Tesla: co nás čeká od lídra elektromobility v následujících letech?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Tesla je lídrem v oblasti elektromobility a neustále přináší nové a inovativní produkty, které mění způsob, jakým se pohybujeme a dopravujeme. V tomto článku se podíváme na některé z nových modelů a projektů, které Tesla plánuje uvést na trh v následujících letech.

Tesla Cybertruck: revoluční pick-up

Tesla Cybertruck je pick-up, který vypadá jako z filmu sci-fi. Má ostré hrany, nerezovou karoserii a skleněnou střechu. Tesla Cybertruck je navržen tak, aby byl odolný, všestranný a levný. Má tři varianty s dojezdem 400 km, 480 km a 800 km a cenou od 39 900 dolarů. Jeho výroba by měla začít v roce 2022 v nové továrně v Texasu.

Tesla Cybertruck má také vysoký výkon a schopnost tažení. Může zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,5 s, 4,5 s nebo 2,9 s v závislosti na verzi. Může také táhnout až 3,4 tuny, 4,5 tuny nebo 6,3 tuny. Tesla Cybertruck je vybaven pokročilým systémem pro autonomní jízdu, který by měl umožnit bezpečnou a pohodlnou jízdu.

Tesla Roadster: nejrychlejší elektromobil na světě

Tesla Roadster je sportovní elektromobil, který by měl překonat všechny rekordy v oblasti rychlosti, zrychlení a dojezdu. Tesla Roadster by měl být schopen dosáhnout maximální rychlosti přes 400 km/h, zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy a ujet na jedno nabití až 1000 km. Tesla Roadster by měl také disponovat vyspělým systémem pro autonomní jízdu a futuristickým designem.

Tesla Roadster byl poprvé ohlášen v roce 2017 jako nástupce původního Roadsteru z roku 2008. Jeho výroba a dodávky se však opakovaně posouvaly kvůli prioritě jiných projektů a výzevám s vývojem baterií. Nyní se předpokládá, že by mohl být uveden na trh v roce 2023. Cena Tesla Roadsteru by měla být 200 000 dolarů za základní verzi a 250 000 dolarů za omezenou edici Founder’s Series.

Tesla 2: dostupný a efektivní elektromobil

Jedním z cílů Tesly je stát se vysokonákladovým výrobcem automobilů a nabídnout širšímu spektru zákazníků dostupnější a ekologičtější alternativu k tradičním vozům. Proto pracuje na novém modelu, který by měl být levnější než současný Model 3. Tento model je často označován jako $25,000 car nebo kompaktní hatchback.

Tesla $25,000 car by měl být vyroben na nové platformě, která by umožnila snížit náklady na výrobu a zvýšit efektivitu baterií. Podle některých zdrojů by mohl mít dojezd až 400 km na jedno nabití a cenovku kolem 25 000 dolarů. Tesla $25,000 car by měl být určen především pro evropský a asijský trh, kde je poptávka po menších a levnějších elektromobilech. Očekává se, že by mohl být představen v roce 2024 a vyráběn v továrnách v Německu a Číně.

Tesla Robotaxi: autonomní taxi služba

Dalším projektem Tesly je Tesla Robotaxi, autonomní taxi služba, která by měla využívat flotilu vozů Tesly vybavených plně samostatným řízením. Tesla Robotaxi by měla umožnit zákazníkům objednat si jízdu pomocí aplikace a nechat se odvézt bez potřeby řidiče. Tesla Robotaxi by měla být levnější, bezpečnější a pohodlnější než tradiční taxi služby.

Tesla Robotaxi by měla být spuštěna v roce 2024 (ale spíše o hodně později…) v některých regionech, kde bude povolena regulace. Tesla Robotaxi by měla využívat existující modely Tesly, jako je Model 3, Model Y nebo Cybertruck, ale také nový model, který by byl optimalizovaný pro autonomní jízdu. Tento model by mohl být označován jako Tesla Robovan, flexibilní minivan, který by mohl sloužit k přepravě lidí nebo zboží.

Tesla Semi: nákladní elektromobil s vysokým výkonem

Tesla Semi je nákladní elektromobil, který by měl změnit paradigma dopravy zboží. Tesla Semi je poháněn třemi nezávislými motory, které mu poskytují okamžitý točivý moment a vynikající výkon při jakékoli rychlosti. Tesla Semi je schopen ujet až 800 km na jedno nabití a zrychlit z 0 na 100 km/h za 20 sekund i s plným nákladem. Díky pokročilému softwaru je také schopen autonomního jízdy a tvořit konvoje s dalšími nákladními vozy.

Tesla Semi byl poprvé představen v roce 2017, ale jeho výroba a dodávky se opakovaně odkládaly kvůli problémům s vývojem baterií a výrobou. Nyní se očekává, že by mohl být uveden na trh v roce 2023. Mezi zájemci o Tesla Semi jsou například společnosti jako Walmart, PepsiCo, UPS nebo Amazon.

Tesla Semi by měl nabídnout vysokou úroveň bezpečnosti a pohodlí pro řidiče. Má centrální sedadlo, které dává lepší výhled, a elektrickou architekturu, která snižuje riziko převrácení a proniknutí do kabiny v případě nehody. Tesla Semi by měl také spotřebovávat méně energie než dieselové nákladní vozy a nabízet nižší náklady na provoz a údržbu.

Závěr

Tesla je společnost, která neustále inovuje a přináší nové produkty, které mění oblast elektromobility a dopravy. V následujících letech plánuje představit několik nových modelů, které by měly oslovit různé segmenty trhu a zákazníků.

Tesla také pracuje na rozvoji autonomního řízení a robotaxi služby, které by měly zvýšit bezpečnost, pohodlí a efektivitu jízdy. Tesla je bezpochyby jednou z nejvíce sledovaných a očekávaných značek v automobilovém průmyslu.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ