Pozor na padělky známých značek

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (6 votes)

Adidas, Puma, Nike, Vans – známí výrobci, kteří přinášejí kvalitní a stylovou sportovní módu a obuv. Za kvalitu a značku si však připlatíme. Není divu, že slávy těchto značek využívají padělatelé, kteří se snaží nelegálně vydělávat. Zajímavostí je, že mezi nejčastěji padělanou značkou se objevily také boty Sneaker.

Jak poznat padělky od těch pravých?

Chcete si koupit kvalitní boty a místo toho narazíte na padělek? Jak vlastně odhalit, že se jedná skutečně o značku, za kterou jste zaplatili? Základním vodítkem bývá cena. Padělatelé často prodávají své zboží velmi „výhodně“ až za směšné částky. Dalším vodítkem je kvalita, která je poznat na první pohled. Typický zápach obuvi, který vzniká při nesprávném skladování, u značkových bot nenajdete. Popraskaný materiál nebo sedřená barva, to jsou další varovné body, kterých je třeba se držet.

Padělky mohou ohrozit naše zdraví

Ještě horší, než samotné finance je skutečnost, že padělky často nesplňují základní parametry kvality, a to nejen samotného designu, ale také komfortu a provedení. Mohou vašim nohám hodně uškodit, neboť nedrží správně klenbu a často ani velikostní tabulky na štítku neodpovídají.

A nezapomínejte, že často ani logo není zcela stejné, jako má originál. Obecně platí, že čím více pruhů, tím více Adidas a něco na tom skutečně bude. S padělky se nejčastěji setkáte na tržnicích nebo v kamenných obchodech, kde se prodává určitý mix všeho za velmi nízké ceny. Naštěstí v kamenných obchodech se s padělky setkáte jen výjimečně díky častým kontrolám. Opatrní buďte zejména v případě internetových obchodů. Dejte přednost těm, které jsou ověřeny zákazníky a mají kladné recenze a bohatší historii.

Jak se vyhnout nákupu padělků?

  • Nakupujte pouze u prověřených prodejců jako je Footshop.cz, Queens.cz či oficiální weby výrobců
  • Cena je příliš nízka, než aby to mohl být originál, pak tady asi něco nehraje
  • Originální model těžko koupíte před oficiálním datem releasu
  • Zboží je zabaleno v originální krabici a ne třeba v sáčku.
    • Krabice obsahuje čárový kód, velikost, sériové číslo, značku, název modelu a colorway
  • Kvalita! Je dobré kouknout na boty a prozkoumat kvalitu provedení a materiálů
Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ