GTA 6: Rockstar a Take-Two oznámí nový díl série Grand Theft Auto tento týden

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Rockstar Games a Take2 Interactive jsou připraveni oznámit nový díl své oblíbené série Grand Theft Auto tento týden. Podle tweetu od Rockstar Games, který byl zveřejněn v pondělí, společnost plánuje sdílet “velkou novinku” v pátek 10. listopadu 2023. Zatímco tweet neodhalil žádné podrobnosti o tom, co bude oznámeno, mnozí fanoušci spekulují, že se jedná o GTA 6, které bylo oficiálně potvrzeno jako aktivně vyvíjený projekt v únoru 2022.

GTA 6 je jednou z nejočekávanějších her současnosti, ale kromě potvrzení existence hry, je o ní velmi málo konkrétních informací. V loňském roce uniklo na internet několik informací o GTA 6, které donutily Rockstar a Take-Two odstranit velké množství záběrů z raného vývoje hry z různých webů. Hratelnost obsažená v uniklých materiálech ukazovala GTA 6 v pre-alfa stavu, takže kromě několika základních rysů je stále obtížné říct, jaká bude hra při vydání.

Pokud jde o budoucí hry, je to rozhodně jedna z nejvíce vyhlížených. Zatímco čekáme na více detailů o GTA 6, zde je vše, co o hře zatím víme. To zahrnuje pohled na počáteční oznámení, stejně jako některé předpoklady o tom, kde a kdy by mohla být hra zasazena, a koho byste mohli hrát.

GTA 6: datum vydání a platformy

GTA 6 zatím nemá stanovené datum vydání. Zatímco Rockstar Games konečně oznámil, že pracuje na GTA 6, nic neřekl o tom, kdy hra vyjde, natož potvrdil datum vydání. Podle zprávy od Bloombergu, která byla zveřejněna v červnu 2022, současní a bývalí zaměstnanci Rockstaru odhadovali, že GTA 6 je stále alespoň dva roky vzdálené od vydání, což naznačuje vydání v roce 2024/2025. V nedávném ziskovém hovoru Take-Two opět poukázal na příští fiskální rok (duben 2024 – březen 2025) jako na obrovský rok pro společnost. To se velmi pravděpodobně vztahuje na GTA 6.

Podobně nebyly zveřejněny žádné informace o tom, na jakých platformách GTA 6 vyjde. Je bezpečné předpokládat, že se objeví na PS5 a Xbox Series X | S při vydání, avšak starší konzole jsou mnohem méně pravděpodobné, v závislosti na tom, kdy GTA 6 vyjde. V minulosti PC porty pro Rockstarovy hry následovaly roky po jejich vydání na konzolích, takže to může být také případ GTA 6. Budeme muset počkat na více podrobností o datu vydání a platformách GTA 6.

Kde a kdy bude GTA 6 zasazeno?

Rockstar Games nepotvrdil, kde bude GTA 6 zasazeno, ale existuje spousta zvěstí, které naznačují různá prostředí pro hru. Ačkoli každý online kousek a spekulace by měl být brán s rezervou, některé z nich jsou zajímavější než jiné.

Jedna z nejpopulárnějších teorií je, že GTA 6 se vrátí do Vice City, fiktivní verze Miami, která byla poprvé představena v GTA: Vice City z roku 2002. Tato teorie je podpořena několika faktory, jako je registrace ochranné známky Vice City Online, údajný koncept art z GTA 6, a několik úniků, které tvrdí, že hra bude zasazena do Vice City a Jižní Ameriky.

Další možným místem pro GTA 6 je Londýn, který byl již dříve použit jako prostředí pro rozšíření GTA: London 1969 z roku 1999. Někteří fanoušci by uvítali změnu z amerických měst, která byla dominantní v sérii, a Londýn by nabídl bohatou historii, kulturu a architekturu pro hru. Nicméně, spoluzakladatel Rockstaru Dan Houser prohlásil v rozhovoru pro The Guardian v roce 2013, že GTA je “zásadně americká” značka, a že by bylo obtížné vytvořit GTA v jiné zemi.

Další spekulovaná místa pro GTA 6 zahrnují Tokio, Las Venturas, Chicago, Detroit, a dokonce i celé Spojené státy. Zatímco některé z těchto míst jsou více pravděpodobné než jiné, je těžké říct, co má Rockstar v plánu pro GTA 6, dokud nebudeme mít více oficiálních informací.

Kdo budou postavy a příběh GTA 6?

Stejně jako prostředí, také postavy a příběh GTA 6 jsou zahaleny tajemstvím. Nicméně, některé zvěsti a úniky naznačují, že hra by mohla mít několik zajímavých prvků, které by ji odlišily od předchozích dílů série.

Jedním z nich je možnost, že GTA 6 bude mít první ženskou hlavní postavu v historii série. Tento nápad byl poprvé zmíněn v Pastebin úniku z roku 2019, který tvrdil, že hra bude mít dva hlavní protagonisty, muže a ženu, kteří budou pracovat jako drogoví pašeráciTento únik byl později potvrzen dalším zdrojem, který tvrdil, že ženská postava bude hlasována herečkou Sofií Carson.

Dalším možným prvkem GTA 6 je, že bude zasazen v několika časových obdobích. Tento nápad byl také zmíněn v Pastebin úniku z roku 2019, který tvrdil, že příběh GTA 6 bude zasazen v 70. nebo 80. letech, ale že některé environmentální assety budou také moderní, spekulujíc o tom, že buď bude kampaň zasazena do dvou ér, nebo bude mít samostatný GTA Online mód zasazený do současnosti

Tento nápad byl také podpořen údajným koncept art z GTA 6, který ukazoval několik vozidel a budov z různých časových období.

Pokud jde o konkrétní postavy a příběh GTA 6, je těžké říct, co Rockstar plánuje. V minulosti série GTA nabídla různé typy protagonistů, od gangsterů, přes zkorumpované policisty, až po bankovní lupiče. Příběhy GTA byly také inspirovány různými žánry, jako je akční film, kriminální drama, nebo satira. Je možné, že GTA 6 bude mít nějakou novou tématiku nebo styl, který bude odlišný od předchozích dílů.

Jak bude vypadat hratelnost a grafika GTA 6?

Rockstar Games je známý tím, že vytváří nádherné a detailní světy pro své hry, a GTA 6 nebude výjimkou. Hra bude pravděpodobně využívat plný potenciál PS5 a Xbox Series X | S, a nabídne ohromující grafiku, realistické fyziky, a plynulý framerate. Hra by také mohla využívat některé z nových technologií, jako je ray tracing, 3D audio, nebo haptická odezva, které by zvýšily imerzi a zážitek z hry.

Pokud jde o hratelnost, GTA 6 by mohla nabídnout několik novinek a vylepšení oproti GTA 5. Například, hra by mohla mít více interaktivních prvků, jako je možnost vstoupit do více budov, ovlivnit chování NPC, nebo měnit vzhled a vybavení postav. Hra by také mohla mít více rozmanitých aktivit, jako je sport, hazard, nebo zábava, které by poskytovaly více zábavy a odměn. Hra by také mohla mít více možností přizpůsobení, jako je možnost vlastnit nemovitosti, vozidla, nebo podniky, které by ovlivňovaly ekonomiku a reputaci postav.

Co se týče GTA Online, hra by mohla mít také několik nových funkcí a obsahu, které by udržely hráče zapojené a spokojené. Hra by mohla mít více online režimů, jako je kooperativní kampaň, kompetitivní multiplayer, nebo speciální události, které by nabízely různé výzvy a odměny. Hra by také mohla mít více online obsahu, jako je nové zbraně, vozidla, oblečení, nebo mise, které by rozšířily možnosti hry. Hra by také mohla mít lepší online služby, jako je stabilnější připojení, rychlejší načítání, nebo lepší ochrana proti podvodníkům, které by zlepšily zkušenost hráčů.

GTA 6: Co očekávat od oznámení Rockstaru a Take-Two?

Rockstar Games a Take-Two Interactive jsou známí tím, že jsou velmi tajemní a zdrženliví, pokud jde o jejich hry, a GTA 6 není výjimkou. Společnosti si rády udržují napětí a zvědavost fanoušků, a proto často zveřejňují jen malé náznaky a nápovědy o svých projektech. Proto je možné, že oznámení, které plánují udělat tento týden, nebude obsahovat mnoho detailů o GTA 6, ale spíše jen potvrdí existenci hry a ukáže nějaký teaser nebo trailer.

Nicméně, to neznamená, že bychom neměli být nadšení a nadějní. Rockstar Games a Take2 Interactive jsou také známí tím, že vytvářejí některé z nejlepších a nejúspěšnějších her v historii, a GTA 6 bude pravděpodobně dalším skvělým přírůstkem do jejich portfolia. Hra bude pravděpodobně nabízet něco nového a zajímavého, co bude potěšovat a překvapovat fanoušky série GTA. Proto se těšíme na to, co Rockstar a Take-Two oznámí tento týden, a doufáme, že GTA 6 bude stát za čekání.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ