Příběh značky New Balance

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
4.7/5 - (3 votes)

Oblíbená značka New Balance vyniká velmi pestrou historií a přináší doslova kultovní tenisky, které udávají trendy. Společnost byla založena v roce 1905 v Bostonu. Za jejím vznikem stojí J. Riley, který chtěl pomoci lidem, jež trápily problémy s chodidly. Vynalezl zdravotní obuv, která byla pohodlná a dobře vypadala. Zajímavostí je, že inspiraci hledal ve výběhu, kde pozoroval kuřata. Nemohl pochopit, jak mohou na takto tenkých nožičkách udržet rovnováhu. Pojďme si přiblížit pestrou historii světoznámé značky.

Jak to celé začalo

Na počátku 20. století Založil William J. Riley malovýrobnu kvalitní a zdravotní obuvi. Vynalezl speciální nártní podpůrné oblouky, které se vkládaly do boty a napomáhaly zlepšit tvar chodidla. Tato obuv si získala velmi rychle popularitu mezi zákazníky. Později zařadil do svého sortimentu také zdravotní obuv na předpis.

Společnosti se dařilo a v roce 1934 přibral Riley obchodního partnera, kterým se stal Artur Hall, jenž měl s výrobou zdravotní obuvi zkušenost. Společnými silami vyráběli zdravotnickou obuv určenou nejen „obyčejným“ lidem, ale pro policisty, záchranáře a zdravotníky. Obuv New Balance byla určena především lidem, kteří museli stát dlouhé hodiny na nohou.

Dalším důležitým mezníkem byl rok 1954, kdy Artur předává firmu své dceři a jejímu manželovi – manželům Kiddovým. Ti pokračovali v jeho šlépějích až do doby, kdy spatřil světlo světa model Trackster. Pod tímto názvem se ukrývá první výkonnostní bota na světě, která disponovala zvlněnou podrážkou a byla v nabídce v různých šířkách. Velmi rychle si ji oblíbili běžci a ostatní sportovci.

V roce 1970 odkoupil společnost mladičký Jim Davis, který pokračoval ve stejné filozofii.

New Balance přes 110 let na trhu

Je to již více než 100 let, kdy byla tato značka založena a stále se těší velké popularitě. Hlavním cílem je, že přináší stále nové kolekce, které budou vyhovovat všem skupinám zákazníků. V portfoliu společnosti najdeme běžeckou i walkingovou obuv. Důraz je kladen na kvalitu a komfort. New Balance je považována za jedničku v atletickém obuvnickém průmyslu. Američané ji řadí na druhou příčku mezi obchody s obuví v USA.

Většina sportovních značek platí špičkovým sportovcům za to, že propagují jejich značku. New Balance to však nedělá. Místo toho raději investuje peníze do inovace a modernizace. Málokdy se tedy setkáte s reklamou na tuto společnost. Není tak viditelná, jako Nike nebo Adidas, přesto přináší stejně kvalitní sportovní obuv a díky mnohaletým zkušenostem se na ni můžete spolehnout.

[inbound_button font_size=“20″ color=“#11d05a“ text_color=“#ffffff“ url=“https://sneakerstenisky.cz/new-balance-vyber“ width=““ target=“_self“]New Balance na Footshop.cz[/inbound_button]

Jaká je filozofie firmy?

New Balance přináší obuv, která je specifická v mnoha ohledech. Více než stoletá tradice je zkrátka znát. Společnost klade důraz na domácí výrobu a týmovou práci. Každý pár obuvi je originál vyrobený pro lidi, kteří hledají něco víc než jen obyčejnou obuv. Pod taktovkou této značky vznikly nejlehčí tréninkové boty NB 890. New Balance se drží toho, že kvalitní minimalistické obutí může zesílit cit pro povrch a zlepšit kontrolu pohybu.  Každý rok přináší nové modely, které jsou něčím výjimečné a jedinečné.

Trackster se stal hitem mezi sportovci. Právě vynalezení první běžecké boty přineslo této značce obrovskou popularitu. V současné době je společnost uznávaná nejen díky obuvi, ale přináší také vkusné a originální oblečení vhodné pro různé příležitosti. Na své si přijdou nejen dospělí, ale také děti. Postupem času společnost rozšířila svou nabídku o outdoorové a pracovní boty a oblečení.

Abychom to tedy shrnuli. Značka New Balance přináší tu nejkvalitnější obuv a je vhodná i pro ty nejnáročnější zákazníky.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ