Recenze e-shopu Balando.cz: Podvod nebo výhodný nákup?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
3.2/5 - (8 votes)

Pokud hledáte zajímavé a levné zboží pro dům a zahradu, může vás zaujmout e-shop Balando.cz. Jedná se o čínský internetový obchod, který nabízí široký sortiment produktů od oblečení a doplňků po hračky a školní potřeby. V tomto článku se podíváme na to, co prodávají, jaké mají platební a obchodní podmínky, jaké jsou zkušenosti zákazníků a jaké jsou výhody a nevýhody nakupování v tomto e-shopu.

Co prodávají?

Balando.cz je e-shop, který funguje jako zprostředkovatel mezi zákazníky v České republice a dodavateli z Asie. To znamená, že nevlastní žádné skladové prostory ani zboží, ale pouze přeprodává produkty, které objednává od svých partnerů. Sortiment je velmi pestrý a obsahuje různé kategorie, jako jsou:

 • Vánoční věci: ozdoby, světýlka, stromečky, adventní kalendáře, punčochy, dárkové balení a další.
 • Oblečení a doplňky pro ženy i muže: boty, bundy, hodinky, šperky, kabáty, saka, kabelky, peněženky, batohy, overaly, plavky, sukně, šaty, pánské obleky, teplákové soupravy, spodní prádlo a další.
 • Dětské zboží: hračky, kalhoty, tepláky, školní potřeby (školní batohy), dětské soupravy, potřeby pro batolata a kojence.
 • Hračky: stavebnice (lego), figurky, panenky, hry a hádanky, antistresové hračky a další.

Zboží je prezentováno na fotografiích s popisem a cenou. Ceny jsou uvedeny v českých korunách a jsou obvykle nižší než v běžných obchodech. To je dáno tím, že se jedná o produkty nízké kvality nebo padělky známých značek.

Jaké mají platební a obchodní podmínky?

Pokud se rozhodnete nakoupit v e-shopu Balando.cz, musíte si být vědomi několika rizik a nevýhod. Jednou z nich je platební metoda. E-shop akceptuje pouze platbu kartou nebo přes PayPal. To znamená, že nemůžete platit dobírkou ani na fakturu. Pokud zaplatíte kartou nebo přes PayPal, musíte si ověřit bezpečnost transakce a ochranu vašich osobních údajů.

Dalším problémem je dodací lhůta. E-shop uvádí na svých stránkách, že objednávky vyřizuje okamžitě a že dodací lhůta je maximálně 365 dní. To je velmi dlouhá doba na to, abyste dostali své zboží. Navíc e-shop nenabízí žádnou možnost sledování zásilky ani informace o tom, kde se vaše objednání nachází. Mnoho zákazníků si stěžuje na to, že jim zboží nikdy nedorazilo nebo dorazilo poškozené nebo jiné než objednané.

Pokud jste nespokojeni se svým nákupem nebo chcete zboží vrátit, narazíte na další překážku. E-shop totiž neumožňuje odstoupení od kupní smlouvy ani reklamaci. Provozovatel e-shopu ani český agent, který má sídlo na Praze 1, není odpovědný za kvalitu zboží ani za jeho dodání. Pokud se pokusíte kontaktovat zákaznickou podporu, buď nedostanete žádnou odpověď, nebo vám bude řečeno, že musíte řešit problém s dodavatelem z Asie. To je velmi obtížné a nákladné, navíc dodavatel nemusí respektovat evropská spotřebitelská práva ani ochranu osobních údajů.

Jaké jsou zkušenosti zákazníků?

Pokud si přečtete recenze a hodnocení zákazníků, kteří nakoupili v e-shopu Balando.cz, uvidíte, že většina z nich je negativní. Zákazníci si stěžují na to, že:

 • Zboží jim nikdy nedorazilo nebo dorazilo po několika měsících.
 • Zboží bylo jiné než na fotografiích, například jiné barvy, velikosti, materiálu nebo designu.
 • Zboží bylo poškozené, špinavé, roztrhané nebo vadné.
 • Zboží bylo padělek nebo napodobenina známé značky.
 • Zákaznická podpora byla nedostupná, neochotná nebo nekompetentní.
 • Reklamace nebyla možná nebo nebyla vyřešena.
 • Peníze za vrácené zboží nebyly vráceny.

Někteří zákazníci dokonce uvádějí, že se jim podařilo zjistit, že e-shop Balando.cz je podvod a že provozovatel používá falešné údaje a adresy. Někteří také varují před tím, že e-shop může zneužít vaše osobní údaje nebo platební informace.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Z výše uvedeného je zřejmé, že nakupování v e-shopu Balando.cz má více nevýhod než výhod. Jedinou možnou výhodou je nižší cena zboží, která může být lákavá pro některé zákazníky. Nicméně cena není jediným kritériem při výběru produktů. Důležitá je také kvalita, spolehlivost, bezpečnost a zákaznická spokojenost. V těchto ohledech e-shop Balando.cz selhává.

Nevýhody nakupování v e-shopu Balando.cz jsou:

 • Riziko platebního podvodu nebo zneužití osobních údajů.
 • Dlouhá a nejistá dodací lhůta.
 • Nemožnost sledování zásilky.
 • Nemožnost odstoupení od kupní smlouvy nebo reklamace.
 • Nekvalitní, poškozené nebo padělané zboží.
 • Nedostupná, neochotná nebo nekompetentní zákaznická podpora.

Závěr

E-shop Balando.cz je čínský internetový obchod, který nabízí široký sortiment produktů pro dům a zahradu. Nicméně jeho nabídka je velmi riziková a neprofesionální.

Zákazníci si stěžují na to, že zboží jim nikdy nedorazilo nebo dorazilo poškozené nebo jiné než objednané, že zákaznická podpora byla nedostupná nebo neochotná a že reklamace nebyla možná nebo nebyla vyřešena. Někteří zákazníci dokonce tvrdí, že e-shop Balando.cz je podvod a že provozovatel používá falešné údaje a adresy. Z toho vyplývá, že nakupování v e-shopu Balando.cz je velmi rizikové a nedoporučujeme ho.

Pokud chcete nakupovat online, raději si vyberte jiný e-shop, který má dobré recenze, transparentní obchodní podmínky, spolehlivou dodávku a kvalitní zákaznickou podporu. Takové e-shopy najdete například na portálu Heureka.cz, kde můžete porovnat ceny, nabídky a hodnocení různých prodejců. Heureka.cz je největší a nejpopulárnější srovnávač cen a produktů v České republice. Na Heureka.cz si můžete vybrat z více než 30 milionů produktů od více než 40 tisíc ověřených obchodů.

Doufáme, že vám tento článek pomohl se rozhodnout, zda nakupovat v e-shopu Balando.cz nebo ne. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, napište nám do komentářů. Děkujeme za přečtení a přejeme vám šťastné nakupování!

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ