Tesla rozšiřuje nabídku: Model Y Long Range s dojezdem 600 km

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

V posledních letech Tesla zaznamenala významný úspěch s modelem Y, který se stal nejprodávanějším elektromobilem světa. V reakci na proměnlivý trh a rostoucí poptávku po efektivnějších vozidlech představuje Tesla novou verzi tohoto modelu s delším dojezdem a nižší spotřebou.

Prodejní úspěchy a výzvy

Loňské zlevnění modelů Tesly vedlo ke zvýšeným prodejům, ale první kvartál tohoto roku přinesl neočekávaně nízké dodávky vozidel. Nová varianta Modelu Y by mohla situaci zlepšit díky svým vylepšeným vlastnostem.

Technické specifikace

Model Y Long Range na 19palcových kolech nabízí dojezd až 600 kilometrů, zatímco verze na 20palcových kolech dosahuje 565 kilometrů. Spotřeba energie byla snížena na 14,9 kWh na 100 km, což vozidlo řadí mezi nejúspornější ve své kategorii.

Výkon

S maximální rychlostí 217 km/h a schopností zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy, Model Y Long Range je nejen úsporný, ale také výkonný. Jeho vylepšené tepelné čerpadlo a nový elektromotor navíc zvyšují efektivitu a výkon v chladnějších měsících.

Cena a dostupnost

V České republice je Model Y Long Range k dispozici za 1 189 900 Kč, což ho činí velmi atraktivním vzhledem k poskytovaným výkonům a technologiím. Základní verze modelu Y je k dispozici za nižší cenu, ale s menším dojezdem a vyšší spotřebou.

Závěr

Tesla Model Y Long Range má všechny předpoklady stát se novým favoritem na trhu elektromobilů. S kombinací delšího dojezdu, nižší spotřeby a konkurenceschopné ceny nabízí Tesla atraktivní řešení pro stále rostoucí počet zákazníků hledajících ekologickou a efektivní alternativu tradičním vozům.

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ