Tesla Y Juniper: Vše, co potřebujete vědět o novém modelu elektrického SUV

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
3.7/5 - (3 votes)

Tesla chystá novou verzi svého elektrického crossoveru Model Y, která by měla přinést řadu změn a vylepšení. Projekt s kódovým názvem Juniper by měl zahrnovat nový design, interiér, baterie, motory a další funkce. Kdy se očekává představení a prodej nového modelu a jaká bude jeho cena? Přinášíme vám přehled toho, co o něm zatím víme.

Nový design pro Model Y

Nový Model Y by měl mít mírně upravený exteriér, který by ho odlišoval od sedanu Model 3, na kterém je založen. Měl by mít nově navržené nárazníky a kola, větší tělo a blatníky. Ilustrace (od účtu přezdívkou LaMianDesign na sociální síti X) ukazuje možný vzhled nového modelu s zakřiveným tvarem L na bocích předního nárazníku jako vizuální prvek pro SUV.

Tesla by také mohla nabízet nové barvy pro Model Y, jako jsou Ultra Red a Stealth Gray, které by se přidaly k několika stávajícím možnostem. Zákazníci by si také mohli objednat fólie pro ochranu laku a změnu barvy vozidla.

Luxusní interiér a moderní funkce

Uvnitř by nový Model Y měl nabídnout přepracovanou palubní desku a otočný dotykový displej infotainment systému, který není k dispozici v současném modelu. Tesla by také mohla zlepšit kvalitu materiálů a představit nové volanty s aktualizací. Nový Model Y by mohl mít nový volant inspirovaný Semi a Cybertruckem a nabízet volitelný řídící systém steer-by-wire, který by umožňoval změnu polohy volantu. Nový Model Y by také mohl mít 8palcový zadní displej pro zábavu a komfort zadních pasažérů.

Vysoký výkon a dojezd

Nový Model Y by měl nabízet vylepšené výkonnostní a dojezdové možnosti, díky použití nových baterií a motorů. Tesla by mohla použít své nové 4680 články, které by měly být energeticky účinnější, levnější a trvanlivější než současné 2170 články. Nový Model Y by také mohl mít nové motory, které by měly být tišší, silnější a spolehlivější. Díky těmto změnám by nový Model Y mohl dosáhnout dojezdu až 600 km a zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 4 sekundy.

Cena a dostupnost

Nový Model Y by se měl začít vyrábět v roce 2024 a dostat se na trh koncem tohoto roku nebo začátkem roku 2025. Cena by se měla pohybovat od 45 000 dolarů za základní verzi až po 60 000 dolarů za verzi Performance. Tesla by také mohla nabízet variantu Plus, která by měla ještě lepší výkon a dojezd.

Shrnutí

Nový Model Y Juniper by měl být zajímavou aktualizací a vylepšením stávajícího modelu, který je nejprodávanějším elektrickým SUV v USA. Tesla by měla představit nový Model Y v průběhu roku 2024 a začít jej dodávat zákazníkům koncem roku nebo začátkem roku 2025. Nový Model Y by měl nabízet atraktivní design, luxusní interiér, vysoký výkon a dojezd, a konkurenceschopnou cenu.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ