Jak fungují různé typy Copilotů od Microsoftu a proč je potřebujete

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Copilot je nový přístup Microsoftu k uživatelskému rozhraní, který umožňuje ovládání aplikací pomocí přirozeného jazyka a generativní AI. Microsoft umělou inteligenci postupně nasazuje do svých produktů, aby zlepšil jejich funkčnost, uživatelskou přívětivost a konkurenceschopnost. Copilot je název, který Microsoft používá pro různé typy AI asistentů, kteří pomáhají uživatelům v různých oblastech a situacích.

Jaké jsou typy Copilotů?

Microsoft nabízí několik variant Copilotů, které se liší podle cílové skupiny, účelu a způsobu použití. Mezi nejznámější patří:

  • Microsoft Copilot – webová služba založená na generativní AI a datech z veřejného webu spojená s vyhledáváním Microsoft Bing. Poskytuje úplné, ověřitelné odpovědi s citacemi spolu s vizuálními odpověďmi, které zahrnují grafy a tabulky. Zvládá například udělat průzkum trhu s reálnými daty, kdy dohledá a shrne dostupné informace. Lze ji využít k řešení různých dotazů a úkolů, které vyžadují analýzu dat, tvorbu obsahu nebo vzdělávání.
  • Windows Copilot – rozšíření dostupné od loňského zářijového updatu, které aplikaci Copilot zpřístupnilo všem uživatelům operačního systému Windows 11. Copilot ve Windows lze využít k nastavení systémových funkcí, generování textového obsahu nebo na pomoc při vyhledávání informací na internetu. Dostupný je pod zkratkou WIN+C, ale Microsoft už pro Copilot plánuje samostatnou klávesu.
  • Copilot pro Microsoft 365 – v prostředí Microsoft 365 má AI asistent přístup ke všem datům, dokumentům i e-mailům jako sám uživatel. Copilot lze využívat přímo v kancelářských nástrojích Outlook, Word, Excel a PowerPoint nebo v rámci kolaborační platformy Teams, kde asistent různými způsoby pomáhá zvyšovat produktivitu. Jde o rozšíření, které si formou předplatného mohou firmy využívající Microsoft 365 aktivovat.
  • GitHub Copilot – nástroj, který nabízí pomoc AI asistenta vývojářům. Během psaní kódu upozorňuje na chyby, navrhuje zlepšení, ale zvládne i tvorbu celých funkcí či aplikací, přičemž může využívat části veřejně dostupných řešení. Nasazení tohoto nástroje pomáhá firmám zrychlovat vývoj a snižovat množství chyb. Za měsíční poplatek si ho může od roku 2021 aktivovat každý uživatel GitHubu.

Proč je Copilot důležitý?

Copilot je důležitý, protože ukazuje, jak může umělá inteligence zlepšit a usnadnit práci i život lidí. Copilot je schopen porozumět přirozenému jazyku, generovat kvalitní a relevantní obsah, analyzovat a vizualizovat data, pomáhat s řešením problémů a podporovat kreativitu. Copilot také demonstruje, jak může Microsoft využít své silné postavení v oblasti softwaru, cloudových služeb a vyhledávání k vytvoření jedinečného a inovativního produktu, který má potenciál změnit způsob, jakým lidé používají technologie.

Závěr

Copilot je nový přístup Microsoftu k uživatelskému rozhraní, který umožňuje ovládání aplikací pomocí přirozeného jazyka a generativní AI. Microsoft nabízí několik variant Copilotů, které se liší podle cílové skupiny, účelu a způsobu použití. Copilot je důležitý, protože ukazuje, jak může umělá inteligence zlepšit a usnadnit práci i život lidí, a také protože demonstruje, jak může Microsoft využít své silné postavení v oblasti softwaru, cloudových služeb a vyhledávání k vytvoření jedinečného a inovativního produktu, který má potenciál změnit způsob, jakým lidé používají technologie.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ