Novinky na Freshlabels

Jak správně vybrat trekovou obuv

Sdílej článek:

Výběr pohorek je něco, co byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Outdoorová obuv musí splňovat určitá kritéria, protože jinak se váš výšlap do hor může z příjemného výletu změnit na hotové peklo.

Výběr bot zohledněte podle více faktorů

Ještě než se pustíte do samotného nakupování, musíte vědět, jaké pohorky vlastně potřebujete. Něco jiného totiž je, pokud se chystáte spíše na kratší výšlapy nebo dlouhé pochody v náročném terénu. Od tohoto se následně odvíjí všechno od podrážky až po materiál, z něhož budou boty ušity. Pro hladký nenáročný terén a kratší trasy jsou rozhodně vhodné nízké modely kategorie A-B, případně trekové sandály.

Oproti tomu ve vyšších nadmořských výškách spíše oceníte pevnější pohorky nad kotník. Díky nim budou vaše nohy chráněny před chladem a vlhkým počasím. Zároveň také předejdete zbytečným úrazům, které dokáží při výšlapech pořádně potrápit. Pro náročný terén je rozhodně nejlepší celokožená treková obuv, a to jednak kvůli povětrnostním vlivům, ale taktéž snáze odolá mechanickému poškození.

Pokud chcete vyrazit na túry co nejefektivněji, neměl by vám uniknout podrobný test nejlepších trekingových holí.

Musíte se cítit pohodlně

Jestli je něco, na co při výběru bot do terénu nesmíte nikdy zapomínat, jedná se určitě o vaše pohodlí. Jen si zkuste představit, jak šlapete 20 km po lese, ještě k tomu do kopce, a to v obuvi, která vás při každičkém kroku dře do palců a chodidel. Nepříjemné, že? Pohlídejte si, aby vás boty nikde netlačily, a aby v nich noha seděla naprosto pevně, aniž by, jak se říká, plavala.

Jestliže hledáte co nejvíce informací o tom, jak vybrat trekovou obuv, mrkněte se na článek na webu https://www.eobuv.cz/, kde se dozvíte vše o materiálech a technologiích využívaných při výrobě. Jedná se o jakýsi slovníček pojmů, které každý začátečník rád využije. S pořádnou výbavou pak můžete vyrazit třeba do Krkonoš nebo k Pravčické bráně, jež bývají považovány za nejlepší místa pro turistiku u nás.

(PR)

Nejpopulárnější značky

Slevové kupóny na Footshop.cz (aktualizováno dnes)

SLEVA 5% (Aktuální)
Kupón

Aktuální slevový kód se slevou 5% na Footshop.cz. Kód stačí zadat během procesu objednávky. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less
Doprava ZDARMA
Kupón

Dopravu ZDARMA získáte při každé objednávce v hodnotě přesahující 2 500 Kč. K dopravě lze využít přepravce GLS či Českou poštu.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Adidas.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Nike.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Converse.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Air Jordan.

More Less
Sdílej článek:

Okomentovat článek