Ultimátní recenze tenisek Adidas Deerupt Runner – zkušenosti, diskuze

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
4.7/5 - (6 votes)

Poněkud netradičně vyhlížející teniska, která je určena hlavně nadšeným běžcům každého věku. Už zakladatel firmy Adidas Adolf Dassler připravoval pro světový trh špičkovou obuv určenou hlavně pro překonávání běžeckých rekordů. V březnu minulého roku pak byla na trh uvedena právě silueta Deerupt Runner, která nabídne totožný design mezipodešvi jako původní běžecké modely v sedmdesátých letech minulého století.

Hodí se k džínům, šortkám, ale klidně i šatům, dá se využít pro každou neformální příležitost. O maximální pohodlí se postará speciální technologie OrthoLite, která se vyznačuje perfektně odpruženou stélkou boty.

 

Síťka, která zajistí lehkost a příjemný pocit po celý den

Deerupt Runner je už proslulá svým originálním designem, gumová podešev a opatek (patka) ze syntetického semiše, svršek ze síťoviny a vzhled přesně jako z osmdesátek. Zárukou úspěchu je skvělé přilnutí k noze, nemusíte čekat pár dní, až se přizpůsobí – prostě padnou jako ulité. Moderní historie Adidas se píše už od roku 1949, nedlouho poté se stala skutečnou ikonou nejen ve světě běžecké obuvi. A v čem všem jsou tenisky Deerupt Runner skutečnou špičkou?

  • Pestrá paleta barevných kombinací. Někteří uživatelé dokonce uvedli, že si kupují Deerupt Runner ve více různých odstínech, pro každou příležitost nebo typ oblečení jedny.
  • Na noze sedí zcela přirozeně, a to i při poměrně ostrém běhu.
  • Jsou lehoučké jako pírko, chtělo by se říci. Někteří recenzenti se dokonce cítili, jako by měli na noze spíš ponožku než klasickou obuv, až takový pocit to je! Jako chodit na obláčku…
  • Ideální pro letní měsíce. Skutečně, skvělé odvětrávání, lehkost, co ještě víc dodat? Řekněte ne srpnovému pocení!
  • Vhodná obuv i pro každodenní nošení, ať už vyrazíte do tělocvičny nebo na procházku, případně jen tak někam do parku.
  • Nemají klasický jazyk. A snad právě proto může být běh maximálně efektivní.
  • Svršek ze síťoviny je hodně pružný. Nebudete prostě ničím omezováni…

Samozřejmě jsou tu ale i jistá negativa, pro některé uživatele dokonce věci hodně podstatné. O čem tedy můžeme mluvit?

  • Po pár dnech se síťovina potrhala, alespoň u některých uživatelů. Opotřebení tak může mít o poznání rychlejší tempo, než jste si původně mysleli.
  • Několik recenzentů si stěžovalo, že při obouvání nastal menší problém. Deerupt Runner totiž nejde roztáhnout jako jiné tenisky a doslova se nemají při obutí za co chytit. Pár vteřin, jistě, ale přesto – nepohodlí.
  • Problém je i s objednáváním konkrétní velikosti. Číslování totiž některým uživatelům moc nesedlo a museli obuv vyměnit. Obecně se doporučuje o jeden stupeň vyšší číslo než obvykle, případně je vyzkoušet osobně v obchodě

Footshop.cz (Aktuální)
Kupón

Na Footshop.cz jsou v akci modely Nike Air Max, Vans Authentic a Slip-On, Adidas Superstar, Jordan Mars 270, Adidas UltraBoost a další se slevou 70 %.

More Less

Fakta o Adidas Deerupt

Brand: Adidas
Modelová řada: Deerupt

Svršek: Textilie – je lehkým materiálem, jenž je nabízen ve velmi široké barevné škále a je využíván především pro výrobu letní obuvi.
Mezipodešev: Pěna – je jedním z nejlepších tepelných izolantů, je lehká, pevná v tahu a dokonale odolná vůči větru.
Podešev: Guma – materiál, který se velmi lehce udržuje a který oceníte zejména v deštivém počasí.

Jak je na tom cena?

Tenisky Adidas Deerupt Runner je nová silueta, která debutovala v březnu minulého roku. Za novost a exkluzivitu si však Adidas nenechá příliš zaplatit, proto je Deerupt Runner velmi dostupná běžecká obuv. Cena začíná na 2 000 Kč. Jedná se tak o špičkový poměr cena / kvalita.

Video recenze a zajímavosti z Youtube

Shrnutí a závěrečný verdikt

Ideální běžecká obuv? To nehodláme tvrdit s takovou jistotou, třeba se síťovinou měla řada uživatelů potíže. Ale cena a kvalita zpracování dává tomuto modelu jistý punc výjimečnosti. Zajisté se jedná o inovativní model, který trh potřebuje.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ