Pěstování tenisek z kukuřice a bavlny? Pro Reebok žádný problém.

Sdílej článek:

Ekologie na prvním místě

Firmy jedou na zelenou. Ekologie se v posledním desetiletí stává čím dál větší téma i pro velké korporace. Reebok nechce být stranou a proto se chystá na trh uvést plně biologicky rozložitelné tenisky.

Projekt má název Reebok Future a má za cíl nahradit syntetické materiály, materiály přírodními. Především kukuřicí a bavlnou. Ano, čtete správně. Vaše oblíbené modely tenisek budou v budoucnu klidně z kukuřice. To samozřejmě neznamená, že by jste je mohli po čase sníst k snídani. Na programu Reebok Future spolupracuje i firma DuPont, která je známá tím, že v minulosti vyvinula například teflon.

Jaké má Rebook k ekologii důvody?

Je to jednoduché. Samotné páry, následný odpad i samotná výroba představují pro Zemi poměrně velkou ekologickou zátěž. Pro srovnání – výroba páru bot znamená stejnou ekologickou zátěž jako kdybyste nechali nepřetržitě týden svítit 100W žárovku. Z globálního průzkumu vyplynulo, že 60 procent celosvětové produkce bot je hozeno na skládku, 30 procent spáleno na následnou výrobu energie a jen pouhých 10 procent je recyklováno.

>> Největší výběr tenisek na českém i slovenském internetu, aktuální modely skladem.

Do obchodu

Plány Reeboku jsou v tomto ohledu velmi ambiciozní. Tento rok by se do prodeje mělo dostat 500 párů. V konečné fázi programu by se měli tenisky kompostovat do půdy, ve které by rostly rostliny, ze kterých by byly vyrobeny další páry tenisek. A to už je pořádné sci-fi.

Značka Reebok je součástí německého koncernu Adidas. Historie a příběh jednotlivých značek až do společné fúze si lze přečíst u nás na webu v kategorii Značky.

Nejpopulárnější značky

Slevové kupóny na Footshop.cz (aktualizováno dnes)

SLEVA 5% (Aktuální)
Kupón

Aktuální slevový kód se slevou 5% na Footshop.cz. Kód stačí zadat během procesu objednávky. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less
Doprava ZDARMA
Kupón

Dopravu ZDARMA získáte při každé objednávce v hodnotě přesahující 2 500 Kč. K dopravě lze využít přepravce GLS či Českou poštu.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Adidas.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Nike.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Converse.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Air Jordan.

More Less
Sdílej článek:
Témata:,

Okomentovat článek