Cybertruck startuje: Vše, co potřebujete vědět o revolučním pick-upu od Tesly

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (4 votes)

Tesla je známá svými inovativními a futuristickými elektrickými vozy, které nabízejí vysoký výkon, nízkou spotřebu a šetrnost k životnímu prostředí. Nyní se společnost chystá na další velký krok v automobilovém průmyslu – uvedení svého prvního pick-upu, Cybertrucku. Co je na tomto voze tak zvláštního a proč byste si ho měli objednat? V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o Cybertrucku, jeho ceně, dostupnosti, vlastnostech a výhodách.

Co je Cybertruck?

Cybertruck je elektrický pick-up, který má mít schopnosti srovnatelné s nejlepšími nákladními vozy na trhu, ale zároveň nabízet sportovní výkon a design jako z jiné planety. Cybertruck byl poprvé představen v listopadu 2019 na slavnostní akci v Los Angeles, kde šokoval svou neobvyklou podobou. Cybertruck má ostré hrany, rovné plochy a hranatou siluetu, která připomíná sci-fi filmy nebo videohry. Jeho karoserie je vyrobena z nerezové oceli, která je odolná proti poškrábání, prohnání a dokonce i kulometné palbě. Jeho skla jsou zpevněná a odolná proti nárazům, i když se to nepodařilo dokázat při prezentaci, kdy se sklo rozprasklo po dopadu kovové koule.

Cybertruck má být dostupný ve třech verzích, které se liší kapacitou baterie, dojezdem, počtem motorů a tažnou silou:

  • Základní verze s jedním motorem má mít dojezd 400 km, tažnou sílu 3 400 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Cena této verze by měla být 39 900 dolarů (asi 860 tisíc korun).
  • Střední verze s dvěma motory má mít dojezd 480 km, tažnou sílu 4 500 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Cena této verze by měla být 49 900 dolarů (asi 1 milion korun).
  • Vrcholová verze s třemi motory má mít dojezd 800 km, tažnou sílu 6 350 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy. Cena této verze by měla být 69 900 dolarů (asi 1,5 milionu korun).
Varianta Cena Dojezd Zrychlení 0-100 km/h Nosnost Tažná síla
Single-Motor RWD 39 900 $ > 400 km < 6,5 s 1 587 kg 3 402 kg
Dual-Motor AWD 49 900 $ > 480 km < 4,5 s 1 587 kg 4 536 kg
Tri-Motor AWD 69 900 $ > 800 km < 2,9 s 1 587 kg 6 350 kg

Cybertruck má také nabízet spoustu praktických funkcí pro uživatele, jako je nastavitelné vzduchové odpružení, uzamykatelný zavazadlový prostor o objemu 2,8 m3 s automatickým krytem, palubní napájení a vzduchový kompresor pro napojení elektrických nástrojů nebo pneumatik. Cybertruck má také disponovat pokročilou technologií Tesla, jako je dotyková obrazovka o velikosti 17 palců s novým uživatelským rozhraním, autopilotem a možností upgradu na plně autonomní řízení.

Kdy se začne dodávat a prodávat Cybertruck?

Tesla plánuje začít dodávat Cybertruck od listopadu 2023, přičemž první budou doručeny verze s dvěma a třemi motory, zatímco verze s jedním motorem by měla následovat v roce 2025. Zájem o Cybertruck je velký, podle posledních odhadů má Tesla již přes 1 milion předobjednávek. Pro zájemce je možné si rezervovat Cybertruck na oficiálních stránkách Tesla za zálohu 100 dolarů (asi 2 200 korun), která je plně vratná. Zákazníci si mohou vybrat barvu, verzi a další možnosti, jako je například solární panel na střeše, který by měl zvýšit dojezd o 15 km denně.

Proč si pořídit Cybertruck?

Cybertruck je vůz, který láme všechna pravidla a překonává všechna očekávání. Je to vůz, který nabízí neuvěřitelný výkon, praktičnost, bezpečnost a technologii za rozumnou cenu. Je to vůz, který je šetrný k životnímu prostředí, neboť neprodukuje žádné emise a může být napájen obnovitelnou energií. Je to vůz, který je odolný proti poškození a snadno se udržuje. Je to vůz, který je stylový a originální a upoutá pozornost kdekoli se objeví. Je to vůz, který je zábavný a vzrušující k řízení. Je to vůz, který je prostě Cybertruck.

Pokud hledáte pick-up, který splní všechny vaše potřeby a přání, pak je Cybertruck tou správnou volbou pro vás. Nečekejte a objednejte si ho ještě dnes na Tesla.com a staňte se součástí revoluce v automobilovém průmyslu. Cybertruck je budoucnost pick-upů a vy můžete být její součástí.

Jaké jsou chyby Cybertrucku?

Cybertruck není dokonalý vůz a má i své nedostatky. Některé z nich se projevily již při jeho představení, kdy se stala několik trapasů, které způsobily posměch a kritiku. Například:

  • Když Elon Musk chtěl demonstrovat odolnost skla Cybertrucku, požádal svého spolupracovníka, aby hodil kovovou kouli na okno. Místo toho, aby sklo odrazilo kouli, jak bylo očekáváno, sklo se rozprasklo a vytvořilo velkou trhlinu. Musk poté řekl: “To se nestalo v testech.” Tento incident se stal terčem mnoha vtipů a parodií na internetu.
  • Když Musk chtěl ukázat schopnosti Cybertrucku v porovnání s konkurencí, nechal ho závodit s Fordem F-150, nejprodávanějším pick-upem v USA. Cybertruck snadno porazil Forda v souboji tažné síly, ale později se ukázalo, že test nebyl spravedlivý. Ford použil slabší verzi svého vozu s zadním pohonem, zatímco Tesla použila silnější verzi svého vozu s pohonem všech kol. Ford poté požadoval revanš s rovnocennými podmínkami, ale Tesla na to nereagovala.

Tyto chyby mohly poškodit pověst Cybertrucku jako spolehlivého a kvalitního vozu. Nicméně, Musk tvrdí, že tyto problémy jsou dočasné a že budou vyřešeny před začátkem dodávek. Musk také řekl, že Cybertruck je stále ve fázi prototypu a že jeho design a funkce se mohou ještě změnit.

Jaké jsou technologické výhody a cool vychytávky Cybertrucku?

Cybertruck má také mnoho pozitivních stránek, které ho odlišují od ostatních pick-upů. Některé z nich jsou:

  • Cybertruck má velmi nízký koeficient odporu vzduchu (0,30), což znamená, že je velmi aerodynamický a efektivní. To mu pomáhá dosahovat vyšší rychlosti, delšího dojezdu a nižší spotřeby energie. Pro srovnání, Ford F-150 má koeficient odporu vzduchu 0,40.
  • Cybertruck má možnost instalace solárního panelu na střeše, který by mohl nabíjet baterii vozu pomocí sluneční energie. Musk řekl, že tento panel by mohl zvýšit dojezd o 15 km denně nebo dokonce o 64 km denně s rozkládacím systémem. To by znamenalo, že by Cybertruck mohl být téměř nezávislý na nabíjecích stanicích.
  • Cybertruck má také možnost připojení k cyberquadu, což je elektrický čtyřkolový motocykl, který byl také představen společně s Cybertruckem. Tento motocykl by měl být nabíjen z baterie Cybertrucku a mohl by být používán pro jízdu v terénu nebo pro zábavu. Zatím není známo, kdy bude cyberquad dostupný nebo kolik bude stát.

Cybertruck je tedy vůz, který má mnoho zajímavých a užitečných funkcí, které ho činí jedinečným a atraktivním. Cybertruck je vůz, který je připraven na budoucnost a nabízí nové možnosti pro řidiče. Cybertruck je vůz, který stojí za to si pořídit.

Bude Cybertruck dostupný v Evropě?

Cybertruck je velmi zajímavý a inovativní vůz, který by mohl být skvělou volbou pro milovníky pick-upů. Bohužel, není jisté, zda bude Cybertruck dostupný v Evropě, protože musí splnit řadu přísných bezpečnostních a environmentálních norem, které se liší od těch v USA. Podle některých odborníků by Cybertruck musel podstoupit silné úpravy své základní konstrukce, aby mohl být prodáván v Evropě. Například jeho karoserie a skla by musely být schopny absorbovat energii při nárazu a chránit chodce. Tyto úpravy by mohly změnit design a funkce Cybertrucku a zvýšit jeho cenu.

Tesla zatím neoznámila žádné oficiální plány na uvedení Cybertrucku na evropský trh. Na jejích webových stránkách je možné se pouze přihlásit k odběru aktualizací o Cybertrucku, ale není možné si ho objednat nebo rezervovat. Tesla plánuje začít dodávat Cybertruck v USA v roce 2024, ale není jasné, kdy by mohl dorazit do Evropy. Možná budeme muset ještě dlouho čekat, než uvidíme Cybertruck na našich silnicích.

Slevové kupóny

Níže najdete TOP slevové kupóny, které můžete využít pro nákup vánočních dárků. Pokud chcete vidět další, klikněte na Zobrazit více slevových kupónů.

NOTINO.CZ

Časově omezeno Slevový kupón
-15%
Slevový kód - 15% SLEVA NA NOTINO.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 15% na VŠE! Udělejte si hezké Vánoce.
Zobrazit kód
Sleva Výprodej
-75%
Týdenní akce na dekorativní kosmetiku na NOTINO.cz
Každý týden pro vás vybírají zajímavé dekorativní kosmetické produkty za velmi atraktivní ceny se slevou až 75 %.
Zobrazit slevu

FOOTSHOP.CZ

Pouze u nás Slevový kupón
-7%
Slevový kód - 7% SLEVA NA FOOTSHOP.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 7% slevu na všechny nezlevněné produkty na Footshop.cz. Nejvýhodněji ve Footshop aplikaci.
Zobrazit kód

QUEENS.CZ

Exluzivně Slevový kupón
-10%
Slevový kód - 10% SLEVA NA QUEENS.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 10% slevu na všechny nezlevněné produkty na Queens.cz.
Zobrazit kód

NEJPRODÁVANĚJŠÍ SNEAKERS

TOP ♡ BRANDS

TOP ♡ SHOPS

Koukněte na naše recenze e-shopů a vyberte si ten nejlepší.

TOP ♡ KATEGORIE

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ