RECENZE – Super Mario Bros. (2023): Nový animovaný hit pro celou rodinu

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)
  • Název: Super Mario Bros. (2023) – CSFD profil filmu
  • Režie: Aaron Horvath, Michael Jelenic
  • Scénář: Matt Fogel
  • Hrají: Chris Pratt, Anya Taylor-Joy, Charlie Day, Jack Black, Keegan-Michael Key

Film Super Mario Bros.f (2023) přináší dlouho očekávanou adaptaci ikonické videoherní série od Nintenda. Při zpracování této klasiky režiséři Aaron Horvath, Michael Jelenic a scenárista Matt Fogel přistoupili k úkolů s respektem, ale i s odvahou zahrnout své vlastní nápady.

Příběh nás zavede do barevného světa Mushroom Kingdom, kde se Mario (Chris Pratt) a jeho bratr Luigi (Charlie Day) spojí s princeznou Peach (Anya Taylor-Joy) a Toadem (Keegan-Michael Key) v boji proti zlomyse Bowserovi (Jack Black), který se pokouší ovládnout celý království. Meledandri dokázal vykouzlit vizuálně poutavé animované prostředí, které fanoušci s radostí poznají ze svých oblíbených her.

Chris Pratt se svým hlasovým výkonem a charismatem skvěle ztvárnil postavu Maria a společně s Charliem Dayem jako Luigim vytvořili přesvědčivý bratrský pár. Jack Black jako Bowser poskytl dostatek komických momentů, zatímco jeho zlá povaha nezůstala opomíjena. Keegan-Michael Key jako Toad a Anya Taylor-Joy jako princezna Peach rovněž podali výborné výkony.

Scénář filmu nabízí dostatek humoru, akce a dobrodružství, které udrží diváky připoutané k obrazovce. Horvath a Jelenic dokázali zahrnout několik hlubších témat, jako je rodina a přátelství, aniž by se film stal příliš těžkopádným.

Co se týče vizuální stránky, animace je kvalitní a detailní, což umožňuje divákovi zcela ponořit se do tohoto fantastického světa. Hudba, kterou složil Danny Elfman, podtrhuje důležité momenty filmu a obsahuje několik známých motivů z původních her.

 

Ačkoliv film Super Mario Bros. (2023) není bez chyb a některé scény mohou působit trochu překombinovaně, celkově se jedná o zábavnou a napínavou podívanou, kterou si užijí nejen fanoušci klasické videoherní série, ale i diváci, kteří se s Mariem a jeho přáteli setkávají poprvé. Film je také nápaditým příkladem toho, jak správně adaptovat videoherní předlohu na velkém plátně, což bylo v minulosti často problematické.

Super Mario Bros. (2023) je velkolepým poctou ikonické hře a zároveň nabízí svěží zážitek pro novou generaci diváků. Díky silnému hlasovému obsazení, příjemnému humoru, vizuálnímu zpracování a zábavnému příběhu je tento film skvělým zážitkem pro celou rodinu.

Celkové hodnocení: 4 z 5 hvězdiček

SUMMARY:

Super Mario Bros. (2023) je výborným příkladem toho, jak přinést oblíbené videoherní postavy do života a nabídnout zábavu pro diváky všech generací. I když některé momenty mohou působit překombinovaně, celkově film dokázal uchovat ducha původní hry a zároveň přinést něco nového a originálního. Vřele doporučuji tento film jak fanouškům klasické videoherní série, tak i těm, kteří hledají zábavný rodinný film.

Slevové kupóny

Níže najdete TOP slevové kupóny, které můžete využít pro nákup vánočních dárků. Pokud chcete vidět další, klikněte na Zobrazit více slevových kupónů.

NOTINO.CZ

Časově omezeno Slevový kupón
-11%
Slevový kód - 11% SLEVA NA NOTINO.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 11% na VŠE! Oslavte SINGLES DAY!
Zobrazit kód
Sleva Výprodej
-75%
Týdenní akce na dekorativní kosmetiku na NOTINO.cz
Každý týden pro vás vybírají zajímavé dekorativní kosmetické produkty za velmi atraktivní ceny se slevou až 75 %.
Zobrazit slevu

FOOTSHOP.CZ

Pouze u nás Slevový kupón
-7%
Slevový kód - 7% SLEVA NA FOOTSHOP.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 7% slevu na všechny nezlevněné produkty na Footshop.cz. Nejvýhodněji ve Footshop aplikaci.
Zobrazit kód

QUEENS.CZ

Exluzivně Slevový kupón
-10%
Slevový kód - 10% SLEVA NA QUEENS.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 10% slevu na všechny nezlevněné produkty na Queens.cz.
Zobrazit kód

TOP ♡ BRANDS

TOP ♡ SNEAKERS

TOP ♡ SHOPS

Koukněte na naše recenze e-shopů a vyberte si ten nejlepší.

TOP ♡ KATEGORIE

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ