Příběh Virgila Abloha: Od architekta k řediteli módního domu Louis Vuitton

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Virgil Abloh patří k jednomu z nejvíce skloňovaných jmen moderní pop kultury a světa módy. Jeho oblečení si oblékají hvězdy nejvyšších formátů a spolupráce se značkou Nike je jasným důkazem toho, že se nejedná o obyčejného blázna do umění. Tento fakt potvrzuje i aktuální ředitelování pro pánskou kolekci Louis Vuitton, do které byl jmenován začátkem roku 2018.

PRVNÍ KROKY VIRGILA ABLOHA

Virgil Abloh se narodil v roce 1980 ghanským přistěhovalcům. Jako dospívající kluk miloval hudbu a skateboarding a dodnes s láskou tvrdí, že kapely jako Nirvana, Beastie Boys nebo Wu-Tang Clan byly jeho první inspirací a kontaktem se světem módy. 

Jeho nadšení pro svět skateboardingu se nevytratilo ani s nástupem na střední školu a fascinace grafikou se spolu s ním jen stupňovala (v rámci studia se dokonce odhodlal spolu se svým kamarádem nakreslit tenisky a poslat je společnosti Nike).

Jeho přímý kontakt se světem módy byl ale ještě příliš daleko. Na přání svého otce Virgil vystudoval svatební bakalářský obor a následně pokračoval na architekturu, kde získal titul magistra.

Po škole začal Abloh přispívat na blogu Brilliance, který přinášel informace o všem, co se děje ve světě a zároveň se odklonil od představy architekta a místo toho se stal zaměstnancem sítotisku v Chicagu.

Zásadní zlom v kariéře přišel ve Virgilových dvacetidvou letech, kdy přijal nabídku stát se tvůrčím poradcem Kanya Westa. 

SPOLUPRÁCE S IKONOU KENYA WESTEM

Netrvalo dlouho a West se stal ikonou populární hudby. Příval fanoušků byl nezměrný a tak se po boku Virgila Abloha rozhodli poprvé dobýt Pařížský týden módy.

Jejich přijetí v módním světě ale nebylo ze začátku pozitivní. Módní domy si v době před více jak deseti léty držely jistý konzervativní standard a příchod dvou rapujících „bláznů“ byl pro většinu z nich šokující.

Jejich vášeň pro kreativitu ale neznala mezích a tak i přes ne úplně pozitivní přijetí se rozhodli ve své dráze pokračovat. Na řadu přišly další veletrhy doprovázené extravagantním vystupováním, díky kterým se West i Abloh stali jednoduše zapamatovatelnými.

OD PYREX VISION K OFF-WHITE

PYREX VISION

Od roku 2012 se začal Abloh zaměřit na svou vlastní fashion kariéru. Jeho prvním počinem byl Pyrex Vision, značka, která vycházela z triček Ralph Lauren a doplňovala je o vlastní design. Pyrex ale skončil o rok později v roce 2013 a tak se Abloh rozhodl pro založení úplně nové streetové značky Off-White.

BEENTRILL

Pyrex Vision ale nebyla jediná značka, kde se Abloh realizoval. Za své rozhodně stojí zmínit i BeenTrill, který byl vytvořen spolu s Matthewem Williamsem a zaměřoal se primárně na módu DJ. BeenTrill následně prodali společnosti Pac-Sun, což Virgila motivovalo k jeho nejdůležitějšímu kroku kariéry.

OFF-WHITE

Ano, řeč je o značce Off-White, kterou Virgil založil ještě téhož roku se skupinou New Guards Group. Vize Off-White byla jasná – vytvořit módu, která je hranicí mezi klasickým streetovým oblečením a vysokou módou, kterou můžete vídat na přehlídkových molech.

Záměr se Virgilovi jednoznačně povedl a dnes je značka Off-White ikonou, kterou nosí obyčejní, ale i velmi populární osobnosti moderního světa.

NOVÁ PŘÍLEŽITOST S NIKE

Od založení Off-White kariéra Virgila jen vzkvétala a vzkvétá. O pár let později, v roce 2017, začal slavný designer spolupracovat se značkou IKEA a na konci téhož roku podepsal spolupráci se značkou Nike.

Díky tomu na svět přišly „THE TEN“ – deset klasických siluet, které Virgil vzal a vtiskl do nich svou jedinečnou vizi. Prodeje byly strhující a i dnes patří tenisky s kolekce „THE TEN“ mezi jedny z nejúspěšnějších za posledních pár let. Nike se rozhodl ve spolupráci s Virgilem pokračovat a dostal tak možnost navrhnout tenisky pro slavnou tenisku Serenu Williamsovou. Díky vysokým prodejům a zájmu veřejnosti se stal Virgil jednoznačně ikonou značky a zároveň i největší konkurencí svého kamaráda a mentora Kanye Westa (Adidas Yeezy).

VIRGIL ABLOH & LOUIS VUITTON

Virgil Abloh je živý důkaz toho, že poctivá práce a vášeň nese své ovoce a v roce 2018 se stal ředitelem pánské kolekce Louis Vuitton! 

Michael Burke, generální ředitel Louis Vuitton, sledoval Virgilovu cestu od roku 2016, kdy si poprvé všiml jeho přirozené kreativity a avantgardního sylu. Jeho nabídka na jmenování do pozice ředitele pánské kolekce byla proto pro Burkeho jasnou volbou.

Jak se budou nadále vyvíjet cesty Virgila Abloha nevíme, ale jedno je jisté – určitě o něm zase brzy uslyšíme!

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ