Příběh kultovní značky Converse

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Obuv Converse můžeme bez nadsázky označit jako boty, které změnily svět módy. Conversky jsou zkrátka jedinečné. Příběh značky se píše již od roku 1908. Zakladatelem značky je Maher Converse, který dal své značce i jméno. V městečku Malden v Massechusetts založil továrnu, které dal název Converse Rubber Shoe Company. Nejprve se zaměřoval na klasické gumové podrážky pro pracovní obuv. O pár let později se výroba zaměřila na klasické dámské, pánské i dětské boty s gumovou podrážkou. Historie značky Convers neodmyslitelně spjata se sportovní obuví.

V roce 1917 spatřily světlo světa dnes již kultovní basketbalové tenisky Converse All Stars. Velkou reklamu značce udělal známý basketbalový hráč Chuck Taylor a popularita tenisek stále rostla. Každý basketbalový hráč musel mít své Conversky. Později za války tuto obuv používali vojáci, kteří hledali především komfort. Po válce si boty získaly pozornost atletických i basketbalových týmů a jejich obliba stále rostla. Nosili je prakticky všichni, takový Curt Cobain a členové skupiny The Beatles na ně zkrátka nedali dopustit.

Spojení dvou významných značek

Zlom nastává v roce 2003, kdy značku Converse kupuje jiný sportovní velikán – NIKE. Spojení těch dvou velkých značek získává zcela nové rozměry. Značka rozšířila svůj sortiment a vyjma tenisek přináší také oblečení. V současné době patří mezi přední designéry a výrobce kvalitní obuvi pro ženy, muže i děti. Produkty jsou zastoupeny ve streetové i hudební módě. Na vzniku jednotlivých modelů se podílí světoví návrháři, mezi které patří například John Varvatos. Converse se soustředí na ležérní a nadčasový design, přináší pestrý výběr z barev, tvarů i vzorů.

A co vy, máte doma alespoň jedny Conversky? Pokud ne, je na načase to změnit. Výběr je skutečně obrovský.

[inbound_button font_size=“30″ color=“#0ce916″ text_color=“#ffffff“ url=“https://sneakerstenisky.cz/tenisky-converse“ width=““ target=“_self“]Zjistit dostupnost na Footshop.cz[/inbound_button]

chuck-taylor-II

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ