Recenze Prime Energy: Energetický nápoje generace Z. Jaký skutečně je?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (3 votes)

Prime Energy je energetický nápoj, který byl uveden na trh v roce 2023 dvěma známými youtubery, Loganem Paulem a KSI. Nápoj slibuje, že vám dodá energii, zlepší vaši koncentraci a zvýší vaši výkonnost. Je to opravdu tak? Podívejme se na to podrobněji.

Balení a příběh

Prime Energy se prodává v plechovkách o objemu 12 uncí (355 ml), které mají zajímavý design. Na každé plechovce je napsáno “PRIME” velkými písmeny a pod ním je logo, které připomíná blesk. Na zadní straně plechovky je seznam složek, výživové hodnoty a varování pro osoby citlivé na kofein. Plechovky jsou dostupné v šesti různých příchutích: Blue Raspberry, Ice Pop, Lemon Lime, Orange Mango, Strawberry Watermelon a Tropical Punch. Každá příchuť má svou vlastní barvu, která se odráží na etiketě.

Prime Energy je výsledkem spolupráce mezi Loganem Paulem a KSI, kteří jsou známí svými videi, podcasty a hudební kariérou. Oba jsou také zapojeni do boxu a v minulosti spolu bojovali na dvou zápasech, které přitáhly miliony diváků. Logan Paul a KSI tvrdí, že Prime Energy je nápoj, který jim pomáhá v jejich tvorbě, tréninku a zábavě. Na oficiálních webových stránkách nápoje se píše, že Prime Energy je “místo, kde se setkává skvělá chuť a funkce” a že obsahuje “nulový přidaný cukr, 10% kokosovou vodu, BCAA, elektrolyty, antioxidanty a další”.

Složení a chuť

Prime Energy obsahuje 200 mg kofeinu v jedné plechovce, což je více než v běžné kávě nebo v Red Bullu. Kofein je stimulant, který zvyšuje bdělost, náladu a výkonnost, ale také může mít nežádoucí účinky, jako jsou nervozita, nespavost, zvýšený krevní tlak nebo srdeční rytmus. Podle Národního ústavu zdraví je maximální množství kofeinu pro dospělého člověka za den 400 mg, což znamená, že dvě plechovky Prime Energy by mohly být příliš mnoho. Pro děti a těhotné ženy je doporučená denní dávka kofeinu ještě nižší.

Prime Energy také obsahuje další složky, které by měly mít pozitivní vliv na zdraví a výkonnost. Mezi ně patří:

  • Kokosová voda: Je zdrojem elektrolytů, jako jsou sodík a draslík, které pomáhají udržovat hydrataci a rovnováhu tekutin v těle. Kokosová voda také obsahuje antioxidanty, vitamíny a minerály, které podporují imunitu a zdraví kůže.
  • BCAA: Jsou zkratkou pro rozvětvené aminokyseliny (leucin, izoleucin a valin), které jsou důležité pro růst a opravu svalů. BCAA také snižují únavu, zlepšují vytrvalost a podporují spalování tuků.
  • Antioxidanty: Jsou látky, které chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály, které vznikají při stresu, znečištění nebo zánětu. Antioxidanty pomáhají předcházet stárnutí, rakovině a chronickým onemocněním. Mezi antioxidanty v Prime Energy patří vitamín C, vitamín E, beta-karoten a lutein.
  • Další složky: Prime Energy také obsahuje další látky, jako jsou inositol, taurin, ginseng, guarana, glukuronolakton nebo L-karnitin, které by měly mít různé účinky na zdraví a výkonnost. Některé z nich jsou součástí metabolismu, nervového systému, krevního oběhu nebo energetického výdeje. Nicméně, jejich účinnost a bezpečnost nejsou dostatečně prokázány vědeckými studiemi.

Prime Energy je slazený umělou sladidlem sucralózou, která je známá také pod obchodním názvem Splenda. Sucralóza je kaloricky nevýznamná a nemá vliv na hladinu cukru v krvi. Některé studie však naznačují, že může narušovat střevní mikroflóru, zvyšovat chuť k jídlu nebo snižovat citlivost na inzulín.

Chuť Prime Energy je velmi sladká a ovocná, což může být pro někoho příjemné, pro jiného příliš umělé. Každá příchuť má svůj vlastní charakter, ale všechny jsou podobné v tom, že mají silnou a trvalou dochuť. Nápoj je také velmi perlivý, což může být osvěžující, ale také způsobovat nadýmání nebo pálení žáhy.

Závěr

Prime Energy je energetický nápoj, který se snaží oslovit mladou a aktivní generaci, která hledá zábavu, kreativitu a výkon. Nápoj má zajímavé balení, příběh a složení, ale také některé potenciální rizika a nevýhody. Pokud chcete vyzkoušet Prime Energy, doporučujeme vám pít ho s mírou, nepřekračovat doporučenou denní dávku kofeinu a nekombinovat ho s alkoholem nebo jinými stimulanty. Také si uvědomte, že Prime Energy není zázračný nápoj, který vám vyřeší všechny problémy, ale pouze doplněk, který by měl být součástí zdravého a vyváženého životního stylu.

Slevové kupóny

Níže najdete TOP slevové kupóny, které můžete využít pro nákup vánočních dárků. Pokud chcete vidět další, klikněte na Zobrazit více slevových kupónů.

NOTINO.CZ

Časově omezeno Slevový kupón
-15%
Slevový kód - 15% SLEVA NA NOTINO.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 15% na VŠE! Udělejte si hezké Vánoce.
Zobrazit kód
Sleva Výprodej
-75%
Týdenní akce na dekorativní kosmetiku na NOTINO.cz
Každý týden pro vás vybírají zajímavé dekorativní kosmetické produkty za velmi atraktivní ceny se slevou až 75 %.
Zobrazit slevu

FOOTSHOP.CZ

Pouze u nás Slevový kupón
-7%
Slevový kód - 7% SLEVA NA FOOTSHOP.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 7% slevu na všechny nezlevněné produkty na Footshop.cz. Nejvýhodněji ve Footshop aplikaci.
Zobrazit kód

QUEENS.CZ

Exluzivně Slevový kupón
-10%
Slevový kód - 10% SLEVA NA QUEENS.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 10% slevu na všechny nezlevněné produkty na Queens.cz.
Zobrazit kód

NEJPRODÁVANĚJŠÍ SNEAKERS

TOP ♡ BRANDS

TOP ♡ SHOPS

Koukněte na naše recenze e-shopů a vyberte si ten nejlepší.

TOP ♡ KATEGORIE

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ