WWDC: Apple tool Game Porting Toolkit umožňuje převod všech Windows her na M1, M2 procesory

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Apple je známý svou inovací a kvalitou svých produktů, ale v oblasti počítačových her má stále co dohánět. Většina her je totiž určena pro platformu Windows a portování her na macOS je často náročné a neefektivní. To by se mělo změnit s novým balíkem nástrojů, který Apple oznámil na své konferenci WWDC 2023.

Balík nástrojů se jmenuje Game Porting Toolkit a slibuje, že pomůže vývojářům převést hry napsané v populárních herních enginech jako Unreal Engine a Unity na Mac. Podle Apple by měl být schopen automaticky převést většinu kódu a assetů her z Windows na macOS, aniž by bylo nutné provádět ruční úpravy. Nástroje také podporují optimalizaci her pro různé modely Mac, včetně těch s novými procesory Apple Silicon.

Apple tvrdí, že Game Porting Toolkit je určen pro všechny typy her, od indie titulů po AAA hry. Cílem je zvýšit dostupnost a rozmanitost her na Macu a poskytnout uživatelům lepší herní zážitek. Nástroje budou k dispozici zdarma pro registrované vývojáře Apple.

Game Porting Toolkit je zajímavým krokem od Apple, který ukazuje jeho snahu o zlepšení své pozice v oblasti počítačových her. Je otázkou, jak dobře bude fungovat a jak ho přijmou vývojáři i hráči. Pokud se osvědčí, mohl by být Game Porting Toolkit revolučním nástrojem pro rozvoj herního průmyslu na Macu.

Kdy bude tool dostupný?

Podle zdroje Apple, Game Porting Toolkit bude k dispozici zdarma pro registrované vývojáře Apple spolu s macOS Sonoma, který byl oznámen na konferenci WWDC 2023. Datum vydání macOS Sonoma zatím nebylo stanoveno, ale očekává se, že bude k dispozici na podzim roku 2023. Některé hry, které budou podporovat Game Porting Toolkit, jsou Death Stranding Director’s Cut, Stray a No Man’s Sky.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ