První dojmy Apple Vision Pro: revoluční zážitek s velkými kompromisy

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (4 votes)

Apple Vision Pro je headset pro smíšenou realitu, který nabízí ohromující zážitek z ovládání zařízení pohybem očí a rukou, 3D filmů, aplikací rozšířené reality a společenských funkcí. Ale je také velmi drahý, má některé problémy s výkonem a vyžaduje některé oběti v oblasti soukromí. Jak se tento produkt líbí recenzentům?

Co se líbí

Ovládání pohybem očí a rukou:

Apple Vision Pro používá pokročilou technologii pro sledování pohybu očí a rukou uživatele, což umožňuje ovládat zařízení gesty, pohledem a hlasem. Recenzenti byli ohromeni tím, jak snadno a přirozeně mohli interagovat s virtuálními objekty, aplikacemi a prostředími.

Například Mark Spoonauer z Tom’s Guide chválil zařízení za jeho “úžasné ovládání pohybem očí a rukou”, které “dává konkurenci ostudu” .

3D filmy a Apple Immersive Video:

Apple Vision Pro umožňuje uživatelům sledovat 3D filmy a videa v Apple TV+, které jsou mnohem působivější než v běžném kině. Zařízení také podporuje Apple Immersive Video, což je nový formát, který umožňuje uživatelům prožít video jako by byli součástí scény.

Recenzenti byli nadšeni z kvality a realismu těchto zážitků. Například Joanna Stern z Wall Street Journal napsala, že “sledování filmů s headsetem bylo úžasné. Ležela jsem na gauči a dala jsem si obrovskou obrazovku napříč stěnou mého obývacího pokoje a sledovala jsem hodinu Barbie a první dva díly Masters of the Universe” .

Aplikace a zkušenosti rozšířené reality:

Apple Vision Pro také nabízí řadu aplikací a zkušeností, které využívají rozšířenou realitu, což je technologie, která překrývá virtuální prvky na reálném světě. Recenzenti ocenili různorodost a kreativitu těchto aplikací, které zahrnují hry, vzdělávání, umění, zábavu a další.

Například Marques Brownlee z MKBHD zmínil, že “měl podobný WTF moment – v dobrém smyslu – když jsem hrál virtuální DJ, otáčel jsem dvěma gramofony přede mnou s křížovým ovladačem a speciálními efekty, které jsem mohl ovládat rukama ve vzduchu. Stačilo jsem je jen vytáhnout a dotknout se jich” .

Co se nelíbí

Vysoká cena:

Apple Vision Pro je velmi drahé zařízení, které stojí 3 500 dolarů za základní model a až 4 500 dolarů za model s vyšší pamětí a příslušenstvím. Recenzenti uznali, že zařízení je určeno pro bohaté rané přijímače, kteří chtějí zažít budoucnost počítačů a zábavy.

Ale také poukázali na to, že zařízení je mimo dosah většiny lidí a že je třeba počkat na levnější a vylepšené verze. Například Joe Rossignol z MacRumors napsal, že “začíná na 3 500 dolarech, Vision Pro je obscénně drahé a pouze pro dobře zajištěné rané přijímače. Ale je to nejinovativnější produkt, který Apple vytvořil za více než deset let a fascinující pohled na budoucnost počítačů a zábavy v jednom velmi elegantním balení” .

Problémy s výkonem:

Apple Vision Pro je stále nové a experimentální zařízení, které má některé dětské nemoci. Recenzenti narazili na některé chyby, záseky, pády a zpoždění, které narušily jejich zážitek.

Například Joanna Stern z Wall Street Journal popsala, že “zařízení se několikrát zaseklo, zmrzlo nebo spadlo. Jednou jsem musela restartovat zařízení, protože se mi zobrazila černá obrazovka. Jiný den jsem musela restartovat zařízení, protože se mi zobrazila modrá obrazovka smrti” .

Soukromí a Persona:

Apple Vision Pro vyžaduje, aby uživatelé vytvořili digitální Persona, což je virtuální reprezentace sebe sama, která je založena na skenování jejich obličeje a hlasu. Persona je používána pro společenské funkce, jako je FaceTime, kde se uživatelé mohou setkat s ostatními uživateli Vision Pro v virtuálním prostoru.

Recenzenti byli znepokojeni tím, jak Apple zachází s těmito osobními daty a jak Persona vypadá a chová se. Například Mark Spoonauer z Tom’s Guide napsal, že “Persona je trochu děsivá a potřebuje práci. Nejen, že Persona vypadá jako animovaná figurka, ale také se chová podivně. Například když jsem se podíval na svou ženu, která měla na sobě Vision Pro, její Persona se usmívala, i když ona ne. A když jsem se podíval na sebe v zrcadle, moje Persona se usmívala, i když jsem ne” .

Závěr

Apple Vision Pro je revoluční zařízení, které nabízí ohromující zážitek z ovládání zařízení pohybem očí a rukou, 3D filmů, aplikací rozšířené reality a společenských funkcí. Ale je to také velmi drahý, má některé problémy s výkonem a vyžaduje některé oběti v oblasti soukromí.

Recenzenti byli obecně nadšeni z potenciálu zařízení, ale také upozornili na jeho nedostatky a omezení. Apple Vision Pro je určeno pro bohaté rané přijímače, kteří chtějí zažít budoucnost počítačů a zábavy. Pro většinu lidí je však lepší počkat na levnější a vylepšené verze, které snad přijdou v n

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ