Jaké fastfoody bychom chtěli v Česku? Našly jsme top 5 světových řetězců

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Fastfood je rychlé, levné a chutné jídlo, které si můžeme koupit v restauracích nebo stáncích, kde se podává hotové nebo se připravuje za pár minut. Fastfood je oblíbený zejména mezi mladými lidmi, kteří nemají čas nebo chuť vařit, nebo chtějí ochutnat něco nového a exotického.

V Česku máme spoustu možností, kde si můžeme dát fastfood, jako jsou například McDonald’s, KFC, Burger King, Subway, Bageterie Boulevard, Pizza Hut, Donuteria, Sushi Time, Burrito Loco, nově i Popeyes. Ale co kdybychom měli ještě více možností? Jaké fastfoody bychom uvítali v Česku? V tomto článku se podíváme na některé zahraniční fastfoody, které by mohly být zajímavé pro české zákazníky.

Taco Bell

Taco Bell je americký řetězec fastfoodů, který se specializuje na mexickou kuchyni. Nabízí různé druhy tac, burit, quesadill, nachos, salátů, polévek, dezertů a nápojů. Taco Bell je známý svou kreativitou a experimentováním s novými přísadami a kombinacemi chutí. Například v roce 2012 představil Doritos Locos Tacos, které mají křupavou placku z kukuřičných chipsů Doritos místo klasické tortilly.

V roce 2019 pak uvedl na trh Toasted Cheddar Chalupa, která má placku pokrytou strouhaným sýrem a opečenou do zlatova. Taco Bell by mohl být zajímavým fastfoodem pro české zákazníky, kteří mají rádi pikantní a originální jídlo. Taco Bell má více než 7000 restaurací po celém světě, ale v Evropě je zastoupen jen v několika zemích, jako jsou Velká Británie, Španělsko, Nizozemsko, Island nebo Rumunsko.

Pret A Manger

Pret A Manger je britský řetězec fastfoodů, který se zaměřuje na zdravé a čerstvé jídlo. Nabízí různé druhy sendvičů, salátů, wrapů, baget, polévek, pečiva, müsli, jogurtů, ovoce, dezertů a nápojů. Pret A Manger klade důraz na kvalitu a původ surovin, které používá. Většina jídla se připravuje každý den v kuchyni každé restaurace a nepoužívají se žádné konzervanty nebo umělá barviva.

Pret A Manger také podporuje sociální a ekologickou odpovědnost. Například věnuje veškeré neprodané jídlo charitativním organizacím, které pomáhají lidem v nouzi, nebo používá recyklovatelné obaly a biologicky rozložitelné příbory. Pret A Manger by mohl být zajímavým fastfoodem pro české zákazníky, kteří hledají rychlé, ale zároveň zdravé a kvalitní jídlo. Pret A Manger má více než 500 restaurací v 10 zemích, jako jsou Velká Británie, Francie, USA, Kanada, Čína, Hongkong, Singapur, Spojené arabské emiráty, Dánsko nebo Německo.

Five Guys

Five Guys je americký řetězec fastfoodů, který se specializuje na hamburgery, hranolky a hot dogy. Nabízí jednoduché, ale kvalitní jídlo, které si může každý zákazník přizpůsobit podle svého gusta. Five Guys používá pouze čerstvé maso, které nikdy nebylo zmrazené, a ručně krájené hranolky, které se smaží v arašídovém oleji. Každý hamburger nebo hot dog si může zákazník sestavit z více než 15 druhů ingrediencí, jako jsou sýry, slanina, zelenina, omáčky nebo koření. Five Guys také nabízí různé druhy nápojů, včetně limonád, milkshakeů nebo piva.

Five Guys by mohl být zajímavým fastfoodem pro české zákazníky, kteří mají rádi klasické americké jídlo, ale chtějí si ho vychutnat v nejvyšší kvalitě. Five Guys má více než 1600 restaurací v 10 zemích, jako jsou USA, Kanada, Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko, Irsko, Portugalsko, Kuvajt nebo Saúdská Arábie.

Nando’s

Nando’s je jihoafrický řetězec fastfoodů, který se specializuje na grilované kuře marinované v peri-peri omáčce, která je vyrobena z afrických pálivých papriček. Nabízí různé druhy kuřecích pokrmů, jako jsou křídla, stehna, prsa, špízy, burgery, wrapy, saláty, polévky, přílohy, dezerty a nápoje. Zákazník si může vybrat stupeň pálivosti omáčky od mírné po extra pálivou.

Nando’s je známý svou kvalitou a čerstvostí jídla, které se připravuje na objednávku. Nando’s také podporuje lokální komunity a umělce, například prostřednictvím programu Nando’s Art Initiative, který vystavuje a prodává díla afrických umělců v restauracích. Nando’s by mohl být zajímavým fastfoodem pro české zákazníky, kteří mají rádi grilované kuře s exotickou a pikantní chutí. Nando’s má více než 1200 restaurací v 24 zemích, jako jsou Jihoafrická republika, Velká Británie, Austrálie, Kanada, Indie, Malajsie, Singapur, Spojené arabské emiráty, Katar nebo USA.

Jollibee

Jollibee je filipínský řetězec fastfoodů, který se zaměřuje na filipínskou a západní kuchyni. Nabízí různé druhy jídel, jako jsou kuřecí kousky, hamburgy, špagety, rýže, nudle, polévky, sendviče, saláty, dezerty a nápoje. Jollibee je známý svou originální a sladkou chutí, která je typická pro filipínskou kuchyni. Například Jollibee Spaghetti mají sladkou rajčatovou omáčku s kousky párků a mletého masa, zatímco Jollibee Chickenjoy jsou křupavé kuřecí kousky podávané s rýží a hnědou omáčkou. Jollibee je také známý svou maskotkou, kterou je červený včelák s kloboukem a vestou.

Jollibee by mohl být zajímavým fastfoodem pro české zákazníky, kteří chtějí ochutnat něco jiného a sladkého. Jollibee má více než 1400 restaurací v 17 zemích, jako jsou Filipíny, USA, Kanada, Velká Británie, Itálie, Saúdská Arábie, Kuvajt, Bahrajn, Vietnam, Singapur, Hongkong, Brunej, Macao, Malajsie, Indonésie, Kambodža nebo Čína.

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na některé zahraniční fastfoody, které by mohly být zajímavé pro české zákazníky. Taco Bell, Pret A Manger, Jollibee, Nando’s a Five Guys jsou jen některé z možností, které by mohly obohatit naši gastronomickou scénu. Samozřejmě existuje ještě mnoho dalších fastfoodů, které by stály za vyzkoušení. Jaký fastfood byste uvítali v Česku vy? Dejte nám vědět v komentářích!

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ