Adidas bude vyrábět pomocí 3D tisku

Sdílejte článek:

Další technologická novinka. Tentokrát od většího bratra Reeboku, značky Adidas. Včera jsme informovali, že Reebok hodlá vyrábět plně recyklovatelnou obuv. Experimentální program má název Reebok Future. Německý gigant má v plánu uvést na trh sneakers, které budou tisknuty na 3D tiskárně.

Nová technologie se bude se začátku soustředit pouze na výrobu podrážek. 3D tisk umožní Adidasu pružněji reagovat na náročné požadavky zákazníků. U podrážek a bot tak bude moci zohlednit například velikost či tvar chodidla, váhu človeka, velikost i styl chůze. Adidas na to není sám. Do party si příbrali start-up Carbon, který má sídlo v Silicon Valley. Futurecraft 4D, jak Adidas program nazývá jsou zjednodušeně řečeno vzájemně se prolínající trojúhelníčky. Jedná se o zbrusu novou technologií při výrobě takzvaného tlumení nebo-li mezipodešve.

>> Největší výběr tenisek na českém i slovenském internetu, aktuální modely skladem.

Do obchodu

Na trh v tomto roce přijde pouze 5 tisíc párů takto vyrobených bot. Ovšem, aby se tato přelomová technologie stala rentabilní, je třeba najet na milionové objemy výroby. Proto se Adidas rozhodl postavit novou továrnu s názvem “Speed Factory” v bavorském městě Ansbachu a dle optimistických odhadů zahájí činnost během letošního léta či podzimu.

Nejoblíbenější značky

Akce a slevové kupóny (aktualizováno dnes)

Footshop.cz (Aktuální)
Kupón

Na Footshop.cz jsou v akci modely Nike Air Max, Vans Authentic a Slip-On, Adidas Superstar, Jordan Mars 270, Adidas UltraBoost a další se slevou 70 %.

More Less
Eobuv.cz (Aktuální)
Deal
dvažte se k něčemu novému! Nová kolekce dámských, pánských i dětských tenisek, bot a doplňků od světových značek na Eobuv.cz
More Less
Sdílejte článek:

Okomentovat článek