Příběh značky Nike

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (3 votes)

Značku Nike zná dnes patrně každý. Oblíbené logo „s fajfkou“ můžeme vidět na sportovní obuvi, oblečení i doplňcích. Tuto sportovní značku si oblíbili lidé po celém světě. S trochou nadsázky lze říci, že tato značka doslova změnila svět sportovní módy. Společnost čerpá ze své dlouholeté tradice. Pojďme si připomenout, jak to celé začalo.

Založení značky Nike

Příběh této značky se píše od roku 1957. Společnost Nike byla založena v americkém městě Eugene. Právě v tomto městě se nachází atletický stadion oregonské univerzity. Nebyla tedy velká náhoda, že se zde setkali dva budoucí zakladatelé značky Nike, kterými byli běžec středních tratí Phil Knight s Billem Bowermanem, který se stal zároveň jeho trenérem.

Láska ke sportu byla tak silná, že netrvalo dlouho a vznikl nápad k vytvoření kvalitní sportovní obuvi. Právě vhodná obuv je základem úspěchu. Knight v roce 1962 vycestoval do Japonska, aby zde oslovil jednoho z výrobců sportovní obuvi společnosti Onitsuka – byl jím výrobce bot Tiger. Ačkoliv výrobní náklady byly velmi nízké, vznikly velmi kvalitní boty, které šly na odbyt. Japonci projevili zájem o prodej této obuvi do Ameriky.

Phil se svým trenérem se snažili obuv maximálně přizpůsobit potřebám běžců. Důraz byl kladen na lehkost, kvalitní odpružení a maximální komfort. Zkoušeli různé experimenty, aby obuv byla co nejpohodlnější a splňovala tak všechny jejich požadavky.

Značka světových šampiónů

Značka Nike se dostala do povědomí především díky světoznámým sportovcům, kteří na obuv a vybavení od tohoto výrobce nedají dopustit. Patří mezi ně například Steve Prefontaine, Lance Armstrong, Michael Jordan, Andre Agassi, John McEnroe, Pete Sampras, Michael Johnson, Tiger Woods, Ronaldo, Cristiano Ronaldo a jiní. Za Českou republiku bychom mohli zmínit například Báru Špotákovou, Milana Baroše či Tomáše Rosického. Společnost Nike je také neodmyslitelně spojena s tenisem.

Obuv Nike není určena pouze pro sportovce, ale prakticky pro každého, kdo touží po kvalitě a hledá stylový design. S touto značkou zkrátka nemůžete šlápnout vedle.

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ