PlayStation 5 Pro: Co o něm víme a proč ho Sony chce vydat už v roce 2024

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

PlayStation 5 Pro je zatím neoficiálně oznámená vylepšená verze konzole PlayStation 5, která by měla nabídnout vyšší výkon, lepší grafiku a podporu 8K rozlišení. Sony by chtěla vydat tuto verzi, aby zvýšila zájem o svou konzoli, která je na trhu již od roku 2020, a aby se připravila na vydání očekávané hry Grand Theft Auto VI, která by měla vyjít v roce 2025.

Podle analytiků je vydání PlayStation 5 Pro pravděpodobné, protože Sony už v minulosti vydávala vylepšené verze svých konzolí, jako byl PlayStation 4 Pro v roce 2016. Sony by také chtěla udržet konkurenceschopnost vůči Microsoftu, který má také v plánu vydání Xbox Series X Pro v roce 2024.

Jaké jsou spekulované specifikace a cena PlayStation 5 Pro?

Zatím neexistují žádné oficiální informace o specifikacích a ceně PlayStation 5 Pro, ale podle některých zdrojů by měla mít konzole následující parametry:

  • Procesor: 12jádrový 3.5 GHz AMD Zen 2
  • Grafická karta: 14 teraflopů AMD RDNA 2
  • Paměť: 18 GB GDDR6
  • Úložiště: 1 TB SSD
  • Cena: 600 dolarů (asi 15 000 Kč)

Tyto specifikace by znamenaly, že PlayStation 5 Pro by byla více než dvakrát výkonnější než PlayStation 5, která má 10.28 teraflopů a 16 GB GDDR6 paměti. PlayStation 5 Pro by také měla být schopná zobrazovat hry v 8K rozlišení a 60 snímcích za sekundu, což je jeden z cílů Sony pro tuto generaci konzolí.

Jaké hry budou dostupné pro PlayStation 5 Pro?

PlayStation 5 Pro by měla být zpětně kompatibilní se všemi hrami pro PlayStation 5, ale některé hry by mohly být optimalizované pro využití vyššího výkonu a grafiky PlayStation 5 Pro. Mezi takové hry by patřily například:

  • Grand Theft Auto VI: Jedna z nejočekávanějších her všech dob, která by měla vyjít v roce 2025. Hra by se měla odehrávat ve fiktivním státě Leonida, který zahrnuje město Vice City inspirované Miami. Hra by měla být největší a nejpropracovanější v sérii Grand Theft Auto
  • God of War Ragnarok: Pokračování úspěšné akční adventury z roku 2018, která následuje příběh boha války Kratose a jeho syna Atreuse v severské mytologii. Hra by měla vyjít v roce 2024 a ukončit ságu o Kratose.
  • Horizon Forbidden West: Další pokračování akční adventury z roku 2017, která sleduje osudy lovkyně Aloy v postapokalyptickém světě plném robotických zvířat. Hra by měla vyjít v roce 2024 a přinést nové lokace, nepřátele a zbraně.
  • Ratchet & Clank: Rift Apart: Nový díl populární plošinovky, která využívá možností SSD disku PlayStation 5 pro rychlé přechody mezi různými dimenzemi. Hra vyšla v roce 2021 a získala velmi pozitivní recenze.

Závěr

PlayStation 5 Pro je zatím neoficiálně oznámená vylepšená verze konzole PlayStation 5, která by měla přinést vyšší výkon, lepší grafiku a podporu 8K rozlišení. Sony by chtěla vydat tuto verzi, aby zvýšila zájem o svou konzoli, která je na trhu již od roku 2020, a aby se připravila na vydání očekávané hry Grand Theft Auto VI, která by měla vyjít v roce 2025.

Podle analytiků je vydání PlayStation 5 Pro pravděpodobné, protože Sony už v minulosti vydávala vylepšené verze svých konzolí, jako byl PlayStation 4 Pro v roce 2016. Sony by také chtěla udržet konkurenceschopnost vůči Microsoftu, který má také v plánu vydání Xbox Series X Pro v roce 2024. PlayStation 5 Pro by měla být zpětně kompatibilní se všemi hrami pro PlayStation 5, ale některé hry by mohly být optimalizované pro využití vyššího výkonu a grafiky PlayStation 5 Pro.

Mezi takové hry by patřily například Grand Theft Auto VI, God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West nebo Ratchet & Clank: Rift Apart. Zatím neexistují žádné oficiální informace o specifikacích a ceně PlayStation 5 Pro, ale podle některých zdrojů by měla mít konzole 12jádrový 3.5 GHz AMD Zen 2 procesor, 14 teraflopů AMD RDNA 2 grafickou kartu, 18 GB GDDR6 paměť, 1 TB SSD úložiště a cenu 600 dolarů (asi 15 000 Kč).

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ