YouTube blokuje adblockery: Co dělat, když vám přestane fungovat blokování reklam

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

YouTube je nejpopulárnější platformou pro sledování a sdílení videí na internetu. Miliony uživatelů zde denně tráví hodiny při zábavě, vzdělávání nebo inspiraci. YouTube je také zdrojem příjmů pro tvůrce obsahu, kteří zde zveřejňují své originální videa. Ti vydělávají na reklamách, které se zobrazují před, během nebo po jejich videích.

Někteří uživatelé však reklamy považují za otravné, rušivé nebo nevhodné. Proto si instalují různé doplňky do prohlížeče, které umožňují blokovat reklamy na YouTube a jiných webech. Tyto doplňky se nazývají adblockery a jsou velmi oblíbené. Podle některých odhadů je používá až čtvrtina uživatelů internetu.

YouTube se však snaží chránit své zájmy a zájmy svých tvůrců. Proto začal blokovat některé adblockery a zobrazovat uživatelům varování, že musí vypnout blokování reklam, nebo si předplatit službu YouTube Premium, která umožňuje sledovat videa bez reklam, stahovat je do zařízení, přehrávat je na pozadí nebo při zamčené obrazovce a využívat další výhody. Cena YouTube Premium je 179 Kč měsíčně, nebo 269 Kč pro rodinný tarif, který zahrnuje až šest uživatelů. Studenti mají nárok na zvýhodněný tarif za 109 Kč měsíčně! Platbu lze provést pomocí kreditní nebo debetní karty, PayPalu nebo Google Play kreditu.

Pokud si však nechcete předplatit YouTube Premium, ani se vzdát blokování reklam, existují způsoby, jak se vyhnout blokování adblockerů na YouTube. Zde jsou některé z nich:

  • Použijte jiný adblocker. Některé adblockery jsou schopné obejít blokování YouTube a zůstat funkční. Mezi ně patří například AdBlock, AdBlock Plus, uBlock Origin nebo AdGuard. Tyto adblockery jsou dostupné jako rozšíření pro různé prohlížeče, jako je Chrome, Firefox, Safari, Opera nebo Edge. Stačí si je nainstalovat a aktivovat v nastavení prohlížeče. Některé z nich umožňují také vytvářet vlastní filtry, bílé seznamy nebo černé seznamy pro blokování nebo povolování reklam na konkrétních webech nebo kanálech.
  • Použijte jiný prohlížeč. Některé prohlížeče mají integrovanou funkci blokování reklam, kterou lze zapnout nebo vypnout v nastavení. Mezi ně patří například Brave, Opera, Vivaldi nebo Kiwi. Tyto prohlížeče jsou založeny na stejném jádru jako Chrome, takže podporují stejná rozšíření a služby. Některé z nich nabízejí také další funkce, jako je ochrana soukromí, anonymní režim, noční režim, gesta nebo synchronizace.
  • Použijte jinou aplikaci. Pokud sledujete YouTube na mobilním zařízení, můžete si stáhnout jinou aplikaci, která umožňuje blokovat reklamy na YouTube. Mezi ně patří například YouTube Vanced, NewPipe, Smart YouTube TV nebo YouTube Music Vanced. Tyto aplikace jsou modifikované verze oficiální aplikace YouTube, které odstraňují reklamy, přidávají další funkce, jako je přehrávání na pozadí, rychlost přehrávání, tmavý režim, přihlášení k účtu nebo podpora Chromecastu. Tyto aplikace nejsou dostupné na oficiálním obchodě Google Play, takže je musíte stáhnout z jiných zdrojů a povolit instalaci z neznámých zdrojů v nastavení zařízení.

Závěr

Blokování reklam na YouTube je možné, ale vyžaduje trochu úsilí a experimentování. Pokud vám reklamy na YouTube nevadí, nebo chcete podpořit tvůrce obsahu, můžete si předplatit YouTube Premium a využívat jeho výhody. Pokud vám reklamy na YouTube vadí, nebo nechcete platit za předplatné, můžete si vyzkoušet některý z výše uvedených způsobů, jak se jim vyhnout. V každém případě si užijte sledování YouTube videí bez rušení.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ