Příběh značky Adidas

Sdílejte článek:
5/5 - (3 votes)

Sportovní obuv a oblečení Adidas patří mezi pomyslnou špičku ledovce v daném sortimentu. Jen málokdo by neznal tři pruhy, které se velmi často objevují také jako padělky na vietnamských tržnicích. Originál je však pouze jeden. Málokdo však tuší, jak bohatou historii za sebou tato značka má a co ji vlastně spojuje s dalším známým výrobcem, kterým je Puma?

Jak to celé začalo?

Příběh značky Adidas se píše již od roku 1900. V té době se v německém městečku Herzogenaurach narodil Adolf Dassler, pozdější zakladatel značky. Ševcovské řemeslo ho lákalo od dětství a není divu, že později se svým bratrem se začal zabývat výrobou bot. Ve 20. letech minulého století společně šili sportovní obuv v matčině prádelně. Adolf Dassler přezdívaní „ADI“ byl nadšeným sportovcem a jeho vize byla jasný, přivést na svět boty, které budou pohodlné i designově zajímavé. Adolf se tedy soustředil na design, bratr Rudolf měl na starosti obchodní záležitosti.

O ručně šitou sportovní obuv byl velký zájem. Významný zlom nastal v roce 1936, kdy se v Berlíně konaly olympijské hry. Právě při této příležitosti měli bratři možnost ukázat svou tvorbu celému světu. Běžeckou obuv zvolil sprinter Jess Owens, který se stal držitelem čtyř zlatých medailí právě v botách bratrů Dasslerových.

Velký rozkol mezi bratry – vznik druhé značky

Idylka netrvala věčně. Problémy mezi braty vyvrcholili v roce 1947, kdy se Rudi přestěhoval a založil si společnost Ruda, kterou později přejmenoval na Puma. Adi využil také svého jméno a zakládá značku Adidas. Vznikly tedy dvě úspěšné značky, které vždy šly proti sobě a velkou konkurenci tvoří dodnes. Obě značky se zaměřují na sportovní i streetovou módu.

V portfoliu značky Adidas najdeme neustále novinky v obuvi i módě, které kopírují aktuální módní trendy. Běžecká obuv Adidas Adizero Tempo patří k tomu nejlepšímu, co lze v dané kategorii pořídit. Na značku Adidas nedají dopustit známí sportovci světového formátu.

Akce a slevové kupóny (aktualizováno dnes)

- 7 % na tenisky, steetwear a doplňky (Aktuální)
Kupón

Promo kód dává zákazníkům 7% slevu na zboží za plnou cenu. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less

Nejoblíbenější značky

Sdílejte článek:

Okomentovat článek