Guess: Jak se značka džínů stala globálním fenoménem

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Guess je americká módní značka, která je známá svými ikonickými reklamami v černobílém provedení, svými sexy a dobrodružnými kolekcemi a svými licencovanými doplňky, jako jsou hodinky, šperky, parfémy, kabelky a boty. Jak ale vznikla tato značka, která se stala symbolem mladé a životaschopné generace? A jaké jsou její plány do budoucnosti?

Od Francie k americkému snu

Příběh Guess začal v roce 1981, kdy čtyři bratři Marcianové opustili jih Francie a vydali se za americkým snem. Georges, Maurice, Paul a Armand Marcianové byli inspirováni evropským stylem a rozhodli se předefinovat džíny. Jedním z jejich prvních návrhů byly vybledlé, úzké džíny se zipy u kotníků, nazvané 3-zip Marilyn. Bloomingdale’s byl první obchodní dům, který přivítal značku tím, že objednal dva tucty párů džínů. Ty zmizely z regálů během několika hodin. To byl začátek dlouhého příběhu úspěchu.

Guess rychle získal pověst značky pro mladé, sexy a dobrodružné lidi. Během desetiletí Guess lákal lidi ke snění svými ikonickými a nadčasovými reklamními kampaněmi, které proměnily neznámé tváře v slavné modely. Mezi ně patřili například Claudia Schiffer, Anna Nicole Smith, Naomi Campbell, Gigi Hadid nebo Jennifer Lopez. Guess také spolupracoval s celebritami a influencery, jako jsou Camila Cabello, J Balvin, ASAP Rocky nebo Hailey Bieber, aby oslovil mladší a širší publikum.

Od džínů k globálnímu životnímu stylu

V roce 2004 se společnost rozšířila o nový maloobchodní koncept pro svou současnou kolekci nazvanou Marciano. Značka Marciano nabízí módní kolekci určenou pro trendové ženy a muže. V roce 2007 se zrodil maloobchodní koncept G by Guess, který získal svou jižní kalifornskou estetiku z osobní vášně bratrů Marcianových pro mladý, kalifornský životní styl, který si tak užívali, když se poprvé přestěhovali do Ameriky.

Dnes je Guess skutečnou globální značkou životního stylu s plným sortimentem džínů, oděvů a doplňků, které jsou nabízeny ve více než 80 zemích světa. Společnost má více než 1600 obchodů po celém světě a zaměstnává přibližně 12 500 lidí. Společnost je veřejně obchodována na newyorské burze cenných papírů pod symbolem GES.

Od udržitelnosti k inovaci

Guess je také zavázán k ochraně životního prostředí a uznání svých lidí. Společnost má svůj plán udržitelnosti, který se zaměřuje na zlepšování oblastí logistiky, zdrojů, vývoje produktů a výroby, řízení zásob a celkové infrastruktury v následujících pěti letech. Společnost také spolupracuje se svými dodavateli, aby zajistila dodržování mezinárodních standardů pro lidská a pracovní práva, a podporuje zapojení a osvětu zaměstnanců.

Guess se také snaží být v popředí módního průmyslu tím, že používá více udržitelných materiálů a technologií zpracování. Společnost nabízí kolekci Guess Eco, která je navržena s ohledem na Zemi a používá recyklovaný polyester, recyklovanou bavlnu, recyklovanou vlnu, econyl, organickou bavlnu, konopí, len a vlákna s nízkým dopadem na životní prostředí. Společnost také podporuje iniciativy na ochranu přírody, jako je spolupráce s organizací One Tree Planted, která pomáhá obnovovat oblasti postižené lesními požáry.

Guess je značka, která se nebojí snít velké a jít za svou vizí. Společnost má pevný plán pro budoucnost, který je založen na zvyšování ziskovosti a prodeje a zároveň na dodávání globální expanze. Společnost chce zvýšit svou relevanci značky, zaměřit se na zákazníky, rozšířit svou nabídku produktů, zlepšit své operace a být lídrem v oblasti udržitelnosti.

Společnost očekává, že do roku 2025 zvýší svůj obrat o 250 milionů dolarů a zvýší své provozní zisky o 150 milionů dolarů. Společnost je také připravena čelit výzvám a příležitostem, které přináší měnící se módní trh a potřeby zákazníků.

Slevové kupóny

Níže najdete TOP slevové kupóny, které můžete využít pro nákup vánočních dárků. Pokud chcete vidět další, klikněte na Zobrazit více slevových kupónů.

NOTINO.CZ

Časově omezeno Slevový kupón
-15%
Slevový kód - 15% SLEVA NA NOTINO.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 15% na VŠE! Udělejte si hezké Vánoce.
Zobrazit kód
Sleva Výprodej
-75%
Týdenní akce na dekorativní kosmetiku na NOTINO.cz
Každý týden pro vás vybírají zajímavé dekorativní kosmetické produkty za velmi atraktivní ceny se slevou až 75 %.
Zobrazit slevu

FOOTSHOP.CZ

Pouze u nás Slevový kupón
-7%
Slevový kód - 7% SLEVA NA FOOTSHOP.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 7% slevu na všechny nezlevněné produkty na Footshop.cz. Nejvýhodněji ve Footshop aplikaci.
Zobrazit kód

QUEENS.CZ

Exluzivně Slevový kupón
-10%
Slevový kód - 10% SLEVA NA QUEENS.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 10% slevu na všechny nezlevněné produkty na Queens.cz.
Zobrazit kód

NEJPRODÁVANĚJŠÍ SNEAKERS

TOP ♡ BRANDS

TOP ♡ SHOPS

Koukněte na naše recenze e-shopů a vyberte si ten nejlepší.

TOP ♡ KATEGORIE

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ