😈 Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Diablo 4 (ale báli jste se zeptat)

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Diablo 4 je očekávaná akční RPG hra od společnosti Blizzard Entertainment, která je čtvrtým hlavním dílem série Diablo. Hra byla oznámena na BlizzConu 2019 a má být vydána 6. června 2023. Veřejné beta byla vypuštěny v březnu 2023. Diablo 4 je hra, ve které budete bojovat proti nespočetným zlům, ovládat různé schopnosti, prozkoumávat noční můrou naplněné podzemí a sbírat legendární kořist. Můžete si vybrat z pěti tříd postav, vytvořit a přizpůsobit svou postavu a spolupracovat s dalšími hráči v sdíleném světě Sanctuary. V tomto článku se dozvíte více o tom, co vás čeká v Diablo 4.

Příběh/Lore

Příběh Diablo 4 se odehrává několik let po událostech Diablo 3: Reaper of Souls, kdy byl poražen zlý anděl smrti Malthael a jeho armáda nemrtvých. Svět Sanctuary je však stále ohrožen temnotou a chaosem, které se šíří po celé zemi. Hlavním nepřítelem hry je Lilith, dcera Mephisto a královna sukkubů, která byla vyvolána zpět do Sanctuary temným rituálem po eonech v exilu. Lilith je jednou z tvůrců lidstva a má plány na jeho osud. Na vaší straně budou stát někteří spojenci, jako je Deckard Cainův synovec Leah nebo tajemný Horadrim Rathma.

Třídy postav

Diablo 4 nabízí pět tříd postav, ze kterých si můžete vybrat: Barbar, Druid, Nekromant, Zlodějka a Kouzelnice. Každá třída má své jedinečné schopnosti, styl boje a možnosti přizpůsobení. Zde je krátký popis každé třídy:

  1. Barbar je silový bojovník, který dokáže používat celý arzenál zbraní v boji, s jednou zbraní pro každou příležitost. Vydává zastrašující válečné pokřiky a rozráží nepřátelské hordy svými ničivými údery.
  2. Druid je divoký proměnlivec, který dokáže plynule měnit podobu mezi medvědem nebo vlkodlakem a bojovat po boku tvorů divočiny. Také ovládá sílu země, větru a bouře a pouští na nepřátelé hněv přírody.
  3. Nekromant je lstivý vyvolávač, který dokáže přivolat pomstychtivé hordy nemrtvých. Jeho esence proudí do tří mocných bastionů kosti, krve nebo stínů, které mu umožňují ničit své protivníky.
  4. Zlodějka je přizpůsobivá, obratná bojovnice, která se může specializovat na boj na dálku nebo na blízko. Dokáže porazit jakéhokoli nepřítele svými prokletými zbraněmi, provést mocné kombinované útoky a doplnit svůj arzenál smrtelnými jedem nebo stínovou magii.
  5. Kouzelnice ovládá elementy podle potřeby situace, od vrhání blesků, napichování nepřátel na ostré ledové hroty až po sypání ohnivých meteoritů z nebe.

Svět

Diablo 4 se odehrává ve světě Sanctuary, který můžete prozkoumávat společně s dalšími hráči v sdíleném světě. Můžete se setkat v městech, kde můžete obchodovat, spojit se do skupin a bojovat proti světovým bossům nebo sestoupit do PvP zón, kde můžete testovat své dovednosti proti ostatním hráčům. Svět Sanctuary je rozdělen do pěti oblastí: Scosglen (divoké lesy), Kehjistan (pouštní říše), Fractured Peaks (zmrzlé hory), Dry Steppes (prachové pláně) a Hawezar (bažinaté močály). Každá oblast má svou atmosféru, kulturu a historii.

Loot

Diablo 4 nabízí širokou škálu legendárního lootu, který můžete sbírat a používat ve hře. Kořist má různou kvalitu (od bílé po oranžovou) a různé atributy (např. síla, obratnost nebo inteligence). Kořist také ovlivňuje váš vzhled a schopnosti vaší postavy. Můžete si například nasadit helmici s rohy nebo plátovou zbroj s trny. Loot také může mít speciální efekty (např. zmrazit nepřátelé při zásahu nebo vyvolat ohnivou bouli při kritickém zásahu). Některé kusy lootu jsou součástí setu (např. set Barbarian King), který vám poskytuje další bonusy za nošení více kusů.

Edice

Diablo 4 je k dispozici ve třech edicích: Standardní edice (69.99 $), Digitální deluxe edice (89.99 $) a Ultimativní edice (99.99 $). Každá edice obsahuje hru samotnou plus nějaké bonusy za předobjednání (viz níže). Digitální deluxe edice navíc obsahuje sezónní battle pass odemknutý v Diablo 4, Temptation mount v Diablo 4 a Hellborn Carapace mount armor v Diablo 4. Ultimativní edice navíc obsahuje akcelerovaný sezónní battle pass odemknutý v Diablo 4 (včetně premium sezónního battle passu odemknutého plus 20 tier skips a kosmetických), Wings of the Creator emote v Diablo 4.

Bonusy za předobjednání

Pokud si předobjednáte fyzickou verzi Diablo 4, dostanete následující bonusy ve hře: Inarius Wings and Inarius Murloc Pet v Diablo III, Amalgam of Rage Mount ve World of Warcraft. Pokud si předobjednate digitálni verzi Diablo 4 dostanete bonusový digital artbook a soundtrack z Diablo 4, digitální komiksovou knihu „The Book of Cain“ a přístup k uzavřené beta verzi hry.

Postup hrou

Diablo 4 klade důraz na získávání zkušeností a schopností prostřednictvím úkolů a bojů, s možností úpravy a přizpůsobení vaší postavy podle vašich preferencí. Hráči mohou také formovat a rozvíjet své postavy pomocí Talentových stromů a runových slov. Talentové stromy jsou systémy, které vám umožňují zaměřit se na určité dovednosti a schopnosti vaší postavy. Runová slova pak poskytují přídavné bonusy a efekty pro vaše schopnosti.

PvP a Bossové

Jednou z novinek v Diablo 4 je možnost PvP (Player versus Player) v určitých oblastech hry zvaných „Fields of Hatred“. V těchto oblastech můžete bojovat proti ostatním hráčům a získávat speciální odměny.

V Diablo 4 se také poprvé setkáte se světovými bossy. Tito bossové jsou nesmírně silní nepřátelé, kteří vyžadují spolupráci několika hráčů k jejich poražení. Světoví bossi jsou velkou výzvou a mohou hráčům přinést cenné odměny.

Závěr

Diablo 4 slibuje, že bude akční RPG hrou, která nabídne hluboký a dynamický herní zážitek se silným důrazem na boj a průzkum. S bohatým světem plným příběhů a tajemství, novými třídami postav a novými možnostmi PvP a světových bossů, Diablo 4 se zdá být hrou, která stojí za to očekávat.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ