Přenosná konzole Xbox: Vše, co potřebujete vědět o novém projektu Microsoftu

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Microsoft má v plánu představit své nové herní zařízení, které by mělo být největším generačním skokem mezi konzolemi Xbox. Podle některých spekulací by se mohlo jednat o přenosnou konzoli, která by konkurovala Nintendo Switch. Co víme o tomto tajemném projektu a co nám slibuje Microsoft?

Xbox: značka s dlouhou historií

Xbox je značka herních konzolí a služeb, kterou vlastní a provozuje společnost Microsoft. První konzole Xbox byla uvedena na trh v roce 2001 a od té doby se stala jednou z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších herních platforem. Mezi nejznámější hry, které vznikly pro Xbox, patří série Halo, Gears of War, Forza, Fable nebo Minecraft.

Microsoft v současnosti nabízí dvě konzole nové generace: Xbox Series X a Xbox Series S. Tyto konzole jsou schopné zobrazovat hry ve 4K rozlišení, podporují ray-tracing a dosahují až 120 snímků za sekundu. Kromě toho jsou zpětně kompatibilní s tisíci her ze čtyř předchozích generací Xboxu.

Co nás čeká v budoucnosti?

Microsoft neustále pracuje na vývoji a inovaci svých herních produktů a služeb. V nedávném podcastu Official Xbox Podcast, který moderuje Phil Spencer, šéf divize Xboxu, jsme se dozvěděli několik zajímavých informací o tom, co nás čeká v budoucnosti.

  • Spencer potvrdil, že čtyři hry od studií, které patří pod Microsoft, budou vydány i pro konzole PlayStation a Nintendo Switch. Jedná se o hry Psychonauts 2, Deathloop, Ghostwire: Tokyo a The Outer Worlds 2. Tyto hry byly oznámeny ještě předtím, než Microsoft koupil tyto studia, a proto budou dostupné i pro konkurenční platformy. Spencer zdůraznil, že se nejedná o AAA tituly, ale o “skryté klenoty”, které si zaslouží být hrány co nejvíce lidmi.
  • Spencer také naznačil, že Microsoft pracuje na novém herním zařízení, které by mělo být největším generačním skokem mezi konzolemi Xbox. Zatím nejsou známy žádné podrobnosti o tomto projektu, ale podle některých spekulací by se mohlo jednat o přenosnou konzoli, která by umožňovala hrát hry z Xboxu kdekoli a kdykoli. Toto zařízení by mohlo být podobné Nintendo Switch, které je velmi oblíbené mezi hráči, kteří chtějí mít možnost hrát doma i na cestách.
  • Sarah Bond, prezidentka Xboxu, prohlásila: “Investujeme také do nové generace a soustředíme se na to, abychom dosáhli největšího technického skoku, jaký jste kdy v rámci generací hardwaru viděli. Což je lepší pro hráče a lepší pro tvůrce a vize, které vytvářejí.” Tato slova naznačují, že Microsoft má velké ambice a plány, které nás možná překvapí a nadchnou.

Co nám přináší současnost?

Zatímco čekáme na to, co nám Microsoft připravuje do budoucna, můžeme si užívat toho, co nám nabízí v současnosti. Jednou z nejlepších služeb, kterou Microsoft poskytuje, je Xbox Game Pass. Jedná se o předplatné, které umožňuje hrát stovky vysoce kvalitních her na konzoli a počítači, včetně nových her v první den, online multiplayeru a EA Play.

Mezi nejnovější a nejočekávanější hry, které se přidaly do Xbox Game Passu, patří Diablo IV. Tato hra je pokračováním legendární série akčních RPG od společnosti Blizzard, která nás zavede do temného a brutálního světa Sanctuary, kde budeme bojovat proti démonům, sbírat legendární kořist a prozkoumávat noční můrou plné dungeony. Diablo IV bude dostupné pro předplatitele Xbox Game Passu od 28. března.

Závěr

Microsoft je jedním z největších a nejdůležitějších hráčů na herním trhu. Své fanoušky neustále zásobuje kvalitními a inovativními hrami, konzolemi a službami. V budoucnosti nás čeká mnoho překvapení a novinek, které by mohly změnit způsob, jakým hrajeme a vnímáme hry.

Mezi tyto novinky by mohlo patřit i nové herní zařízení Xbox, které by mohlo být největším generačním skokem mezi konzolemi Xbox. Zatímco se těšíme na to, co nám Microsoft představí, můžeme si užívat stovky skvělých her, které jsou dostupné prostřednictvím Xbox Game Passu, včetně nového Diablo IV.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ