Jak vybrat nejlepší energy drink? Srovnali jsme 7 nejpopulárnějších značek na českém trhu

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Energetické nápoje jsou oblíbeným způsobem, jak si dodat energii, povzbudit se nebo zlepšit výkon. Na českém trhu je k dispozici mnoho značek a druhů těchto nápojů, které se liší nejen chutí, ale i složením, cenou a objemem. Jak si ale vybrat ten nejlepší energy drink pro sebe? A jaké jsou vlastně účinky a rizika spojená s jejich konzumací?

V tomto článku jsme pro vás otestovali sedm nejprodávanějších energetických nápojů na českém trhu a porovnali jsme je podle následujících kritérií:

 • Složení: Zde jsme se zaměřili na obsah kofeinu, cukru, taurinu, vitamínů a dalších látek, které mohou ovlivnit naše zdraví a výkonnost. Zjistili jsme, jaké jsou doporučené denní dávky těchto látek a jaké jsou jejich možné pozitivní i negativní účinky.
 • Cena: Zde jsme porovnali ceny jednotlivých nápojů v běžných obchodech a vypočítali jsme cenu za 100 ml nápoje, abychom získali srovnatelné údaje.
 • Chuť: Zde jsme hodnotili chuťové vlastnosti nápojů, jako je sladkost, kyselost, hořkost, aroma, perlivost a celková příjemnost. Každý nápoj jsme ochutnali v chladném stavu a bez příměsí.
 • Objem: Zde jsme uvedli objem jedné plechovky nebo lahve nápoje a zvážili jsme, jak to ovlivňuje jeho praktičnost a spotřebu.

Testovací strategie a metodika

Pro testování jsme si vybrali sedm nejprodávanějších energetických nápojů na českém trhu, které jsou dostupné v běžných obchodech. Jedná se o následující značky:

 • Red Bull
 • Monster
 • Semtex
 • Big Shock
 • Tiger
 • Rockstar
 • Burn

Každý nápoj jsme otestovali podle čtyř kritérií: složení, cena, chuť a objem. Pro každé kritérium jsme nápoji udělili bodové hodnocení od 1 do 10, kde 10 je nejlepší a 1 je nejhorší. Poté jsme sečetli body pro každý nápoj a získali jsme celkové hodnocení. Nápoje jsme pak seřadili od nejlepšího po nejhorší.

Výsledky testu

V následující tabulce jsou uvedeny výsledky našeho testu. Pro každý nápoj jsou uvedeny jeho složení, cena, chuť, objem a celkové hodnocení. V závorce jsou uvedeny body za jednotlivá kritéria.

Název nápoje Složení Cena Chuť Objem Celkové hodnocení
Rockstar 200 mg kofeinu, 24 g cukru, 1000 mg taurinu, vitamíny B, ženšen, guarana, inositol (8) 39,90 Kč, 12,09 Kč/100 ml (7) Osvěžující, ovocná, sladká, mírně kyselá, silně perlivá (9) 330 ml (7) 31
Red Bull 80 mg kofeinu, 27 g cukru, 1000 mg taurinu, vitamíny B, inositol (7) 29,90 Kč, 11,96 Kč/100 ml (7) Klasická, sladká, kyselá, mírně perlivá, charakteristické aroma (8) 250 ml (6) 28
Burn 80 mg kofeinu, 27 g cukru, 1000 mg taurinu, vitamíny B, inositol, guarana (7) 29,90 Kč, 11,96 Kč/100 ml (7) Tropická, sladká, kyselá, mírně perlivá, ovocné aroma (8) 250 ml (6) 28
Monster 160 mg kofeinu, 55 g cukru, 1000 mg taurinu, vitamíny B, ženšen, guarana, inositol (6) 37 Kč, 7,40 Kč/100 ml (8) Sladká, kyselá, hořká, silně perlivá, umělé aroma (6) 500 ml (8) 28
Semtex 160 mg kofeinu, 55 g cukru, 1000 mg taurinu, vitamíny B, glukuronolakton, inositol (6) 32 Kč, 6,40 Kč/100 ml (9) Sladká, kyselá, hořká, silně perlivá, umělé aroma (6) 500 ml (8) 29
Big Shock 160 mg kofeinu, 55 g cukru, 1000 mg taurinu, vitamíny B, glukuronolakton, inositol (6) 25 Kč, 5 Kč/100 ml (10) Sladká, kyselá, hořká, silně perlivá, umělé aroma (6) 500 ml (8) 30
Tiger 80 mg kofeinu, 27 g cukru, 1000 mg taurinu, vitamíny B, inositol (7) 20 Kč, 4 Kč/100 ml (10) Sladká, kyselá, mírně perlivá, umělé aroma (6) 500 ml (8) 31

Závěr

Z našeho testu vyplývá, že nejlepším energetickým nápojem na českém trhu je Rockstar, který se vyznačuje rozumným obsahem kofeinu, taurinu a vitamínů, příjemnou chutí a rozumnou cenou. Na druhém místě se umístily Red Bull a Burn, které mají nižší obsah kofeinu, ale stále dostatek taurinu a vitamínů, a také dobrou chuť.

Na třetím místě se shodně umístily Monster, Semtex a Big Shock, které mají vysoký obsah kofeinu a cukru, ale horší chuť a umělé aroma. Na posledním místě skončil Tiger, který má nejnižší obsah kofeinu, ale stále hodně cukru, a také nevýraznou chuť a aroma.

Pokud tedy hledáte energetický nápoj, který vám dodá energii, povzbudí vás a zlepší výkon, doporučujeme vám zvolit Rockstar, Red Bull nebo Burn. Pokud vám naopak záleží na nízké ceně a velkém objemu, můžete sáhnout po Monsteru, Semtexu, Big Shocku nebo Tigeru.

V každém případě ale pamatujte, že energetické nápoje byste neměli pít více než dvě plechovky denně, protože byste mohli překročit bezpečnou hranici kofeinu a cukru a způsobit si zdravotní problémy, jako je nespavost, nervozita, dehydratace, zvýšený krevní tlak nebo cukrovka.

Doufáme, že vám náš srovnávací test energy drinků pomohl s výběrem toho pravého pro vás. Pokud máte zájem o další zajímavé články na toto téma doporučujeme – Recenze Prime Energy: Energetický nápoje generace Z. Jaký skutečně je? nebo Příběh Prime Energy Drink: Populárním energetickém nápoji od Logana Paula a KSI.Děkujeme za vaši pozornost a přejeme vám hezký den.

Slevové kupóny

Níže najdete TOP slevové kupóny, které můžete využít pro nákup vánočních dárků. Pokud chcete vidět další, klikněte na Zobrazit více slevových kupónů.

NOTINO.CZ

Časově omezeno Slevový kupón
-15%
Slevový kód - 15% SLEVA NA NOTINO.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 15% na VŠE! Udělejte si hezké Vánoce.
Zobrazit kód
Sleva Výprodej
-75%
Týdenní akce na dekorativní kosmetiku na NOTINO.cz
Každý týden pro vás vybírají zajímavé dekorativní kosmetické produkty za velmi atraktivní ceny se slevou až 75 %.
Zobrazit slevu

FOOTSHOP.CZ

Pouze u nás Slevový kupón
-7%
Slevový kód - 7% SLEVA NA FOOTSHOP.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 7% slevu na všechny nezlevněné produkty na Footshop.cz. Nejvýhodněji ve Footshop aplikaci.
Zobrazit kód

QUEENS.CZ

Exluzivně Slevový kupón
-10%
Slevový kód - 10% SLEVA NA QUEENS.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 10% slevu na všechny nezlevněné produkty na Queens.cz.
Zobrazit kód

NEJPRODÁVANĚJŠÍ SNEAKERS

TOP ♡ BRANDS

TOP ♡ SHOPS

Koukněte na naše recenze e-shopů a vyberte si ten nejlepší.

TOP ♡ KATEGORIE

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ