Co víme o novém Samsungu Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra: Datum, cena a specifikace

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Samsung je jedním z největších výrobců smartphonů na světě a každý rok přináší nové generace svých nejlepších modelů. Letos se očekává, že Samsung představí novou řadu Galaxy S24, která by mohla být prvním smartphonem s umělou inteligencí od této společnosti.

V tomto článku se podíváme na některé z hlavních informací o tom, kdy a kde se objeví nová generace vlajkových lodí od Samsungu s přízviskem S24, S24+ a S24 Ultra.

Datum a místo představení

Podle některých zdrojů by Samsung měl představit Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra 17. ledna 2024 v San Jose v Kalifornii v USA. To je o tři týdny dříve než obvykle, kdy Samsung oznámil své nové smartphony. Obvykle Samsung pořádal své představení Galaxy Unpacked v New Yorku, ale letos by to mohlo být jinak.

Datum a místo objednání

Pokud chcete mít šanci získat jeden z nových smartphonů od Samsungu, musíte si ho objednat co nejdříve. Podle dalšího zdroje by měly být smartphony k dispozici pro objednání 18. ledna (19. ledna v USA kvůli časovému posunu) a začít s doručováním od 26. do 30. ledna. Všichni ostatní by měli možnost koupit Galaxy S24 od 30. ledna 2024.

Cena a specifikace

Zatím nejsou známy žádné oficiální cenové údaje pro novou řadu Galaxy S24, ale očekává se, že Samsung udrží ceny podobné jako pro řadu Galaxy S23. To by znamenalo, že Galaxy S24 by mohl stát $900 (asi 19 500 Kč), zatímco Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra by mohly stát $1 000 (asi 21 500 Kč) a $1 200 (asi 26 000 Kč) plus daň.

Pokud jde o specifikace, tak se zdá, že Samsung připravuje několik úsporných změn pro novou generaci smartphonů. Například by mohly používat procesory Exynos místo procesorů Snapdragon jako u Galaxy S23, což by snižovalo cenu smartphonu i spotřebu energie. Další možností je použití titanového rámu pro Galaxy S24 Ultra, což by poskytovalo lepší ochranu proti poškrábání i teplotním výkyvům. Možná je i velká inspirace u Applu a jeho iPhonech 15 Pro, které jsou též vyrobeny z titanu a tím výrazně snížili svoji váhu.

Všechny tři smartphony jsou také očekávány být dostupné s Androidem 14 – místní verzí One UI 6.1, kterou Samsung označil jako první smartphone s umělou inteligencí ve svém portfoliu. Mezi další zajímavosti patří displej LTPO Dynamic AMOLED s vysokou jasností a kontrastem.

Závěr

Samsung Galaxy S24 je nová generace smartphonů, která by mohla změnit hru v oblasti mobilních technologií. Samsung tvrdí, že je to první smartphone s umělou inteligencí, která by měla zlepšit výkon, bezpečnost a uživatelský zážitek. Samsung také přináší několik úsporných změn, jako jsou procesory Exynos a titanový rám pro Galaxy S24 Ultra.

Samsung Galaxy S24 by měl být představen 17. ledna 2024 v San Jose a být k dispozici pro objednání hned následující den. Pokud hledáte nový smartphone, který by vás dostal do budoucnosti, měli byste zvážit Samsung Galaxy S24.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ