Odhalení Apple Watch Series 9 a Ultra 2: Vše, co potřebujete vědět o nových funkcích a inovacích

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Apple je známý svou inovativností a kvalitou svých produktů, které jsou oblíbené mezi miliony uživatelů po celém světě. Jedním z nejúspěšnějších produktů společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch, které nabízejí širokou škálu funkcí pro zdraví, fitness, komunikaci a bezpečnost. V tomto článku se podíváme na nové generace těchto hodinek, které Apple představil na své poslední konferenci. Jedná se o Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, které přinášejí vylepšené výkony, nové funkce a možnost zvolit si uhlíkově neutrální variantu. Tyto hodinky jsou k dispozici od 22. září.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9 je pokročilá verze nejoblíbenějších hodinek na světě, která přináší nové možnosti pro zdraví, fitness, komunikaci a bezpečnost uživatelů. Hodinky jsou:

  • poháněny novým čipem S9, který zvyšuje výkon a schopnosti;
  • mají nové magické gesto dvojitého klepnutí;
  • jasnější displej;
  • rychlejší Siri na zařízení, která nyní dokáže přistupovat a zaznamenávat zdravotní data;
  • funkci Precision Finding pro iPhone; a další.

Nový čip S9 je o 20 % rychlejší než předchozí generace a umožňuje hodinkám provádět složitější úlohy a být více samostatné. Například hodinky mohou nyní spustit aplikace třetích stran bez nutnosti spolupracovat s iPhonem. Také mohou lépe zpracovávat hlasové pokyny a dotazy pomocí Siri na zařízení, která je nyní schopna rozpoznat více jazyků a dialektů.

Nové gesto dvojitého klepnutí je jednoduchý a intuitivní způsob, jak ovládat hodinky bez použití dotyku nebo korunky. Stačí dvakrát klepnout na zadní stranu ruky, na které máte hodinky, a aktivovat tak různé funkce podle vašeho nastavení. Například můžete dvakrát klepnout pro přijetí hovoru, pro změnu hlasitosti hudby nebo pro zapnutí režimu Nerušit.

Jasnější displej je další vylepšení, které zlepšuje viditelnost hodinek za každých světelných podmínek. Displej má nyní maximální jas 2000 nitů, což je o 100 % více než u předchozí generace. Displej také podporuje funkci Always On Display, která umožňuje vidět čas a další informace i když máte ruku dolů.

Rychlejší Siri na zařízení je nová funkce, která umožňuje hodinkám lépe rozumět vašim hlasovým pokynům a dotazům bez nutnosti posílat data do cloudu. Siri na zařízení také dokáže přistupovat a zaznamenávat vaše zdravotní data, jako jsou srdeční tep, krevní tlak nebo hladina kyslíku v krvi. Můžete tak například říct: “Siri, jaký je můj srdeční tep?” a Siri vám odpoví přímo na hodinkách.

Funkce Precision Finding pro iPhone je nová funkce, která využívá technologii U1 Ultra Wideband, která je zabudovaná v hodinkách i v iPhonu. Tato funkce vám pomůže najít váš ztracený iPhone pomocí směrového ukazatele a zvukového signálu na hodinkách. Můžete tak snadno lokalizovat váš iPhone i když je na tichém režimu nebo v jiné místnosti.

Apple Watch Series 9 také nabízí nové možnosti pro zdraví, fitness, komunikaci a bezpečnost uživatelů. Například hodinky mají novou funkci Fall Detection, která dokáže detekovat, když uživatel spadne a automaticky zavolat pomoc. Hodinky také podporují nové funkce pro cyklistiku, jako jsou upozornění na začátek a konec jízdy, automatické pozastavení a obnovení tréninku nebo varování před blížícím se autem. Hodinky také umožňují snadněji komunikovat s rodinou a přáteli pomocí nových funkcí pro zprávy, jako jsou Quick Replies, Scribble nebo Dictation. Hodinky také podporují nové funkce pro bezpečnost, jako jsou SOS Alerts, Medical ID nebo Car Key.

Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2 je nová řada hodinek, která je určena pro ty, kteří hledají nejlepší z nejlepších. Hodinky mají:

  • nový čip U2 SiP,
  • novou funkci Ultra Mode pro extrémní výdrž baterie,
  • novou funkci Ultra Sense pro snímání biometrických dat a další.

Hodinky mají nyní elegantní a moderní vzhled s tenkým rámečkem a zakřiveným okrajem. Displej podporuje funkci Always On Display a má maximální jas 3000 nitů.

Nový čip U2 SiP je nejvýkonnější čip, který kdy byl v hodinkách Apple Watch. Čip má čtyřjádrový procesor, který je o 50 % rychlejší než u předchozí generace a osmijádrový grafický procesor, který je o 70 % rychlejší. Čip také podporuje 5G síť, která umožňuje hodinkám být plně nezávislé na iPhonu a připojit se k internetu rychlostí až 1 Gbps.

Nová funkce Ultra Mode je nová funkce, která umožňuje hodinkám pracovat s minimální spotřebou energie a dosáhnout tak extrémní výdrže baterie. Když aktivujete Ultra Mode, hodinky se přepnou do režimu, kdy zobrazují pouze čas a datum a vypnou všechny ostatní funkce. V tomto režimu mohou hodinky vydržet až 72 hodin na jedno nabití.

Apple Watch Ultra 2 také nabízí nové možnosti pro zdraví, fitness, komunikaci a bezpečnost uživatelů. Například hodinky mají novou funkci ECG, která dokáže zaznamenat vaše srdeční rytmus a detekovat případné arytmie nebo fibrilace. Hodinky také podporují nové funkce pro fitness, jako jsou nové tréninkové režimy, nové metriky výkonu nebo nové motivující výzvy. Hodinky také umožňují snadněji komunikovat s rodinou a přáteli pomocí nových funkcí pro FaceTime, jako jsou FaceTime Audio, FaceTime Video nebo FaceTime Group. Hodinky také podporují nové funkce pro bezpečnost, jako jsou Apple Pay, Apple Card nebo Apple Wallet.

watchOS 10

watchOS 10 je nový operační systém pro hodinky Apple Watch, který přináší novinky a vylepšení pro uživatele. watchOS 10 přináší přepracované aplikace, nový Smart Stack, nové ciferníky, nové funkce pro cyklistiku a turistiku a nástroje pro podporu duševního zdraví.

Přepracované aplikace jsou nové verze stávajících aplikací, které jsou optimalizované pro hodinky Apple Watch. Například aplikace Zprávy je nyní schopna zobrazovat více typů zpráv, jako jsou obrázky, videa, emoji nebo animoji. Aplikace Hudba je nyní schopna přehrávat hudbu z více zdrojů, jako jsou Apple Music, Spotify nebo Pandora. Aplikace Mapy je nyní schopna zobrazovat více informací o trasách, jako jsou alternativní cesty, dopravní situace nebo body zájmu.

Nový Smart Stack je nová funkce, která umožňuje uživatelům přizpůsobit si svůj domovský displej podle svých potřeb a preferencí. Smart Stack je sada widgetů, které zobrazují různé informace a funkce podle kontextu a času. Například ráno může Smart Stack zobrazovat widgety s počasím, kalendářem, zprávami nebo dopravou. Odpoledne může Smart Stack zobrazovat widgety s fitness, hudbou, sociálními sítěmi nebo hrami. Večer může Smart Stack zobrazovat widgety s relaxací, spánkem, budíkem nebo knihami.

Nové ciferníky jsou nové možnosti pro personalizaci vzhledu hodinek Apple Watch. watchOS 10 nabízí více než 100 nových ciferníků s různými tématy, barvami, animacemi a efekty. Například můžete si vybrat ciferník s motivem vesmíru, přírody, umění nebo sportu. Můžete si také vytvořit vlastní ciferník s fotografiemi, logy nebo textem.

Nové funkce pro cyklistiku a turistiku jsou nové funkce, které usnadňují uživatelům plánování a sledování jejich outdoorových aktivit. Například hodinky Apple Watch jsou nyní schopny zobrazovat více informací o cyklistických trasách, jako jsou výškový profil, obtížnost, vzdálenost nebo čas. Hodinky také dokážou upozornit uživatele na blížící se křižovatky, zatáčky nebo světelné signály. Hodinky také podporují nové funkce pro turistiku, jako jsou navigace podle kompasu, výškoměru nebo GPS. Hodinky také dokážou zaznamenat vaši trasu, nadmořskou výšku, rychlost nebo spálené kalorie.

Nástroje pro podporu duševního zdraví jsou nové nástroje, které pomáhají uživatelům zlepšit svou náladu, snížit stres a zvýšit pohodu. Například hodinky Apple Watch nabízejí novou aplikaci Mindfulness, která nabízí různé cvičení pro meditaci, dýchání nebo pozitivní myšlení. Hodinky také nabízejí novou aplikaci Mood Tracker, která umožňuje uživatelům sledovat a analyzovat svou náladu a emoce. Hodinky také nabízejí novou aplikaci Sleep Coach, která pomáhá uživatelům zlepšit svou kvalitu a délku spánku.

Uhlíkově neutrální varianta

Apple je společnost, která se zavázala k ochraně životního prostředí a boji proti změně klimatu. Proto Apple nabízí možnost zvolit si uhlíkově neutrální variantu jakýchkoli hodinek Apple Watch, což představuje významný milník směrem k cíli Apple 2030: plánu společnosti Apple být uhlíkově neutrální napříč celým podnikáním, výrobním dodavatelským řetězcem a životním cyklem produktů do roku 2030.

Uhlíkově neutrální varianta hodinek Apple Watch je varianta, která je vyrobena z recyklovaných nebo obnovitelných materiálů a jejichž výroba a doprava neprodukuje žádné emise skleníkových plynů. Například pouzdro hodinek je vyrobeno z recyklovaného hliníku, sklo je vyrobeno z recyklovaného skla a pásek je vyroben z organické bavlny. Výroba a doprava hodinek je napájena pouze z obnovitelných zdrojů energie, jako jsou slunce, vítr nebo voda. Pokud se uživatel rozhodne zbavit se hodinek, může je vrátit do Apple Store, kde budou opět recyklovány nebo znovu použity.

Uhlíkově neutrální varianta hodinek Apple Watch je varianta, která je stejně funkční a kvalitní jako běžná varianta, ale má nižší dopad na životní prostředí. Uhlíkově neutrální varianta hodinek Apple Watch je také varianta, která ukazuje sociální odpovědnost a povědomí uživatele o důležitosti ochrany planety.

Ceny a dostupnost

Nové hodinky Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 jsou k dispozici od 22. září na oficiálním webu společnosti Apple nebo v autorizovaných prodejnách. Ceny a dostupnost se mohou lišit podle regionu a modelu.

  1. Cena Apple Watch Series 9 začíná na 399 dolarů (asi 11 490 Kč za hliníkovou verzi) pro základní model s 40mm pouzdrem a sportovním páskem. Cena se zvyšuje podle velikosti pouzdra, typu pásku nebo případného připojení k mobilní síti. Uhlíkově neutrální varianta hodinek Apple Watch Series 9 má stejnou cenu jako běžná varianta.
  2. Cena Apple Watch Ultra 2 začíná na 799 dolarů (asi 22 990 Kč) pro základní model s 44mm pouzdrem a sportovním páskem. Cena se zvyšuje podle velikosti pouzdra, typu pásku nebo případného připojení k mobilní síti. Uhlíkově neutrální varianta hodinek Apple Watch Ultra 2 má stejnou cenu jako běžná varianta.

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na nové generace chytrých hodinek od společnosti Apple, které nabízejí vylepšené výkony, nové funkce a možnost zvolit si uhlíkově neutrální variantu. Jedná se o Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, které jsou k dispozici od 22. září.

Naše dojmy z produktů jsou pozitivní, nicméně se jedná o cestu evoluce. Myslíme si, že Apple opět dokázal inovovat a vytvořit hodinky, které jsou nejen krásné a kvalitní, ale také užitečné a funkční. Myslím si, že hodinky Apple Watch jsou skvělým doplňkem pro každého, kdo chce mít lepší kontrolu nad svým zdravím, fitness, komunikací a bezpečností.

Naše doporučení pro potenciální zákazníky je následující: Pokud hledáte hodinky, které vám nabídnou spolehlivost, jednoduchost a dostatek funkcí pro vaše každodenní potřeby, pak byste měli zvolit Apple Watch Series 9. Pokud hledáte hodinky, které vám nabídnou nejvyšší výkon, design a možnosti pro vaše speciální potřeby, pak byste měli zvolit Apple Watch Ultra 2. Pokud se zajímáte o životní prostředí a chcete přispět k jeho ochraně, pak byste měli zvolit uhlíkově neutrální variantu jakýchkoli hodinek Apple Watch.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ