Potvrzeno: Primark otevře svou první prodejnu v centru Prahy

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (4 votes)

České shopaholičky se konečně dočkaly. Kultovní irský řetězec Primark otevře svou prodejnu v Česku, tvrdí zpravodajský server ihned.cz. Obchod otevře na zatím nespecifikovaném lukrativním místě v centru Prahy. Zatím není známo ani datum slavnostního otevření. Společnost Cushman & Wakefield, která irskou firmu zastupuje a hledá pro ní v ČR obchodní prostory, podrobnosti teprve zveřejní.

Aktualizace: Primark otevře svůj první obchod v novém realitním projektu Květinový dům, který vyrůstá na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Novostavba má být dokončena na jaře přístího roku.

[inbound_button font_size=“30″ color=“#0ce916″ text_color=“#ffffff“ url=“https://sneakerstenisky.cz/eshop“ width=““ target=“_self“]Jít do obchodu[/inbound_button]

Jestliže jste o fenoménu Primarku zatím neslyšeli, zde jsou prodrobnosti z české wikipedie:

Primark je irský oděvní maloobchod, provozovaný v Belgii, Irsku, Rakousku, Německu, Portugalsku, Španělsku, Nizozemsku, Francii, USA, Kanárských ostrovech a Spojeném království. V Irsku je Primark znám jako obchod Penneys. Hlavní sídlo společnosti se nachází v irském Dublinu. Jedná se o dceřinou společnost britské holdingové společnosti ABF, fungující jako společnost zpracovávající jídlo. Primark byl poprvé otevřen v červnu 1969 v Mary Street v Dublinu.

Úspěšnost v Irsku zapříčinila expanzi i do Spojeného království. Proto v roce 1971 byl otevřen velký obchod v centru Belfastu. V roce 1973 byly otevřeny i obchody mimo velká města.

Primark je populární především nízkou cenou a módním vzhledem svého zboží. Na trhu díky těmto faktům konkuruje známým firmám ve stejném odvětví.

V současné době musejí české zákaznice lačnící po zboží z Primarku jezdit do německých Drážďan či do hlavního města Rakouska Vídně, kde se nachází nejbližší prodejny irského řetězce. S nově otevřenou prodejnou v Praze nutnost cestování za kvalitní levnou módou odpadne.

Počet prodejen Primark ve světě:

Velká Británie 182 prodejen
 Španělsko 47 prodejen
 Irsko 37 prodejen
 Německo 29 prodejen
 Nizozemsko 19 prodejen
 Francie 14 prodejen
 Portugalsko 10 prodejen
 Spojené státy 9 prodejen
 Belgie 7 prodejen
 Rakousko 5 prodejen
 Itálie 4 prodejny
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

4 Comments

  1. David 2019/02/26
    • redakce 2019/02/26
  2. Dalimil Hrubý 2019/04/12
  3. Ben 2023/12/19

PŘIDEJ KOMENTÁŘ