GTA 6 – co všechno víme? Lokace, postavy a nové funkce a mnoho dalšího!

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

GTA 6 je jednou z nejočekávanějších her současnosti. Rockstar Games oficiálně potvrdil, že pracuje na GTA 6 v únoru 2022, ale od té doby jsme se nedozvěděli mnoho dalších informací. V září 2022 se však objevil obrovský únik, který odhalil více než 90 videí a snímků z rané alfa verze hry. Rockstar uznal a ověřil únik a snaží se odstranit uniklé materiály z internetu. Tento první pohled na Grand Theft Auto 6 nám prozradil některé nové detaily o hře – včetně informací o lokaci, postavách a hratelnosti GTA 6. V tomto článku se podíváme na to, co o GTA 6 dosud víme.

Datum vydání

GTA 6 nemá zatím žádné oficiální datum vydání. Zatímco Rockstar Games konečně oznámil, že pracuje na GTA 6, nic nesdělil o tom, kdy hra vyjde, natož aby potvrdil datum vydání. Podle zprávy Bloombergu, která byla zveřejněna v červnu 2022, současní i bývalí zaměstnanci Rockstaru odhadovali, že GTA 6 je stále alespoň dva roky od vydání, což naznačuje release v roce 2024/2025. Podobně neexistují žádné informace o tom, na jakých platformách GTA 6 vyjde. Je bezpečné předpokládat, že se objeví na PS5 a Xbox Series X/S při spuštění, avšak starší konzole jsou mnohem méně pravděpodobné, v závislosti na tom, kdy GTA 6 vyjde. V minulosti PC porty pro hry od Rockstaru následovaly roky po jejich konzolových verzích, takže to může být také případ GTA 6. Budeme muset počkat na další podrobnosti o datu vydání a platformách GTA 6.

Lokace

Lokace GTA 6 je jednou z nejdiskutovanějších otázek mezi fanoušky série. Podle uniklých materiálů se zdá, že GTA 6 se bude odehrávat ve Vice City – fiktivní verzi Miami – které jsme naposledy navštívili v roce 2002 pro PS2. Vice City bylo také zmíněno v několika předchozích únicích a spekulacích jako hlavní nebo jedna z možných lokací pro GTA 6. Není jasné, zda bude Vice City jediným městem v GTA 6 nebo zda bude součástí větší mapy s dalšími lokacemi. Někteří leakeři tvrdili, že GTA 6 bude obsahovat více měst nebo dokonce celé státy USA nebo jiné země (např. Kolumbie). Uniklé materiály také naznačují, že GTA 6 se bude odehrávat v současnosti nebo v blízké budoucnosti, nikoli v minulosti, jak se někteří domnívali.

GTA 6 – fanouškovská mapa dle uniklých videí

Postavy

Postavy GTA 6 jsou dalším tajemstvím, které Rockstar pečlivě střeží. Uniklé materiály nám ukázaly několik postav, které se pravděpodobně objeví v GTA 6, ale jejich jména, role a vztahy jsou neznámé. Podle uniklých snímků se zdá, že hlavní protagonistou GTA 6 bude muž středního věku s tmavými vlasy a vousy, který nosí oblek a sluneční brýle. Tento muž byl viděn jak řídí auto, letadlo a motorku, což naznačuje, že bude mít širokou škálu dovedností a aktivit. Další postavy zahrnují ženu s blond vlasy a tetováním na krku, která byla viděna jak drží zbraň a telefon; muže s dredy a zlatým řetězem, který byl viděn jak stojí na ulici; a staršího muže s knírem a kloboukem, který byl viděn jak sedí v baru. Není jasné, zda budou tyto postavy spojenci, nepřátelé nebo možné volby pro hráče. V minulosti Rockstar experimentoval s více hratelnými postavami v GTA 5 a Red Dead Redemption 2, takže je možné, že GTA 6 bude mít podobný systém.

Hratelnost

Hratelnost GTA 6 je dalším aspektem hry, o kterém víme velmi málo. Rockstar Games je známý tím, že neustále inovuje a rozšiřuje své hry, takže můžeme očekávat, že GTA 6 bude nabízet nové mechanismy, funkce a možnosti pro hráče. Uniklé materiály nám ukázaly některé z možných prvků hratelnosti GTA 6, jako jsou nové typy vozidel (např. letadla s kolovým podvozkem), nové typy zbraní (např. samopal s tlumičem), nové typy misí (např. pronásledování auta na motocyklu) a nové typy prostředí (např. pláže, džungle, mrakodrapy). Uniklé materiály také naznačují, že GTA 6 bude mít více interaktivních prvků ve světě hry, jako jsou lidi, kteří reagují na hráče; obchody, kde může hráč nakupovat; a aktivitami, jako jsou sporty nebo hazardní hry. Není jasné, zda budou tyto prvky součástí hlavního příběhu nebo volitelných vedlejších úkolů.

Leaknuté záběry ze hry GTA 6

Závěr

I přesto, že Rockstar Games drží většinu informací o GTA 6 pod pokličkou, díky obrovskému úniku z alfa verze hry jsme získali vícero podrobností o tom, co bychom mohli očekávat od jedné z nejočekávanějších her současnosti. Hra se pravděpodobně odehraje ve Vice City a nabídne nové postavy, herní mechanismy a možnosti. Je však důležité mít na paměti, že uniklé informace pocházejí z rané fáze vývoje a mohou se do finální verze hry výrazně změnit. Pro oficiální informace budeme muset čekat na další oznámení od Rockstar Games. Bez ohledu na to, jaké překvapení nám Rockstar připravuje, jedno je jisté – GTA 6 je významným milníkem na herní scéně a my se nemůžeme dočkat, až se s ní setkáme.

Zdroje:

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ