Co jsou blindy a ante v pokeru?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Poker je nejpopulárnější karetní hra na internetu, kterou hrají miliony lidí. Vyžaduje od hráčů nejen štěstí, ale také zručnost, plánování strategie a taktiky. Poker má mnoho podob. Každá z nich má svá specifika a pravidla, ale existují také společné prvky, které jsou přítomny ve všech typech pokeru. Mezi takové prvky patří blindy a ante.

Blindy v pokeru

Blindy jsou sázky, které vyrábějí dva hráči sedící nalevo od dealera nebo tlačítka. Jsou malé (small blind) a velké (big blind). Malý blind se obvykle rovná polovině minimální sazby a velký blind se rovná plné minimální sazbě. Jsou považovány za součást prvního kola obchodování, jsou brány v úvahu při určování velikosti sázek a používají se v populárních typech pokeru Texas Hold ‚ em a Omaha. Online casino slovensko nabízí oba typy her a také zveřejňuje exkluzivní bonusy pro začátečníky.

Blindy jsou potřeba k vytvoření počáteční banky (pot) a ke stimulaci herní aktivity. Bez nich by hráči mohli čekat jen na nejsilnější ruce a neriskovat své žetony. Díky nim jsou hráči nuceni účastnit se rozdávání, i když nemají dobré karty. Navíc vytvářejí konkurenci pro banku a nutí hráče přemýšlet o své strategii a taktice.

Jak ovlivňují blindy hru?

Na blindech závisí přímo výsledek hry, velikost zásobníku a pozice u stolu:

  • V pokeru můžete hrát cache hry nebo turnaje. V prvních je velikost Blind pevná a během hry se nemění. V turnajích velikost Blind roste s každou novou úrovní, což zvyšuje tlak na hráče a nutí je přizpůsobit se měnícím se podmínkám.
  • Čím více zásobníků je ve vztahu k blindům, tím větší svobodu má hráč při výběru své strategie. Čím menší zásobník je vzhledem k blindům, tím méně možností má hráč a tím více se musí spoléhat na štěstí.
  • Čím později pozice, tím větší výhody má hráč, protože může sledovat chování ostatních hráčů a rozhodovat se na základě těchto informací.

Čím dříve pozice, tím méně výhod má hráč, protože musí jednat jako první a neví, co ostatní hráči udělají.

Ante v pokeru

Sázka, která se provádí před rozdáním karet se nazývá ante. Je obvykle menší než blindy a nepovažuje se za součást prvního kola obchodování. Ante slouží ke zvýšení počáteční banky a zájmu o distribuci. Často přijatelná v pozdních fázích turnajů a v jednotlivých typech pokeru.

Ante potřebuje, aby byla hra agresivnější a dynamičtější. Bez ante by hráči mohli příliš často shodit karty a čekat jen na ty nejlepší ruce. Díky ante jsou hráči nuceni investovat část svého zásobníku do banky, i když nemají dobré karty. Ante navíc zvětšuje velikost banky a činí ji atraktivnější pro hru.

V cache hrách se ante používá jen zřídka, protože nezáleží na velikosti plechovky a zásobníku. V turnajích se ante často používá v pozdních fázích, kdy jsou blindy vysoké a hromádky krátké. V tomto případě může ante tvořit významnou část zásobníku a přimět hráče, aby jednali aktivněji a odhodlaněji.

Velikost zásobníku určuje, které ruce hrát, jaké sázky dělat a jak riskovat. Čím menší zásobník, tím větší vliv ante na hru. Pokud je zásobník menší než 10-15 velkých Blind, pak by měl být hráč připraven dát všechny své žetony do banky s jakoukoli přijatelnou rukou, protože ante sežere značnou část jeho zásobníku při každém rozdání. Čím větší zásobník, tím menší je anteův vliv na hru. Pokud je zásobník větší než velké blindy, pak může být hráč selektivnější při výběru rukou a sázek, protože ante na jeho zásobník nevyvíjí silný tlak.

Pozice ovlivňuje, kolik informací má hráč o činnostech soupeřů a jak je může využít ve svůj prospěch. Čím lepší pozice, tím větší vliv ante na hru. Pokud je hráč v pozdní pozici (tlačítko nebo kat-off), pak může ante použít jako záminku k agresivní hře a pokusu ukrást banku s jakoukoli slušnou rukou, protože má výhodu oproti ostatním hráčům.

Pokud je hráč v rané pozici (blindy nebo Ander ze Gan), musí být ve své hře opatrnější a konzervativnější, protože má nevýhodu před ostatními hráči. Ante je důležitým faktorem v pokeru, který ovlivňuje strategii a taktiku hry. Ante zvyšuje velikost banky a stimuluje aktivitu hry. Ante vyžaduje, aby se hráč přizpůsobil různým situacím a zohlednil různé parametry. Ante může být pro hráče výhodou i nevýhodou v závislosti na jeho formátu hry, velikosti zásobníku a pozici u stolu.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ