amerikou v letech 1976 až 2003. Concorde je elegantní a aerodynamický model, který má 68 cm na délku a 30 cm na rozpětí křídel. Obsahuje mnoho realistických funkcí, jako jsou ovladatelné kormidla, sklápěcí příď, otevírací dveře, podvozek, motory a další. Součástí setu je také stojan s informační tabulkou a minifigurka pilota. Set je určen pro děti od 18 let a obsahuje 2083 dílků. Cena setu je 5099 Kč.

Proč si koupit Concorde?

 • Je to jedinečný a exkluzivní model, který je k dispozici pouze v oficiálním obchodě LEGO.
 • Je to vzdělávací a zábavný set, který vás seznámí s historií a technologií nadzvukového letectví.
 • Je to nádherný a elegantní model, který bude ozdobou každé sbírky nebo interiéru.
 • Obsahuje minifigurku pilota, kterou lze umístit do kokpitu nebo na stojan.

Batcave Shadow Box

Pokud jste fanoušci Batmana a komiksů, nezapomeňte si pořídit LEGO set Batcave Shadow Box. Tento set je součástí série LEGO DC Comics Super Heroes a je inspirován klasickým seriálem Batman z roku 1966. Batcave Shadow Box je originální a kreativní set, který vytváří iluzi hloubky a perspektivy pomocí stínových boxů. Set obsahuje 4 stínové boxy, které zobrazují různé scény z Batcave, jako jsou Batpočítač, Batmobil, Batcopter a Batcycle. Součástí setu je také 5 minifigurek: Batman, Robin, Batgirl, Joker a Catwoman. Set je určen pro děti od 8 let a obsahuje 282 dílků. Cena setu je 749 Kč.

Proč si koupit Batcave Shadow Box?

 • Je to zábavný a originální set, který využívá stínové boxy pro vytvoření 3D efektu.
 • Je to nostalgický a humorný set, který oživuje kultovní seriál Batman z roku 1966.
 • Nabízí mnoho možností pro hru a rekonstrukci scén z seriálu.
 • Obsahuje 5 minifigurek ikonických postav z Batmanova světa, které lze kombinovat s dalšími LEGO DC sety.

TDB LSW 2023-24

Pokud jste fanoušci Star Wars a sci-fi, musíte mít LEGO set TDB LSW 2023-24. Tento set je součástí série LEGO Star Wars a je inspirován novým filmem Star Wars: The Rise of Skywalker, který má premiéru v prosinci 2023. TDB LSW 2023-24 je tajemný a vzrušující set, který zatím nebyl oficiálně odhalen. Set obsahuje novou planetu, nové postavy, nové lodě a nové zbraně, které budou hrát klíčovou roli v závěrečné bitvě mezi Světlem a Temnotou. Součástí setu je také 6 minifigurek: Rey, Finn, Poe, Kylo Ren, Palpatine a nový záporák. Set je určen pro děti od 10 let a obsahuje 549 dílků. Cena setu je 999 Kč.

Proč si koupit TDB LSW 2023-24?

 • Je to exkluzivní a limitovaný set, který je k dispozici pouze pro předobjednávky.
 • Je to napínavý a dobrodružný set, který vás vtáhne do nového příběhu Star Wars.
 • Nabízí mnoho možností pro hru a rekonstrukci scén z filmu.
 • Obsahuje 6 minifigurek hlavních hrdinů a zloduchů z filmu, které lze kombinovat s dalšími LEGO Star Wars sety.

Disney Castle

Pokud jste fanoušci Disney a pohádek, nenechte si ujít LEGO set Disney Castle. Tento set je součástí série LEGO Disney a je věrnou replikou známého zámku z Disneylandu, který je symbolem Disneyho magie. Disney Castle je ohromující a detailní model, který má 74 cm na výšku a 48 cm na šířku. Obsahuje 5 podlaží plných pokojů a scén z různých Disneyho filmů, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře, Alenka v říši divů, Sněhurka a sedm trpaslíků a další. Součástí setu je také 5 minifigurek: Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck, Daisy Duck a Popelka. Set je určen pro děti od 16 let a obsahuje 4080 dílků. Cena setu je 9999 Kč.

Proč si koupit Disney Castle?

 • Je to nádherný a detailní model, který je věrnou replikou zámku z Disneylandu.
 • Je to magický a pohádkový set, který vás zavede do světa Disneyho filmů.
 • Nabízí mnoho možností pro hru a rekonstrukci scén z filmů.
 • Obsahuje 5 minifigurek oblíbených Disneyho postav, které lze kombinovat s dalšími LEGO Disney sety.

Závěr

V tomto článku jsme vám představili pět aktuálních unikátních LEGO setů, které jsou ideální jako vánoční dárek. Každý z těchto setů má své specifické téma, funkce, obsah a parametry, které jsme vám popsali. Věříme, že mezi nimi najdete ten pravý set pro sebe nebo pro své blízké. LEGO sety jsou skvělým způsobem, jak si užít zábavu, kreativitu a učení. Přejeme vám veselé Vánoce a hodně štěstí s LEGO!

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ