Wendy’s plánuje expanzi do Česka: 50 nových poboček do roku 2025

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Wendy’s, třetí největší globální řetězec rychlého občerstvení, plánuje velkou expanzi do Evropy. Do konce roku 2025 chce otevřít padesát restaurací, přičemž v následujícím desetiletí by mělo vzniknout až 400 poboček.

Na mapě expanze je i Česká republika, kde se nyní hledají franšízanti pro provozování nových poboček.

Proč právě Česko?

Podle Michaela Clarka, šéfa společnosti Wendy’s pro Evropu, je Česko ideálním místem pro expanzi díky silnému trhu, tradici rychlého občerstvení a výborné geografické poloze. Připomeňme, že v loňském roce dorazil na český trh fastfood řetězec Popeyes, který zaznamenal obrovský úspěch, a na podzim se očekává otevření první pobočky Five Guys v pražském Máji.

Kde všude se Wendy’s objeví?

Kromě Česka plánuje Wendy’s vstup i do dalších evropských zemí, jako jsou Španělsko, Francie, Portugalsko, Rumunsko, Irsko a Polsko. V současnosti má Wendy’s pobočky pouze v Gruzii a Velké Británii, kam se značka vrátila v roce 2021 po více než dvaceti letech.

Co nabízí Wendy’s?

Wendy’s je známá pro své hranaté burgery, které se podávají rovnou z grilu. Mezi další speciality patří chilli, pečené brambory, čerstvě připravené saláty a dezert Frosty. Značka má v logu copatou zrzavou holčičku, která je ikonickým symbolem této americké společnosti pocházející z Columbusu.

Výhled do budoucna

Společnost plánuje do roku 2025 otevřít v Evropě prvních padesát restaurací. V Irsku a Rumunsku je proces hledání franšízantů nejdále, přičemž se očekává podepsání prvních smluv v blízké době. Zahraniční trhy představují zhruba sedmdesát procent plánované expanze značky Wendy’s.

Wendy’s má po celém světě přibližně sedm tisíc restaurací a plánuje nadále růst a rozšiřovat svou přítomnost i na dalších trzích. Pro české milovníky rychlého občerstvení to znamená další možnost, jak si vychutnat jedinečné hranaté burgery a další speciality, které Wendy’s nabízí.


Sledujte náš magazín pro další aktuality a podrobné informace o příchodu Wendy’s do Česka!

Dále by vás mohlo zajímat:

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ