Novinky na Freshlabels

Příběh kultovní značky Converse

Sdílej článek:

Obuv Converse můžeme bez nadsázky označit jako boty, které změnily svět módy. Conversky jsou zkrátka jedinečné. Příběh značky se píše již od roku 1908. Zakladatelem značky je Maher Converse, který dal své značce i jméno. V městečku Malden v Massechusetts založil továrnu, které dal název Converse Rubber Shoe Company. Nejprve se zaměřoval na klasické gumové podrážky pro pracovní obuv. O pár let později se výroba zaměřila na klasické dámské, pánské i dětské boty s gumovou podrážkou. Historie značky Convers neodmyslitelně spjata se sportovní obuví.

V roce 1917 spatřily světlo světa dnes již kultovní basketbalové tenisky Converse All Stars. Velkou reklamu značce udělal známý basketbalový hráč Chuck Taylor a popularita tenisek stále rostla. Každý basketbalový hráč musel mít své Conversky. Později za války tuto obuv používali vojáci, kteří hledali především komfort. Po válce si boty získaly pozornost atletických i basketbalových týmů a jejich obliba stále rostla. Nosili je prakticky všichni, takový Curt Cobain a členové skupiny The Beatles na ně zkrátka nedali dopustit.

Spojení dvou významných značek

Zlom nastává v roce 2003, kdy značku Converse kupuje jiný sportovní velikán – NIKE. Spojení těch dvou velkých značek získává zcela nové rozměry. Značka rozšířila svůj sortiment a vyjma tenisek přináší také oblečení. V současné době patří mezi přední designéry a výrobce kvalitní obuvi pro ženy, muže i děti. Produkty jsou zastoupeny ve streetové i hudební módě. Na vzniku jednotlivých modelů se podílí světoví návrháři, mezi které patří například John Varvatos. Converse se soustředí na ležérní a nadčasový design, přináší pestrý výběr z barev, tvarů i vzorů.

A co vy, máte doma alespoň jedny Conversky? Pokud ne, je na načase to změnit. Výběr je skutečně obrovský.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

chuck-taylor-II

Nejpopulárnější značky

Slevové kupóny na Footshop.cz (aktualizováno dnes)

SLEVA 5% (Aktuální)
Kupón

Aktuální slevový kód se slevou 5% na Footshop.cz. Kód stačí zadat během procesu objednávky. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less
Doprava ZDARMA
Kupón

Dopravu ZDARMA získáte při každé objednávce v hodnotě přesahující 2 500 Kč. K dopravě lze využít přepravce GLS či Českou poštu.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Adidas.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Nike.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Converse.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Air Jordan.

More Less
Sdílej článek:

Okomentovat článek