Svatý grál sběratelů tenisek: Air Jordan 13 „Last Dance“ v aukci Sotheby’s

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Basketbaloví fanoušci a sběratelé tenisek z celého světa nedávno sledovali vzrušující aukci Sotheby’s, na které byl prodán velmi vzácný pár Air Jordan 13 z posledního tance legendy NBA Michaela Jordana. Tyto ikonické tenisky, považované za svatý grál mezi sběrateli, byly prodány za neuvěřitelných 2,2 milionu dolarů, což potvrzuje jejich nezměrnou historickou a sběratelskou hodnotu.

Historie tenisek:

Air Jordan 13, které navrhl slavný návrhář Tinker Hatfield, se poprvé objevily na nohou Michaela Jordana během sezóny 1997-1998. Tenisky byly inspirovány šelmou – černým panterem, který symbolizuje Jordanovu neúnavnou sílu a rychlost na hřišti. Unikátní design zahrnuje speciální polstrování, které kopíruje tlapky černého pantera, a hologramové logo „Jumpman“, které připomíná zvířecí oko.

Co znamená „Last dance“?

„Last Dance“ představuje poslední sezónu Michaela Jordana s týmem Chicago Bulls, během které získali šestý titul NBA. Jordan nosil tyto tenisky během rozhodujících zápasů, čímž získaly vzácný pár Air Jordan 13 obrovskou historickou hodnotu. Tento okamžik je považován za vrchol Jordanovy kariéry a zároveň za konec jeho éry v NBA.

Aukce Sotheby’s a prodej za 2,2 milionu dolarů:

Prestižní aukční dům Sotheby’s zařadil tento vzácný pár tenisek do své nedávné aukce, kde byl prodán za ohromujících 2,2 milionu dolarů. Tato částka nejen potvrzuje jejich sběratelskou hodnotu, ale také zájem veřejnosti o dědictví Michaela Jordana. Aukce se konala online, což umožnilo fanouškům z celého světa sledovat a účastnit se této vzrušující události.

Závěrem:

Prodej vzácných Air Jordan 13 z „Posledního tance“ Michaela Jordana za 2,2 milionu dolarů na aukci Sotheby’s představuje jedinečnou událost pro sběratele tenisek a milovníky sportu. Tento historický prodej nejen zdůrazňuje nezměrnou hodnotu těchto ikonických tenisek, ale také připomíná nezapomenutelný okamžik v historii NBA a odkaz Michaela Jordana. Sběratel, který získal tyto vzácné tenisky, nyní vlastní kousek sportovní historie a předmět, který bude navždy připomínat jednoho z největších basketbalistů všech dob a jeho „Poslední tanec“ s týmem Chicago Bulls.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ