Stolní a deskové hry, které vám zpříjemní Vánoce: 7 tipů na hry pro celou rodinu

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Hledáte tipy na stolní a deskové hry, které by potěšily vaše blízké pod stromečkem? Chcete jim dopřát zábavu, napětí, dobrodružství a spolupráci? Pak jste na správném místě! Přinášíme vám sedm tipů na hry, které vás vtáhnou do svých světů a nabídnou vám nezapomenutelné zážitky. Ať už jste fanoušci komiksů, hororů, pohádek nebo fantasy, určitě si vyberete tu pravou hru pro sebe i pro své přátele.

ADC Blackfire Marvel United: X-Men

Pokud milujete superhrdiny a jejich boj proti zlu, pak je tato hra pro vás jako stvořená. V této samostatně hratelné hře se vžijete do rolí ikonických X-Menů a spolupracujete ve snaze zastavit spiknutí mocného padoucha ovládaného buď hrou, nebo soupeřem. Ve svém zoufalém boji za přijetí mutantů se Bratrstvo mutantů cítí býti nadřazené obyčejným lidem a osnuje zločinné plány, jak podřídit lidstvo své vůli.

X-Meni však zastávají princip, že mutanti a lidé by spolu měli žít jako sobě rovní a společně se této výzvě postaví. Každý padouch přináší jedinečné spiknutí a hrozby. Spouští různé efekty a napříč lokacemi hrdinům chystá výzvy. Hrdinové musí pečlivě vybírat, které karty ze svého jedinečného balíčku zahrají. Ve snaze o nemožné nejde jen o různé akce a super schopnosti, ale i kombinaci akcí s jinými hrdiny. Vytvořte svou příběhovou linku, spojte síly a zachraňte situaci!

 • Počet hráčů: 1–5
 • Doporučený věk: 7+
 • Doba hraní: 40 minut
 • Cena: 1 089 Kč

EPEE Everest

Pokud máte rádi adrenalin a výzvy, pak je tato hra pro vás ideální. V této hře se stanete horolezci, kteří se snaží zdolat nejvyšší horu světa. Budete šplhat strmě nahoru, ale uvažovat, kde se chytíte skály.

Ruleta určuje barvu dalšího tahu. Cílem hry je dostat své dva horolezce až na vrchol Everestu dříve než soupeř. Ale pozor, na cestě vás čekají různá nebezpečí, jako laviny, mrazy nebo nedostatek kyslíku. Musíte být opatrní, ale také rychlí, protože čas je proti vám. Připravte se na napínavou hru plnou překvapení!

 • Počet hráčů: 2–4
 • Doporučený věk: 7+
 • Doba hraní: 20 minut
 • Cena: 729 Kč

Albi Karak

Pokud máte rádi fantasy a dobrodružství, pak je tato hra pro vás skvělou volbou. V této hře se ujmete role jednoho z šesti různých hrdinů, kteří vyrážejí do labyrintu pod hradem Karak. Budete bojovat s nestvůrami, vybavovat se zbraněmi a kouzly a sbírat poklady. Každý hrdina má dvojici unikátních schopností a jen ten, kdo je dokáže efektivně využít, může pomýšlet na vítězství. Hra Karak je původní česká rodinná hra, která má velmi jednoduchá pravidla.

Každý hráč se ve hře Karak zhostí role jednoho hrdiny, který vyráží do labyrintu pod hradem Karak. Budete bojovat s nestvůrami, vybavovat se zbraněmi a kouzly a sbírat poklady. Každý hrdina má dvojici unikátních schopností a jen ten, kdo je dokáže efektivně využít, může pomýšlet na vítězství. Hra Karak je původní česká rodinná hra, která má velmi jednoduchá pravidla. Labyrint se postupně odhaluje přikládáním destiček, takže je každá hra jiná. Hra je plná humoru a nadsázky a nabízí spoustu zábavy pro celou rodinu.

 • Počet hráčů: 2–5
 • Doporučený věk: 7+
 • Doba hraní: 45 minut
 • Cena: 640 Kč

Zaklínač: Starý svět

Pokud jste fanoušci knih a her o zaklínači Geraltovi, pak by vás mohla zaujmout tato hra, která se odehrává v době Starého světa, tedy dlouho před Geraltem. V této hře se chopíte role zaklínače, abyste objevili příběhy, které se udály stovky let před událostmi popsanými v sáze. Svět, který prozkoumáte, je plný zásadních rozhodnutí a nebezpečí číhá na každém rohu. Ve hře Zaklínač: Starý svět jsou k dispozici konkurenční zaklínačské školy Vlka, Kočky, Gryfa, Medvěda a Zmije.

V rolích jejich zástupců budete putovat po rozsáhlé mapě, plnit skvěle napsané úkoly, činit morálně obtížná rozhodnutí, bojovat s netvory a někdy také soupeřit s ostatními zaklínači o čest a slávu své školy. Hra je akční a dobrodružná, ale také taktická a strategická. Musíte si dobře rozmyslet, jaké karty zahrajete, jaké schopnosti využijete a jaké spojenectví navážete. Hra je v češtině a obsahuje spoustu krásných ilustrací a figurek.

 • Počet hráčů: 2–4
 • Doporučený věk: 12+
 • Doba hraní: 60 minut
 • Cena: 960 Kč

ADC Blackfire Stranger Things: Obrácený svět

Pokud máte rádi seriál Stranger Things a jeho atmosféru osmdesátých let, pak by vás mohla zaujmout tato hra, která vás vtáhne do Obráceného světa, kde se skrývají zrůdná stvoření. V této hře si můžete zahrát za jednu ze čtyř postav ze seriálu: Mikea, Lucase, Dustina nebo Eleven. Každá postava má své vlastní schopnosti a výhody, které jí pomáhají v boji proti zlu.

Hra je kooperativní, což znamená, že hráči spolupracují proti hře, která ovládá Obrácený svět. Hra je plná napětí, zvratů a překvapení. Hráči musí společně plánovat, jak se dostat z Obráceného světa, zatímco se vyhýbají nebezpečným nestvůrám, jako je Demogorgon nebo Mind Flayer. Hra je v češtině a obsahuje detailní figurky a karty s motivy ze seriálu.

 • Počet hráčů: 2–4
 • Doporučený věk: 14+
 • Doba hraní: 60 minut
 • Cena: 1 099 Kč

ADC Blackfire Ukradené Vánoce Tima Burtona

Pokud máte rádi pohádky s temným nádechem, pak by vás mohla zaujmout tato hra, která je inspirována slavným filmem Ukradené Vánoce Tima Burtona. V této hře se ujmete role jedné z postav z filmu, jako je Jack Skellington, Sally, Oogie Boogie nebo Doktor Finkelstein.

Každá postava má své vlastní cíle a schopnosti, které jí pomáhají v dosažení jejích plánů. Hra je založena na soupeření mezi hráči, kteří se snaží získat co nejvíce bodů za splnění úkolů, sběr předmětů a ovlivňování ostatních postav. Hra je plná humoru, fantazie a originality. Hráči musí být chytří, opatrní a trochu zlí, aby se stali vítězi. Hra je v češtině a obsahuje nádherné figurky a karty s motivy z filmu.

 • Počet hráčů: 2–4
 • Doporučený věk: 10+
 • Doba hraní: 45 minut
 • Cena: 1 199 Kč

ADC Blackfire Dixit Základní hra

Pokud máte rádi kreativitu a fantazii, pak by vás mohla zaujmout tato hra, která je jednou z nejoblíbenějších rodinných her na světě. V této hře se střídáte v roli vypravěče, který vybere jednu z karet ve své ruce a řekne k ní slovo, větu nebo zvuk. Ostatní hráči pak vyberou z vlastních karet tu, která se jim zdá nejvíce odpovídat vypravěčově nápovědě.

Všechny karty se zamíchají a ukážou. Hráči pak hádají, která karta patří vypravěčovi. Hra je plná zábavy, překvapení a nápaditosti. Hráči musí být originální, důvtipní a vnímaví, aby uhodli správně a získali body. Hra je v češtině a obsahuje krásné ilustrované karty, které podněcují imaginaci.

 • Počet hráčů: 3–6
 • Doporučený věk: 8+
 • Doba hraní: 30 minut
 • Cena: 499 Kč

Tak to byly naše tipy na stolní a deskové hry, které by vám mohly udělat radost pod stromečkem. Doufáme, že jsme vás inspirovali a že si vyberete tu pravou hru pro sebe i pro své blízké. Přejeme vám krásné Vánoce a hodně zábavy s hrami!

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ