Bengoro 2: Rytmus se vrací s pokračováním legendárního sólového alba

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Rytmus (Patrik Vrbovský) je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších rapperů na Slovensku a v Česku. Jeho kariéra sahá až do 90. let, kdy založil rapovou kapelu Kontrafakt (další členové jsou Ego – Michal Straka a DJ Anys – Ondrej Beňačka) . Od té doby vydal několik sólových alb, z nichž nejpopulárnější bylo Bengoro z roku 2006. Nyní se Rytmus vrací s pokračováním tohoto alba, které nese název Bengoro 2. Co nás na něm čeká?

Obsah alba

Album Bengoro 2 má celkem 17 skladeb, z nichž některé jsou pokračováním starších hitů Rytmuse. Například skladba Pravdivý príbeh 2 je sequel k písni Pravdivý príbeh z alba Bengoro, ve které Rytmus vypráví o svém životě a zkušenostech. Další pokračování jsou Prečo 3, Rázny básnik 3 a S5 ku dňom 2. Na albu se také objevuje několik hostů, jako jsou Maxo, Bobby Blaze, Mega M, Tomáš Botló, Loko Loko, David Rostaš Beng, Dollar Prync, P.A.T., Ego, Dano Kapitán a Nia. Hudbu k albu produkoval dvatritridva, který je známý ze spolupráce s Kontrafaktem.

Téma a styl alba

Rytmus na albu Bengoro 2 prezentuje svůj vyzrálý rapový styl, který je plný skillů, metafor a punchline. V textech se věnuje různým tématům, jako jsou jeho původ, rodina, kariéra, rapová scéna, společnost, peníze, láska, sex, drogy, násilí, smrt a víra. Rytmus také nezapomíná na své kořeny a vrací se k atmosféře a zvuku alba Bengoro, které bylo ovlivněno americkým gangsta rapem. Album je také plné odkazů na různé osobnosti, filmy, knihy, hry a další kulturní fenomény.

Reakce a hodnocení alba

Album Bengoro 2 bylo očekávanou novinkou pro fanoušky Rytmuse, kteří se těšili na pokračování jeho debutového alba. Album bylo ohlášeno již v září 2023 na koncertě Kontrafaktu v O2 aréně v Praze, ale jeho vydání bylo posunuto z technických důvodů. První singl z alba, Bengoro je spátky, byl vydán 19. listopadu 2023 a zaznamenal velký úspěch na YouTube, kde má přes 999 tisíc zhlédnutí.

Album bylo vydáno 18. prosince 2023 a je k dostání na streamovacích službách i v obchodech s hudebními nosiči. Album získalo pozitivní reakce od posluchačů i kritiků, kteří ocenili Rytmusův rapový talent, hudbu, texty a hosty. Album je považováno za jedno z nejlepších v Rytmusově kariéře a za důstojné pokračování alba Bengoro.

Závěr

Rytmus je rapper, který dokáže překvapit a potěšit své fanoušky i po více než dvaceti letech na scéně. Jeho nové album Bengoro 2 je důkazem toho, že Rytmus je stále v dobré formě a má co říct. Album je plné kvalitního rapu, hudby, textů a hostů, které společně tvoří zajímavý a pestrý hudební zážitek. Album je také poctou Rytmusově debutovému albu Bengoro, které ovlivnilo celou generaci rapperů a posluchačů. Rytmus tak potvrzuje své postavení na rapové scéně a ukazuje, že je stále králem.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ