Apple zastavuje prodej některých modelů Apple Watch kvůli patentovému sporu

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Apple oznámil, že od konce tohoto měsíce přeruší prodej některých svých produktů Apple Watch kvůli patentovému sporu ohledně monitoru kyslíku v krvi v zařízeních.

Technologický gigant uvedl, že “předvídavě podniká kroky k dodržení” případného rozhodnutí Mezinárodní obchodní komise USA (ITC) o patentovém sporu. Toto rozhodnutí by mohlo mít dopad na dostupnost a cenu Apple Watch na trhu.

Co je monitor kyslíku v krvi a proč je důležitý?

Monitor kyslíku v krvi je funkce v zařízeních Apple Watch, která umožňuje uživatelům měřit úroveň kyslíku v jejich krvi. Nízká hladina kyslíku v krvi může vést k vážným zdravotním problémům, podle Cleveland Clinic. Například může způsobit dušnost, závratě, bolesti hlavy, nebo dokonce srdeční selhání. Monitor kyslíku v krvi může pomoci uživatelům sledovat jejich zdravotní stav a upozornit je na možné komplikace.

Jaký je patentový spor mezi Apple a Masimo?

Patentový spor vznikl mezi Apple a Masimo, lékařskou technologickou společností, která tvrdí, že Apple porušil její patenty na technologii měření kyslíku v krvi. Masimo obvinil Apple z toho, že najal některé z jejích bývalých zaměstnanců a použil jejich odborné znalosti a duševní vlastnictví k vývoji monitoru kyslíku v krvi pro Apple Watch. Masimo požadoval, aby ITC zakázala dovoz a prodej zařízení Apple Watch, která obsahují tuto funkci.

Jaké jsou dopady rozhodnutí ITC pro Apple a jeho zákazníky?

ITC rozhodla ve prospěch Masimo a nařídila Apple, aby zastavil dovoz a prodej zařízení Apple Watch, která porušují patenty Masimo. Toto rozhodnutí se týká modelů Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, které jsou nejnovějšími a nejvýkonnějšími modely Apple Watch.

Apple uvedl, že od 21. prosince pozastaví prodej těchto modelů na svém webu Apple.com a od 24. prosince v prodejnách Apple. Toto rozhodnutí je však ještě přezkoumáváno prezidentskou revizní komisí, která má lhůtu do 25. prosince. Pokud komise potvrdí rozhodnutí ITC, Apple bude muset stáhnout tyto modely z trhu, což by mohlo znamenat nižší nabídku a vyšší cenu Apple Watch pro zákazníky.

Jak reaguje Apple na rozhodnutí ITC?

Apple silně nesouhlasí s rozhodnutím ITC a uvedl, že hledá řadu právních a technických možností, jak zajistit, aby Apple Watch byly dostupné pro zákazníky. Apple také tvrdí, že jeho technologie monitoru kyslíku v krvi je nezávislá a odlišná od té, kterou používá Masimo.

Apple argumentuje, že jeho monitor kyslíku v krvi je založen na optických senzorech, které měří množství světla, které prochází kůží, zatímco Masimo používá elektromagnetické senzory, které měří elektrickou aktivitu v krvi. Apple také tvrdí, že jeho monitor kyslíku v krvi je určen pouze pro wellness a fitness účely, nikoli pro lékařské diagnózy.

Závěr

Apple se ocitl v patentovém sporu s Masimo ohledně monitoru kyslíku v krvi v zařízeních Apple Watch. ITC rozhodla ve prospěch Masimo a nařídila Apple, aby zastavil dovoz a prodej modelů Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, které obsahují tuto funkci. Apple se proti tomuto rozhodnutí odvolává a hledá způsoby, jak udržet Apple Watch na trhu. Tento spor by mohl mít dopad na dostupnost a cenu Apple Watch pro zákazníky, kteří chtějí využívat monitor kyslíku v krvi pro sledování svého zdraví a fitness.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ