Recenze ČD.cz: zkušenosti s nákupem, jak platit, jak vrátit nebo reklamovat jízdenku?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

cd.cz je oficiální eshop Českých drah, kde si můžete koupit jízdenky, rezervace, zájezdy, dárkové poukazy, suvenýry a další produkty související s cestováním vlakem. V této recenzi se podíváme na to, co nabízí cd.cz, jaké jsou platební a obchodní podmínky, jak vrátit nebo reklamovat zboží a jaké jsou zkušenosti zákazníků. Také zhodnotíme výhody a nevýhody tohoto eshopu.

Co prodává cd.cz?

cd.cz prodává následující produkty:

 • Jízdenky: Můžete si koupit jízdenky pro vnitrostátní i mezinárodní spoje, včetně slev a speciálních nabídek. Jízdenky si můžete vytisknout nebo uložit do mobilní aplikace Můj vlak (velmi doporučujeme aplikaci stáhnout a začít používat). Můžete také koupit jízdenky pro skupiny, cyklisty nebo zvířata.
 • Rezervace: Můžete si rezervovat místo ve vlaku, včetně lůžkových a lehátkových vozů. Rezervace si můžete vytisknout nebo uložit do mobilní aplikace Můj vlak. Rezervace jsou platné pouze společně s jízdenkou.
 • Zájezdy: Můžete si koupit zájezdy po České republice i zahraničí, které zahrnují dopravu vlakem, ubytování a další služby. Zájezdy si můžete vybrat podle destinace, typu, délky nebo ceny.
 • Dárkové poukazy: Můžete si koupit dárkové poukazy na jízdenky, rezervace nebo zájezdy. Dárkové poukazy jsou platné jeden rok od data vydání a lze je uplatnit na cd.cz nebo na pokladnách Českých drah.
 • Suvenýry: Můžete si koupit suvenýry související s vlaky, jako jsou modely, trička, hrnky, magnetky, plakáty nebo knihy. Suvenýry si můžete nechat doručit poštou nebo osobně vyzvednout na vybraných stanicích.

Jaké jsou platební a obchodní podmínky?

cd.cz nabízí následující platební možnosti:

 • Platba kartou: Můžete platit platebními kartami Visa, Mastercard, Maestro nebo Diners Club. Platba je provedena online přes zabezpečený platební systém.
 • Platba převodem: Můžete platit bankovním převodem na účet Českých drah. Platba musí být provedena do 3 pracovních dnů od objednání. Potvrzení o platbě musíte předložit při nástupu do vlaku nebo při vyzvednutí zboží.
 • Platba dobírkou: Můžete platit dobírkou při doručení zboží poštou. Platba je provedena hotově při převzetí zásilky.
 • Platba hotově: Můžete platit hotově při osobním vyzvednutí zboží na vybraných stanicích.

cd.cz dodržuje následující obchodní podmínky:

 • Dodací lhůta: Dodací lhůta pro jízdenky a rezervace je okamžitá, pokud si je vytisknete nebo uložíte do mobilní aplikace. Dodací lhůta pro zájezdy je 14 dnů před odjezdem, pokud si je vyzvednete na pokladně Českých drah. Dodací lhůta pro suvenýry je 7 dnů od objednání, pokud si je necháte doručit poštou, nebo 3 dny od objednání, pokud si je vyzvednete osobně.
 • Odstoupení od smlouvy: Máte právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od doručení zboží nebo uzavření smlouvy o zájezdu, pokud nebylo zboží použito nebo zájezd započat. Odstoupení musíte oznámit písemně na adresu Českých drah nebo elektronicky na e-mail cd@cd.cz. Zboží musíte vrátit nepoškozené a nepoužité do 14 dnů od odstoupení. Náklady na vrácení zboží hradíte sami. Peníze vám budou vráceny do 14 dnů od obdržení zboží nebo potvrzení o odstoupení.
 • Vrácení jízdenky nebo rezervace: Můžete vrátit jízdenku nebo rezervaci do 15 minut před plánovaným odjezdem vlaku, pokud jste ji nevyužili. Vrácení musíte požádat online na cd.cz nebo na pokladně Českých drah. Za vrácení se účtuje poplatek 10 % z ceny jízdenky nebo rezervace, minimálně 50 Kč a maximálně 500 Kč. Peníze vám budou vráceny stejným způsobem, jakým jste zaplatili.
 • Reklamace zboží: Máte právo reklamovat zboží, které je vadné nebo nesplňuje objednané parametry. Reklamaci musíte podat do 24 měsíců od doručení zboží. Reklamaci musíte oznámit písemně na adresu Českých drah nebo elektronicky na e-mail cd@cd.cz. Zboží musíte odeslat společně s dokladem o koupi a popisem vady. Náklady na odeslání zboží hradí České dráhy. Reklamaci vám vyřídí do 30 dnů od obdržení zboží. Můžete požadovat opravu, výměnu, slevu nebo vrácení peněz.

Jaké jsou zkušenosti zákazníků?

Zákazníci cd.cz mají různé zkušenosti s tímto eshopem. Na internetu lze najít jak pozitivní, tak negativní hodnocení. Mezi časté výhody patří:

 • Snadné a rychlé objednání: Zákazníci oceňují, že si mohou koupit jízdenky, rezervace nebo zájezdy online bez nutnosti čekat na pokladně nebo automatě. Také chválí možnost uložit si jízdenky do mobilní aplikace a nemuset je tisknout.
 • Široká nabídka: Zákazníci jsou spokojeni s tím, že si mohou vybrat z mnoha destinací, typů vlaků, cenových kategorií a dalších služeb. Také ocenili možnost koupit suvenýry související s vlaky.
 • Slevy a akce: Zákazníci rádi využívají slev a akce, které nabízí cd.cz, jako jsou například jízdenky za 1 Kč, dětské jízdenky zdarma, dárkové poukazy na zájezdy nebo slevy pro seniory, studenty a rodiny. Také oceňují možnost kombinovat různé slevy a nabídky.

Mezi časté nevýhody patří:

 • Problémy s platbou: Někteří zákazníci si stěžují, že se jim nepodařilo zaplatit kartou online, nebo že se jim strhla dvojitá částka z účtu. Také někteří zákazníci uvádějí, že se jim nepodařilo uplatnit dárkový poukaz nebo slevový kód.
 • Problémy s dodáním: Někteří zákazníci si stěžují, že se jim nedodalo zboží včas, nebo že se jim dodalo poškozené nebo jiné zboží, než si objednali. Také někteří zákazníci uvádějí, že se jim nepodařilo vyzvednout zboží na stanici, protože nebylo k dispozici nebo bylo vyprodané.
 • Problémy s vrácením nebo reklamací: Někteří zákazníci si stěžují, že se jim nepodařilo vrátit nebo reklamovat zboží, protože nesplňovali podmínky pro odstoupení od smlouvy nebo reklamaci. Také někteří zákazníci uvádějí, že se jim nepodařilo dostat peníze zpět, nebo že museli dlouho čekat na vyřízení reklamace.

Jaké jsou výhody a nevýhody cd.cz?

Z výše uvedených informací a zkušeností lze shrnout následující výhody a nevýhody cd.cz:

Výhody:

 • Snadné a rychlé objednání
 • Široká nabídka
 • Slevy a akce

Nevýhody:

 • Problémy s platbou
 • Problémy s dodáním
 • Problémy s vrácením nebo reklamací

Závěr

Cd.cz je oficiální eshop Českých drah, kde si můžete koupit různé produkty související s cestováním vlakem. Cd.cz nabízí několik platebních možností a dodržuje obchodní podmínky. Zákazníci cd.cz mají různé zkušenosti s tímto eshopem, které se liší podle toho, jak proběhla jejich objednávka, dodání, vrácení nebo reklamace. Ale jako celek funguje velmi dobře a ve spojení s mobilní aplikací se jedná o mocného pomocníka, který vám zpříjemní cestování vlakem po českých luzích a hájích. Doufáme, že vám tato recenze pomohla rozhodnout se, zda je cd.cz pro vás vhodný eshop.

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ