Může být Jiři Procházka nejlepší boxer na světě?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Jiri Procházka. Pravděpodobně v Čechách není sportovní fanoušek, který by toto jméno neznal. Český MMA zápasník aktuálně patří mezi špičku organizace UFC. Za svoji kariéru má zatím působivou bilanci 29 vítězství (z toho 25 ukončení před limitem), 4 proher a 1 remízy.

Do nejprestižnější MMA organizace nastoupil v roce 2020 a svou divizí vzal raketovým tempem. Je bývalým šampionem polotěžké UFC váhové kategorie a určitě má ambici tento úspěch brzy zopakovat.

V UFC Procházka je známý hlavně svým agresivním bojovým stylem v postoji. Proto v hlavách mnoha lidí vzniká otázka, zda by měl svoji kariéru zasvětit UFC nebo by měl vyzkoušet i něco jiného – box. Právě box je přezdívaný i královský bojový sport, přestože MMA jej v popularitě dobíhá. V nedávné minulosti máme hned několik příkladů přechodu z MMA na box. Má Jiri Prochazka na boxerské organizace a tituly? Může být nejlepší boxer na světě?

Box jako výzva i příležitost

Svět boxu je náročný a nevyzpytatelný. Přechod z UFC do boxu je výzvou ještě o to větší. Samotný box je mnohem v postoji mnohem techničtější než MMA iz toho důvodu, že zde není wrestling ani grapling. Celkově by byl tento přechod risk, něco jako hazardní hry. Pokud vás zajímá hazard a online kasina, vždy hrajte v kasinech, která jsou věrohodná a poskytují nízký minimální vklad.Najděte to nejkvalitnejší a nejlepší casino s minimálnym vkladom 1€ a získejte peniaze zadarmo online. Získáte tak přehled o jednoduchém procesu vkladu 1 € do kasina, bonusech či platebních metodách. Celkové tempo je zároveň pomalejší. V těžších vahách, kam rozhodně Jirka patří rozhoduje jedna dobře mířená rána.

Avšak tento risk je vyvážen příležitostmi boxu. Když se řekne nejlepší boxer na světě, lidé si okamžitě vzpomenou na legendy jako Muhammad Ali, Mike Tyson či Tyson Fury. Kdyby Jiri Prochazka byl nejlepší boxer na světě, zařadil by se do této kategorie a získal by věčnou slávu. Důležitou roli hraje i finanční stránka. Top boxery dostávají mnohem více zaplaceno než bojovníci v UFC a MMA celkově. Propagace zápasu a mediální pokrytí je zde také mnohem větší, čímž si bojovník buduje pověst a značku. Z historického hlediska se na box přece jen hledí jinak.

Jiří Procházka jako bojovník

Přibližme si však nejprve pozadí a historie sportovce a proč je Jiri Prochazka tak výjimečný. Už na střední škole mladému Jirkovi učarovaly bojové sporty, konkrétně Muay Thai. Právě tomuto bojovému stylu zůstal věrný i během MMA zápasů. Po několika úspěšných zápasech v Česku podepsal smlouvu s japonskou organizací Rizin Fighting Federation. Tady se stal šampionem polotěžké váhy. Bylo jen otázkou času, než se posune výše.

V roce 2020 podepsal smlouvu s Dana Whiteem a okamžitě zaznamenal kariérní úspěchy v UFC. Raketový start Procházku hned vyšvihl na přední příčky polotěžké váhy. Začátek je velmi důležitý a to platí i při hraní v online kasinech. Pro skvělý začátek slouží vstupní uvítací bonusy. Takový můžete mít i vy přes vstupný bonus v online kasínach, jde o výhodný rozběh na začátek. Stejně jako Procházka v kariére těžil ze silného začátku, může výhoda vstupních bonusů v online kasinech výrazně podpořit počáteční i vaši kariéru v kasinu a získat zkušenosti. Jeho loket z otočky proti Reyesovi je dosud legendární. Velká chvíle přišla v titulovém zápase proti Teixeirovi, kde v neuvěřitelném zápase otočil průběh a uškrcením v posledních chvílích získal titul a finanční odměny UFC. Kvůli zranění ramene však obhajoba titulu přišla až později v dosud posledním zápase UFC Procházka. V něm podlehl Alexandru Pereirovi. 

Rekord UFC Ultimate Fighting Championship 

Datum Soupeř Výsledek Způsob vítězství Kolo Čas Událost
12. listopad 2023 Alex Pereira Prohra KO/TKO 2 4:08 UFC 295: Procházka vs. Pereira
12. červen 2022 Glover Teixeira Výhra Submission 5 4:32 UFC 275: Teixeira vs. Procházka
2. květen 2021 Dominick Reyes Výhra KO/TKO 2 4:29 UFC Fight Night: Reyes vs. Prochazka
12. červenec 2020 Volkan Oezdemir Výhra KO/TKO 2 0:49 UFC 251: Usman vs. Masvidal

Nejlepší boxer na světě musí mít přesné a tvrdé rány, silný postoj a kondici. To vše Jirka splňuje. Obáván je díky svým rychlým a tvrdým úderům, kde má úspěšnost trefení 56 % jeho významných úderů. Jeho síla se ukazuje iv ukončení, kde z 25 jich má 23 v prvním kole. Jak jsme zmiňovali, jeho hlavní styl je Muay Thai. Oproti klasickému boxu jsou zde signifikantní rozdíly a Jiri Prochazka by musel vynaložit spoustu tvrdé práce a úsilí, aby ovládl svoje váhové kategorie box.

Světy UFC a boxu

Procházka by nebyl prvním, který by z MMA prošel a okusil profesionální box. V posledních letech máme hned několik příkladů podobných scénářů. Ještě stále máme v živé paměti zápas Connora McGregora proti Floydu Mayweatherovi. Connor opustil klec, aby si to rozdal s Floydem v jeho revíru. A těmto pánům se ho opravdu podařilo prodat a odstartovali tak prolínání světů UFC a boxu. Šlo o jeden z komerčně nejúspěšnějších zápasů všech dob.

Když skloňujeme nejlepší boxer na světě, musíme zmínit Francise Ngannoua. Africký šampion těžké váhy se po neshodách s UFC vydal právě dráhou boxu. Po těsné prohře s Tysonem Furym bude mít nejblíže zápas s Joshuem. Opravdu tak bojuje o titul nejlepší boxer na světě a může rozbít boxerské žebříčky.

Jiri Prochazka má navíc kromě schopností také kouzlo a sílu osobnosti. Jeho unikátní životní styl inspirovaný asijským mysticismem. Vzhled skutečného samuraje. Inspirativní mindset a atraktivní styl zápasení. Všechny tyto faktory by mu v boxu hodně pomohly dostat se na vrchol v divácké popularitě. S kým by se ale titul nejlepší boxer na světě musel vybojovat?

Boxerská scéna

Jiri Prochazka působí již od svých začátků v kategorii polotěžké váhy. I v boxu by tak s největší pravděpodobností soupeřil v těžké/polotěžké váhové kategorii. První zápasy by si zřejmě musel odbýt s méně signifikantními bojovníky, aby mohl naskočit do takzvané „big money game“. Proti soupeřům jako Bivol či Yarde by díky svému neortodoxnímu stylu mohl uspět a ještě vydělat.

Finanční aspekty ve sportu a speciálně v profesionálním boxu tomu přechodu nahrávají. Jak jsme již zmiňovali, platy top boxerů jsou mnohem vyšší než ty v MMA. Je to tak díky promotérům, kteří dávají zápasy dohromady. To ovšem má i své nevýhody. Boxerské poplatky jsou jedna věc, druhá je, že tento systém často divákům nedává zápasy, které by chtěly. Systém v MMA organizacích zaručuje, že nejlepší se utkají s nejlepšími. Jirka však má dostatečné charisma a atraktivitu, aby se k němu zápasí dostali. Mohl by tak velice rychle bojovat o titul nejlepší boxer na světě ve své váze.

Samuraj a box

Pro UFC zápasníky je box čím dál atraktivnější. Sledují v něm vidinu finančního zabezpečení, věčné slávy a pozornost reflektorů. Pokud by českého samuraje z nějakého důvodu omrzelo UFC, má všechny předpoklady, aby se i on vydal touto cestou. Jeho styl boje i osobní aura a styl by se v boxu určitě ujaly. Právě ten je postaven na silných osobnostech.

Nejlepší boxer na světě může být pouze jeden. Polotěžká váha v boxu je aktuálně otevřena. To až do té míry, že ani nemá šampiona. To vytváří příležitost. Prioritou Jiřího Procházky je nyní určitě získat titul v UFC, ale nikdy nevíte, co přinese budoucnost.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

2 Comments

  1. Kiko09 2024/03/14
  2. Matura13 2024/03/18

PŘIDEJ KOMENTÁŘ