Cybertruck startuje: Vše, co potřebujete vědět o revolučním pick-upu od Tesly

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (4 votes)

Tesla je známá svými inovativními a futuristickými elektrickými vozy, které nabízejí vysoký výkon, nízkou spotřebu a šetrnost k životnímu prostředí. Nyní se společnost chystá na další velký krok v automobilovém průmyslu – uvedení svého prvního pick-upu, Cybertrucku. Co je na tomto voze tak zvláštního a proč byste si ho měli objednat? V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o Cybertrucku, jeho ceně, dostupnosti, vlastnostech a výhodách.

Co je Cybertruck?

Cybertruck je elektrický pick-up, který má mít schopnosti srovnatelné s nejlepšími nákladními vozy na trhu, ale zároveň nabízet sportovní výkon a design jako z jiné planety. Cybertruck byl poprvé představen v listopadu 2019 na slavnostní akci v Los Angeles, kde šokoval svou neobvyklou podobou. Cybertruck má ostré hrany, rovné plochy a hranatou siluetu, která připomíná sci-fi filmy nebo videohry. Jeho karoserie je vyrobena z nerezové oceli, která je odolná proti poškrábání, prohnání a dokonce i kulometné palbě. Jeho skla jsou zpevněná a odolná proti nárazům, i když se to nepodařilo dokázat při prezentaci, kdy se sklo rozprasklo po dopadu kovové koule.

Cybertruck má být dostupný ve třech verzích, které se liší kapacitou baterie, dojezdem, počtem motorů a tažnou silou:

  • Základní verze s jedním motorem má mít dojezd 400 km, tažnou sílu 3 400 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Cena této verze by měla být 39 900 dolarů (asi 860 tisíc korun).
  • Střední verze s dvěma motory má mít dojezd 480 km, tažnou sílu 4 500 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Cena této verze by měla být 49 900 dolarů (asi 1 milion korun).
  • Vrcholová verze s třemi motory má mít dojezd 800 km, tažnou sílu 6 350 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy. Cena této verze by měla být 69 900 dolarů (asi 1,5 milionu korun).
Varianta Cena Dojezd Zrychlení 0-100 km/h Nosnost Tažná síla
Single-Motor RWD 39 900 $ > 400 km < 6,5 s 1 587 kg 3 402 kg
Dual-Motor AWD 49 900 $ > 480 km < 4,5 s 1 587 kg 4 536 kg
Tri-Motor AWD 69 900 $ > 800 km < 2,9 s 1 587 kg 6 350 kg

Cybertruck má také nabízet spoustu praktických funkcí pro uživatele, jako je nastavitelné vzduchové odpružení, uzamykatelný zavazadlový prostor o objemu 2,8 m3 s automatickým krytem, palubní napájení a vzduchový kompresor pro napojení elektrických nástrojů nebo pneumatik. Cybertruck má také disponovat pokročilou technologií Tesla, jako je dotyková obrazovka o velikosti 17 palců s novým uživatelským rozhraním, autopilotem a možností upgradu na plně autonomní řízení.

Kdy se začne dodávat a prodávat Cybertruck?

Tesla plánuje začít dodávat Cybertruck od listopadu 2023, přičemž první budou doručeny verze s dvěma a třemi motory, zatímco verze s jedním motorem by měla následovat v roce 2025. Zájem o Cybertruck je velký, podle posledních odhadů má Tesla již přes 1 milion předobjednávek. Pro zájemce je možné si rezervovat Cybertruck na oficiálních stránkách Tesla za zálohu 100 dolarů (asi 2 200 korun), která je plně vratná. Zákazníci si mohou vybrat barvu, verzi a další možnosti, jako je například solární panel na střeše, který by měl zvýšit dojezd o 15 km denně.

Proč si pořídit Cybertruck?

Cybertruck je vůz, který láme všechna pravidla a překonává všechna očekávání. Je to vůz, který nabízí neuvěřitelný výkon, praktičnost, bezpečnost a technologii za rozumnou cenu. Je to vůz, který je šetrný k životnímu prostředí, neboť neprodukuje žádné emise a může být napájen obnovitelnou energií. Je to vůz, který je odolný proti poškození a snadno se udržuje. Je to vůz, který je stylový a originální a upoutá pozornost kdekoli se objeví. Je to vůz, který je zábavný a vzrušující k řízení. Je to vůz, který je prostě Cybertruck.

Pokud hledáte pick-up, který splní všechny vaše potřeby a přání, pak je Cybertruck tou správnou volbou pro vás. Nečekejte a objednejte si ho ještě dnes na Tesla.com a staňte se součástí revoluce v automobilovém průmyslu. Cybertruck je budoucnost pick-upů a vy můžete být její součástí.

Jaké jsou chyby Cybertrucku?

Cybertruck není dokonalý vůz a má i své nedostatky. Některé z nich se projevily již při jeho představení, kdy se stala několik trapasů, které způsobily posměch a kritiku. Například:

  • Když Elon Musk chtěl demonstrovat odolnost skla Cybertrucku, požádal svého spolupracovníka, aby hodil kovovou kouli na okno. Místo toho, aby sklo odrazilo kouli, jak bylo očekáváno, sklo se rozprasklo a vytvořilo velkou trhlinu. Musk poté řekl: “To se nestalo v testech.” Tento incident se stal terčem mnoha vtipů a parodií na internetu.
  • Když Musk chtěl ukázat schopnosti Cybertrucku v porovnání s konkurencí, nechal ho závodit s Fordem F-150, nejprodávanějším pick-upem v USA. Cybertruck snadno porazil Forda v souboji tažné síly, ale později se ukázalo, že test nebyl spravedlivý. Ford použil slabší verzi svého vozu s zadním pohonem, zatímco Tesla použila silnější verzi svého vozu s pohonem všech kol. Ford poté požadoval revanš s rovnocennými podmínkami, ale Tesla na to nereagovala.

Tyto chyby mohly poškodit pověst Cybertrucku jako spolehlivého a kvalitního vozu. Nicméně, Musk tvrdí, že tyto problémy jsou dočasné a že budou vyřešeny před začátkem dodávek. Musk také řekl, že Cybertruck je stále ve fázi prototypu a že jeho design a funkce se mohou ještě změnit.

Jaké jsou technologické výhody a cool vychytávky Cybertrucku?

Cybertruck má také mnoho pozitivních stránek, které ho odlišují od ostatních pick-upů. Některé z nich jsou:

  • Cybertruck má velmi nízký koeficient odporu vzduchu (0,30), což znamená, že je velmi aerodynamický a efektivní. To mu pomáhá dosahovat vyšší rychlosti, delšího dojezdu a nižší spotřeby energie. Pro srovnání, Ford F-150 má koeficient odporu vzduchu 0,40.
  • Cybertruck má možnost instalace solárního panelu na střeše, který by mohl nabíjet baterii vozu pomocí sluneční energie. Musk řekl, že tento panel by mohl zvýšit dojezd o 15 km denně nebo dokonce o 64 km denně s rozkládacím systémem. To by znamenalo, že by Cybertruck mohl být téměř nezávislý na nabíjecích stanicích.
  • Cybertruck má také možnost připojení k cyberquadu, což je elektrický čtyřkolový motocykl, který byl také představen společně s Cybertruckem. Tento motocykl by měl být nabíjen z baterie Cybertrucku a mohl by být používán pro jízdu v terénu nebo pro zábavu. Zatím není známo, kdy bude cyberquad dostupný nebo kolik bude stát.

Cybertruck je tedy vůz, který má mnoho zajímavých a užitečných funkcí, které ho činí jedinečným a atraktivním. Cybertruck je vůz, který je připraven na budoucnost a nabízí nové možnosti pro řidiče. Cybertruck je vůz, který stojí za to si pořídit.

Bude Cybertruck dostupný v Evropě?

Cybertruck je velmi zajímavý a inovativní vůz, který by mohl být skvělou volbou pro milovníky pick-upů. Bohužel, není jisté, zda bude Cybertruck dostupný v Evropě, protože musí splnit řadu přísných bezpečnostních a environmentálních norem, které se liší od těch v USA. Podle některých odborníků by Cybertruck musel podstoupit silné úpravy své základní konstrukce, aby mohl být prodáván v Evropě. Například jeho karoserie a skla by musely být schopny absorbovat energii při nárazu a chránit chodce. Tyto úpravy by mohly změnit design a funkce Cybertrucku a zvýšit jeho cenu.

Tesla zatím neoznámila žádné oficiální plány na uvedení Cybertrucku na evropský trh. Na jejích webových stránkách je možné se pouze přihlásit k odběru aktualizací o Cybertrucku, ale není možné si ho objednat nebo rezervovat. Tesla plánuje začít dodávat Cybertruck v USA v roce 2024, ale není jasné, kdy by mohl dorazit do Evropy. Možná budeme muset ještě dlouho čekat, než uvidíme Cybertruck na našich silnicích.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ