6 nejikoničtějších tenisek Vans

Sdílejte článek:
5/5 - (3 votes)

Víte, jaké sneakers se staly za více než 50 let fungování brandu Vans největšími ikonami? V tomto článku se dozvíte odpovědi. Sneakers byznys není žádné peříčko a zákazníci jsou velmi přelétaví, nové siluety stále přicházejí, ale když se udělají pořádně a nadčasově, vydrží i 50 let. Vybrat 6 modelů není vskutku nic jednoduchého. My se o to však pokusili. Jestli úspěšně? To už necháme na Vašem posouzení, přesvědčte se sami:

Vans AUTHENTIC

Silueta Vans Authentic debutovala již v roce 1966, je to tedy plných 52 let. Byla to doba, kdy počítače byly velké jako tělocvičny, telefony měly sluchátko, internet neexistoval a Studená válka byla v plném proudu. I přes to, že utekl pořádný kopec vody, Vans Authentic jsou tu pořád s námi a drží se velmi úspěšně. Stále se jedná o jeden z nejprodávanějších modelů značky. Tenisky Vans Authentic se staly velmi oblíbené mezi amaterskými i profi skejťáky, což platí dodnes.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

Vans ERA

Sneakers Vans Era debutovaly v roce 1976. Tento populární model navrhli profesionální skejťáci Tony Alva and Stacy Peralta. Byl to také první model této kalifornské značky, který měl logo „OFF THE WALL“, které se postupem času stalo standardem a poznávacím znamením tenisek Vans.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

Vans CLASSIC SLIP-ON

Tento model je asi vůbec nejznámější bota od Vans. Když se řeknou tenisky Vans, většina lidí Vám popíše právě tento model s černobílou mozaikou, která se dá jednodušše nazout i na bosou nohu. Vrchol popularity model zažil v roce 1982, kdy byl do kin uveden film Zlaté časy na Ridgemont High, kde ho nosil charakter Jeff Spicoli, kterého ztvárnil herec Sean Penn.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

Vans OLD SKOOL

Další z ikonických modelů. Vans Old Skool jsou prvními teniskami, kde se objevilo logo Jazz Stripe, které náhodně namaloval zakladatel značky Paul Van Doren. Jestliže se chcete o modelu dozvědět více nebo přemýšlíte o koupi, přečtěte si naší ultimátní recenzi. Našli jsme 12 důvodu, proč si pořídit zrovna Vans Old Skool.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

Vans SK8-HI

Tenisky Vans Sk8-Hi spatřily světlo světa v roce 1978. Model byl odpovědí na volání skejťáků po kotníkových sneakers, které by lépe držely chodidlo a předcházely tak zraněním.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

Vans CHUKKA LOW

Nejnovější model z nabídky, který byl na trh uveden roku 2006. Na návrhu siluety spolupracoval tým Vans Skate Amateur, který se nechal inspirovat legendárním modelem Authentic. Na trhu jsou sneakers s různou povrchovou úpravou, ať už se jedná o semiš, džínovinu, textílie či kůži. Velmi populární a prodejně velmi úspěšné se staly i speciální edice, například s firmou Nintendo.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

Kde nakoupit?

Máte nutkání vlastnit jeden nebo klidně všechny z výše uvedených modelů? Mrkněte na největší výběr tenisek od Vans na českém internetu, který najdete na e-shopu Footshop.cz.

Bonus na závěr, mrkněte jak se v současné době tyto ikonické modely vyrábí. Továrna Vans ve videu vyprodukuje každý rok neuvěřitelných 70 až 85 milionů párů bot. Video trvá kolem 3 minut a rozhodně se jedná o dobře strávený čas.

Akce a slevové kupóny (aktualizováno dnes)

- 7 % na tenisky, steetwear a doplňky (Aktuální)
Kupón

Promo kód dává zákazníkům 7% slevu na zboží za plnou cenu. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less

Nejoblíbenější značky

Sdílejte článek:

Okomentovat článek