Škoda Octavia 2024: facelift pro nejprodávanější model značky

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Škoda Octavia je bezpochyby nejcennější klenot Škody Auto. Od roku 1996 se prodalo více než sedm milionů kusů tohoto modelu, který patří mezi deset nejžádanějších vozů v Evropě. Nyní se chystá na trh čtvrtá generace Octavie, která prošla důkladnou modernizací. Jaké jsou novinky a změny, které přináší facelift pro rok 2024?

Nový vzhled a technologie

Hlavní změny se týkají přední a zadní části vozu, které dostaly nový design a světelnou techniku. Přední světlomety jsou nyní vybaveny Matrix-LED systémem, který zajišťuje lepší osvětlení a adaptaci podle situace na silnici. Zadní světla mají animované směrovky a novou grafiku. Masku chladiče obklopují světlomety a vytvářejí tak ostřejší a sportovnější výraz. Nárazníky a vzduchové kanály byly také upraveny pro lepší aerodynamiku a chlazení motoru.

Zákazníci mají na výběr z deseti barev karoserie, z nichž dvě jsou exkluzivní pro sportovní verze Sportline a RS. Jsou to jasná zelená Mamba Green a oranžová Phoenix Orange. K dispozici je také široká nabídka litých kol v různých velikostech a stylech.

Interiér Octavie nabízí devět variant Design Selections, které kombinují různé materiály a barvy. Poprvé se objevuje recyklovaná kůže, která je ekologičtější a odolnější než tradiční kůže. Další novinkou je 13palcový displej infotainmentu, který je větší a rychlejší než předchozí verze. Infotainment je také propojen s hlasovým asistentem Laurou, který využívá umělou inteligenci ChatGPT pro přirozenější a chytřejší komunikaci s řidičem.

Nové motory a asistenční systémy

Pod kapotou Octavie se také odehrály změny, které mají zvýšit výkon a účinnost motorů. Všechny benzínové a naftové motory jsou nyní vybaveny mild-hybridní technologií, která využívá 48voltový elektrický systém pro snížení spotřeby a emisí. Mild-hybridní verze jsou k dispozici s motory 1.0 TSI, 1.5 TSI a 2.0 TDI. Pro ty, kteří chtějí ještě více úspory, je tu plug-in hybridní verze s motorem 1.5 TSI a baterií o kapacitě 13 kWh, která umožňuje dojezd až 60 km na elektriku.

Nejvýkonnější motor má samozřejmě verze RS, která je určena pro milovníky rychlé a dynamické jízdy. Motor 2.0 TSI má nyní 195 kW (265 k) a je spojen s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol. RS verze se pozná také podle černých detailů karoserie, červeného reflexního pruhu na zádi, sportovního podvozku a brzd. Naftová verze RS už není k dispozici, ale pro ty, kteří chtějí mít sportovní vzhled a nižší spotřebu, je tu verze Sportline s motorem 2.0 TDI a 147 kW (200 k).

Bezpečnost řidiče a cestujících je zajištěna řadou asistenčních systémů, které pomáhají předcházet nehodám a zvládat různé situace na silnici. Mezi ně patří například asistent rozpoznání únavy a pozornosti řidiče, který varuje, když je řidič unavený nebo rozptýlený, asistent nouzového brzdění, který dokáže zabránit srážce s vozidlem, chodcem nebo cyklistou, asistent udržování jízdního pruhu, který pomáhá řidiči zůstat na správné stopě, nebo asistent parkování, který umožňuje ovládat automobil na dálku pomocí klíče nebo mobilní aplikace.

Závěr

Škoda Octavia 2024 je facelift, který přináší řadu novinek a vylepšení, které zvyšují atraktivitu tohoto modelu pro zákazníky. Octavia nabízí moderní design, špičkovou technologii, širokou nabídku motorů a vysokou úroveň bezpečnosti. Je to auto, které dokáže uspokojit různé potřeby a preference řidičů, ať už hledají praktické rodinné auto, ekologický hybrid nebo sportovní stroj. Octavia je a zůstane nejprodávanějším modelem Škody Auto a jedním z nejúspěšnějších vozů na evropském trhu.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ