Apple AirPods Max: Recenze a srovnání po 3 letech na trhu

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Apple AirPods Max jsou první sluchátka typu over-ear od společnosti Apple, která byla vydána v prosinci 2020. Od té doby se stala jedněmi z nejlepších sluchátek na trhu, díky svému prémiovému designu, vynikající kvalitě zvuku a výbornému potlačení hluku.

Nicméně, jejich vysoká cena, omezení pro uživatele Androidu a nedostatek 3,5mm audio portu znamenají, že nejsou pro každého. V tomto článku se podíváme na to, jak si AirPods Max vedou po 3 letech na trhu, zda jsou ještě technologicky dostatečné a zda jsou cenově obhajitelné vůči konkurenci.

Design a pohodlí

AirPods Max mají nezaměnitelný vzhled, který je typický pro produkty Apple. Jsou vyrobeny z kusů nerezové oceli, které jim dodávají pocit kvality a odolnosti. Sluchátka jsou poměrně těžká, váží 386 gramů, což je více než většina konkurenčních modelů. Přesto jsou dostatečně pohodlná, díky měkkým náušníkům z paměťové pěny a látkovému náhlavnímu pásu, který rozloží tlak na hlavě. Náušníky jsou také snadno vyměnitelné, což umožňuje personalizaci sluchátek.

AirPods Max mají na pravé straně dvě fyzická tlačítka: digitální korunku, která slouží k ovládání hlasitosti, přehrávání, pauzy, přeskočení skladeb a aktivaci Siri, a tlačítko pro kontrolu hluku, které umožňuje přepínat mezi režimy potlačení hluku, průhlednosti a vypnutí. Oba tlačítka jsou dobře umístěná a snadno použitelná.

AirPods Max mají také několik inteligentních funkcí, které zvyšují jejich uživatelskou přívětivost. Například, mají senzory blízkosti, které automaticky zastaví nebo spustí hudbu, když si sundáte nebo nasadíte sluchátka. Mají také funkci prostorového zvuku, která vytváří virtuální 3D zvukové pole, které se pohybuje společně s vaší hlavou, což zvyšuje pocit ponoření při sledování filmů nebo her. Tyto funkce jsou však dostupné pouze pro uživatele zařízení Apple, jako jsou iPhone, iPad nebo Mac.

Zvuk a potlačení hluku

AirPods Max jsou mezi nejlépe znějícími sluchátky, které jsme kdy testovali. Mají široké, pohlcující zvukové pole a pečlivě vyvážený profil, s čistými výškami, hladkými středy a silnými basy. Zvuk je také velmi detailní a čistý, bez zkreslení nebo zkreslení. AirPods Max podporují kodek AAC, který je kompatibilní s iOS a Android zařízeními, ale bohužel nemají podporu pro vyšší kvalitní kodeky, jako jsou aptX nebo LDAC.

AirPods Max mají také jedno z nejlepších aktivních potlačení hluku (ANC) v páru sluchátek, které můžete koupit. Jsou schopny účinně eliminovat různé typy hluku, jako je doprava, hovory, větráky nebo klimatizace. ANC je také velmi přizpůsobivé, což znamená, že se automaticky přizpůsobuje změnám v okolním prostředí.

Kromě toho mají AirPods Max režim průhlednosti, který vám umožňuje slyšet, co se děje kolem vás, aniž byste museli sundávat sluchátka. Režim průhlednosti je také velmi přirozený a nezpůsobuje žádný tlak na uši.

Výdrž baterie a konektivita

AirPods Max mají dobrou výdrž baterie, která je hodnocena na 20 hodin s ANC zapnutým a 40 hodin s ANC vypnutým. To je srovnatelné s konkurencí, jako jsou Sony WH-1000XM4 nebo Bose Noise Cancelling Headphones 700. AirPods Max se také rychle nabíjejí, nabízejí 1,5 hodiny přehrávání za 5 minut nabíjení.

Nabíjení se provádí pomocí konektoru Lightning, který je stejný jako u iPhonů. Bohužel, AirPods Max nemají žádný 3,5mm audio port, takže pokud chcete používat cokoli jiného než Bluetooth zařízení, budete potřebovat speciální kabel Lightning-to-3,5mm, který stojí 35 dolarů od Apple.

AirPods Max používají Bluetooth 5.0 pro bezdrátové připojení, které je velmi stabilní a silné. Sluchátka se také snadno spárují s zařízeními Apple, díky čipu H1, který je v každé náušníku. Čip H1 také umožňuje funkce, jako je hands-free Siri, automatické přepínání mezi zařízeními Apple nebo sdílení zvuku s jinými sluchátky Apple. AirPods Max také podporují multipoint, což znamená, že se mohou současně připojit k dvěma zařízením, jako je například telefon a počítač.

Konkurence a cena

AirPods Max jsou velmi drahá sluchátka, která stojí 549 dolarů u Apple, a i když je můžete často najít na slevu za méně, ne každý chce utratit téměř 500 dolarů za pár sluchátek. Proto jsme shromáždili některé z nejlepších alternativ AirPods Max, které můžete získat za stovky méně. Níže jsou naše současné nejlepší tipy, včetně vlastních sluchátek Apple Beats Studio Pro (vydaných nedávno), které jsme plně recenzovali nebo měli zkušenosti s nimi po několik týdnů.

Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4 jsou nejlepší alternativou AirPods Max, která nabízí vrcholný výkon za nižší cenu, širší inteligentní funkce/ovládání a delší výdrž baterie. Sony WH-1000XM4 mají také vynikající kvalitu zvuku, s podporou pro kodeky LDAC, aptX a AAC, a adaptivní potlačení hluku, které se přizpůsobuje vašemu prostředí a pohybu.

Sluchátka mají také dotykové ovládání na pravé náušníku, které reaguje na klepání a posouvání, a pět mikrofonů, které zajišťují křišťálově čisté hovory. Sony WH-1000XM4 mají výdrž baterie 30 hodin s ANC zapnutým a 38 hodin s ANC vypnutým, a podporují rychlé nabíjení, které nabízí 5 hodin přehrávání za 10 minut nabíjení.

Sluchátka se nabíjejí pomocí konektoru USB-C, a mají také 3,5mm audio port, což je výhoda oproti AirPods Max. Sony WH-1000XM4 stojí 349 dolarů u Sony, což je o 200 dolarů méně než AirPods Max.

Bose Noise Cancelling Headphones 700

Bose Noise Cancelling Headphones 700 jsou další skvělou volbou pro ty, kteří hledají prvotřídní sluchátka s vynikajícím potlačením hluku. Bose je známý svou dlouholetou tradicí v oblasti ANC, a tyto sluchátka to dokazují.

Jsou schopny ztlumit téměř jakýkoli hluk, od letadel po kavárny, a mají také 10 úrovní nastavení ANC, které vám umožňují zvolit si, kolik okolního zvuku chcete slyšet. Bose 700 také nabízejí skvělou kvalitu zvuku, s jasnými, vyváženými a dynamickými zvuky. Sluchátka mají také dotykové ovládání na pravé náušníku, které reaguje na klepání a posouvání, a čtyři mikrofony, které zajišťují křišťálově čisté hovory.

Bose 700 mají výdrž baterie 20 hodin s ANC zapnutým a 40 hodin s ANC vypnutým, a podporují kodeky AAC a SBC. Sluchátka mají také 3,5mm audio port, což je výhoda oproti AirPods Max. Bose 700 stojí 379 dolarů u Bose, což je stále dost drahé, ale levnější než AirPods Max.

Beats Studio Pro

Beats Studio Pro jsou nejnovější sluchátka od Beats, která jsou vlastněna společností Apple. Jsou to také první sluchátka Beats, která mají ANC a prostorový zvuk. Beats Studio Pro jsou zaměřeny na mladší publikum, které preferuje basovější a živější zvuk.

Sluchátka mají také atraktivní design, který je k dispozici v různých barvách, a jsou lehčí než AirPods Max, váží jen 265 gramů. Beats Studio Pro mají také stejný čip H1 jako AirPods Max, což znamená, že mají stejné funkce, jako je hands-free Siri, automatické přepínání mezi zařízeními Apple nebo sdílení zvuku s jinými sluchátky Apple.

Beats Studio Pro mají výdrž baterie 22 hodin s ANC zapnutým a 40 hodin s ANC vypnutým, a podporují kodek AAC. Sluchátka se nabíjejí pomocí konektoru USB-C, což je výhoda pro uživatele Androidu. Beats Studio Pro také mají 3,5mm audio port, což je další plus. Beats Studio Pro stojí 349 dolarů u Apple, což je o 200 dolarů méně než AirPods Max.

Závěr

Apple AirPods Max jsou stále jedněmi z nejlepších sluchátek na trhu, i po 3 letech od jejich vydání. Nabízejí prémiový design, vynikající kvalitu zvuku a výborné potlačení hluku. Nicméně, jejich vysoká cena, omezení pro uživatele Androidu a nedostatek 3,5mm audio portu znamenají, že nejsou pro každého.

Pokud hledáte levnější nebo univerzálnější alternativu, můžete zkusit Sony WH-1000XM4, Bose Noise Cancelling Headphones 700 nebo Beats Studio Pro, které jsou také skvělá sluchátka s podobnými nebo lepšími funkcemi. Nakonec, volba sluchátek závisí na vašich osobních preferencích, potřebách a rozpočtu. Doufáme, že tento článek vám pomohl rozhodnout se, která sluchátka jsou pro vás nejlepší.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ